21.09.21 Technická analýza BTC/USD – prodejní tlak u 42 000 USD zesiluje

4.3
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) svůj pokles od pondělní analýzy příliš nezastavil. Alespoň tedy z pohledu vyšších časových rámců. Na intradenních grafech je rozhodně znát, že jsou nakupující aktivní, ale jejich snaha nestačí. Z pohledu denního grafu rozhodně zvítězili medvědi a to na celé čáře.

Dnešek je tudíž velmi důležitý, protože v noci pokles pokračoval, takže jsme se krátce dostali i pod support 42 000 USD. Co se týká pondělního propadu na akciovém trhu, dle pre-marketu se pokles zastavil. Leč včerejší svíce je vážně dost bearish a hlavně má mohutné objemy.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Pro úplnost si stručně shrneme vývoj z posledních dnů. Cena v polovině minulého týdne prorazila S/R level 47 000 USD. Jednalo se samozřejmě o dílčí úspěch. Následně cena na úrovni konsolidovala, což nám říkalo, že se Bitcoin dost možná připravuje na odraz. Pak bychom se brzy dočkali otestování rezistenční konfluence kolem 52 500 USD.

BTC

Jak ale víme, včera došlo k selhání a Bitcoin se díky tomu propadl až k S/R levelu 42 000 USD. Za pouhý jeden den se BTC znehodnotilo o cca 10 %. V relativních číslech není uvedení údaj nic horentního, ale podoba samotné svíce v nás musí vzbuzovat obavy. Pondělní svíce se totiž zavřela v plné podobě. Spodní knot je takřka nijaký.

Popsané znamená, že prodejci včera trh s BTC úplně ovládli. Přesněji řečeno, intradenně bylo vidět, že se býci brání. Ale stejně jim to nestačilo. Prodejci je nakonec převálcovali, což není moc dobrý signál. Při pohledu na včerejší objemy lze konstatovat, že byly v kontextu bull runu lehce nadprůměrné. Tedy nic extrémního, ale určitě nebyly zanedbatelné.

Kurz dále otestoval křivku klouzavého průměru (MA 100). Reakce byla okamžitá. Cena se tak velmi rychle vrátila zpátky nad 42 000 USD. Zde se muselo sepnout dost stop lossů, což mnohé muselo pak zamrzet. V každém případě byl ale odraz na poslední chvíli očekávatelný. Jak jsem zmiňoval ve streamech a video analýzách, dle objemového profilu je celá ta oblast pod 42 000 USD jedna velká zeď.

Nyní je pro nás hodně důležité, jak zavře denní svíce. Potřebujeme zjistit, jak reálně na tom obě strany jsou. V případě, že denní svíce zavře zase v bearish podobě, je evidentní, že z pohledu vyšších časových rámců zcela vyhrávají prodejci. Pokud se však v grafu objeví hammer, či něco podobného, mělo by dojít alespoň k retracementu.

Indikátory

Denní RSI se propadlo pod 40 bodů. Jestli zde zůstane, bude to negativní signál. Na denním MACD to chvíli vypadalo, že přijde bullish cross, což logicky poslední propad zhatil.

Závěrem

Z intradenních grafů je očividné, že se nakupuje, ale pak býci stejně dostanou lidově řečeno přes hubu. Proto zase doporučuji si vyčkat na podobu denní close a pak se teprve rozhodnout, zda vám to za to stojí. Záleží samozřejmě i na měřitelné iniciativě býků – nákupní tlak.

Upozorňuji, že dnes a zítra má FOMC zasedání. A nejen oni, Japonská centrální banka též. Ve čtvrtek Anglická centrální banka. Tento týden je v tomto ohledu bohatý a bude to mít na trhy vliv.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

20 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: