[Odpolední zprávy] • Binance uzavře obchodování s futures a opcemi pro australské uživatele • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Jen málokdo mohl předvídat, co se na trhu s kryptoměnami odehrálo za posledních 24 hodin, pokud by situaci zkoumal během víkendu – tedy před pouhými dvěma dny. BTC se pohyboval vysoko nad 48 000 USD, což bylo 11denní maximum. Jakmile však v pondělí zesílily obavy ze ságy Evergrande, kryptoměna během několika hodin ztratila několik tisíc dolarů a propadla se na minimum 42 500 USD.

Zpočátku se jí sice podařilo odrazit a dokonce znovu získat 44 000 USD, ale nemělo to dlouhého trvání. Medvědi znovu převzali kontrolu a tentokrát aktivum shodili až na 40 200 USD. Od této chvíle se Bitcoin zotavil a v současné době se pohybuje nad 43 000 USD.

Altcoiny následovaly svého lídra na jih ještě razantnějšími cenovými propady. Ethereum patřilo mezi lídry tohoto nepříznivého trendu, když se propadlo z 3 400 USD na 2 800 USD, což se stalo jeho nejnižší úrovní od 6. srpna. K dnešnímu dni ETH získalo zpět téměř 300 dolarů své hodnoty a nachází se nad 3 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – prodejní tlak u 42 000 USD zesiluje

Kryptoměny

Těžaři od února nashromáždili bitcoiny v hodnotě 600 milionů USD

Podle poskytovatele on-chain analytických služeb Glassnode těžaři Bicoin hromadí, protože hashovací rychlost sítě se stále zotavuje.

Ve své zprávě Week on Chain z 20. září společnost Glassnode uvedla, že zůstatky BTC těžařů se zvyšují, přičemž peněženky spojené s těžaři za posledních šest a půl měsíce nashromáždily 14 000 BTC v hodnotě zhruba 600 milionů dolarů.

Zpráva také poznamenala, že v býčích trzích v letech 2020 a 2021 si těžaři drží větší část svých odměn než v předchozích tržních cyklech. Těžaři obvykle prodávají BTC, aby pokryli své výdaje včetně účtů za elektřinu a hardware. [2a]

Společnost Lamassu představila svůj nový kompaktní model bitcoinového bankomatu

Společnost Lamassu, tvůrce řady bitcoinových bankomatů včetně open-source administrátorského softwaru, o víkendu oznámila svůj nejnovější model bitcoinového kryptomatu Tejo. Je navržen v kompaktním provedení, které se vejde téměř na jakékoli místo. Kromě toho má Tejo také prostorné vnitřní prostory a může pojmout přídavné pokladničky, které mohou ztrojnásobit jeho kapacitu pro bankovky na jeho validátoru i výdejním zařízení.

Agentury pro výběr hotovosti, jako jsou Garda, Loomis a Brinks, často vyžadují specifické auditovatelné zámky jako podmínku pro poskytování svých služeb. Zařízení Tejo má proto možnost upgradu na špičkový elektronický zámek Dormakaba Cencon pro potřeby provozovatele inkasa hotovosti. [2b]

Banky, burzy, firmy

Nejlepší brazilská investiční banka BTG Pactual spouští aplikaci pro obchodování s kryptoměnami

Přední brazilská investiční banka BTG Pactual spustila novou platformu umožňující zákazníkům přímé investice do kryptoměn.

Platforma Mynt v současné době umožňuje uživatelům nakupovat BTC a ETH, přičemž BTG Pactual vyjádřila záměr spustit v budoucnu podporu dalších kryptoaktiv. Andre Porthilo, vedoucí oddělení digitálních aktiv společnosti BTG Pactual, prohlásil, že momentálně je v BTG Pactual k dispozici jsou dvě hlavní digitální aktiva, ale banka je bude postupně přidávat.

Generální ředitel společnosti BTG Pactual Roberto Sallouti popsal vznik Myntu jako reakci na “poptávku našich zákazníků, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami”. [3a]

Binance uzavře obchodování s futures a opcemi pro australské uživatele

Binance oznámila, že v Austrálii již nebude nabízet obchodování s futures a opcemi. Kromě toho společnost také zruší podporu pákových tokenů, derivátového produktu, který uživatelům umožňuje získat pákovou expozici vůči kryptoměnám bez rizika likvidace.

Od 24. září budou mít její australští zákazníci 90 dní na opuštění svých pozic. Společnost Binance také nedávno přistoupila k ukončení obchodování se singapurským dolarem a norskou korunou.

Koncem července Binance Futures v reakci na nápor regulačních orgánů po celém světě snížila maximum ze 101x na 20x. Burza také přistoupila k zavedení povinných kontrol KYC pro všechny uživatele s cílem posílit dodržování předpisů.

Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg čelí Binance v současné době v USA vyšetřování obchodování zasvěcených osob. [3b]

CBDC, Regulace

Coinbase ruší úvěrový produkt kvůli hrozbě SEC

Kryptoburza Coinbase vedená Brianem Armstrongem upustila od svých plánů na spuštění produktu půjčování kryptoměn, což podle Komise pro cenné papíry (SEC) představuje porušení jejího zákona o cenných papírech.

Společnost Coinbase v aktualizovaném příspěvku na svém blogu oznámila, že již nebude spouštět program USDC APY, a ukončila pořadník na tento program. V příspěvku se píše:

“Vzhledem k tomu, že pokračujeme v úsilí o vyjasnění regulačních předpisů pro celý kryptografický průmysl, učinili jsme obtížné rozhodnutí program USDC APY nespustit.”

[4a]

Reserve Bank of Australia vypisuje výběrové řízení na pozici CBDC

V souvislosti s probíhajícím senátním vyšetřováním regulace kryptoměn zveřejnila australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) inzerát na pracovní pozici v rámci svého výzkumného týmu pro digitální měny.

Úspěšný uchazeč by se připojil k novému mezioborovému týmu, který by zkoumal, “zda existuje důvod pro CBDC v Austrálii, a pokud ano, jak by mohl být navržen a jaké výhody a další důsledky by měl”.

Tento krok je dalším znamením, že RBA se zřejmě začíná k myšlence zřízení CBDC chovat vstřícně; ve svém nedávném podání senátnímu výboru pro Austrálii jako technologické a finanční centrum banka připustila, že provádí výzkum CBDC, ale zatím se nedomnívá, že by se objevily důvody pro jeho zřízení. V rámci téhož podání banka uvedla, že ačkoli dosud nebyl vydán australský stablecoin, již zkoumá nejlepší regulační přístup, který by bylo možné zaujmout, pokud by byl někdy vydán. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: