20.09.21 Technická analýza BTC/USD – nižší vrchol jako signál k dalšímu poklesu?

4.3
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od nedělní video analýzy se Bitcoin (BTC) někam posunul, což jsem osobně s příchodem nového týdne čekal. Myslel jsem si ovšem, že je velká šance na otestování blízké rezistenční konfluence. Nyní to vypadá, že ani toho nebude trh schopen. Dovolil bych si právě tvrdit, že příčinou tohoto nezdaru je právě akciový trh. Jak si za okamžik ukážeme, dochází zde k porušení růstové struktury.

Akciový trh tlačí Bitcoin dolů

Mnohokrát jsem upozorňoval, že je moudré sledovat vývoj na akciovém trhu. Sice je nesmysl věštit datum proplachu, ale ze struktury trhu a objemů bylo znát, že se problém pomalu blíží. Jak vyplývá z přiloženého grafu, všechny dipy, které proběhly za poslední rok, byly bez obtíží vykupovány. Index tak vytvořil zaznačenou strukturu.

S&P 500

Poslední pokles se ovšem býkům nepodařilo vykoupit a cena tak pokračovala ven ze struktury. Dnešní pre-market je dokonce velmi slabý, a pokud to tak bude pokračovat v běžných obchodních hodinách, bude to po relativně dlouhé době jeden z nejslabších dnů. A dovolil bych si konstatovat, že akciový trh táhne s sebou i Bitcoin.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Vzhledem k tomu, že máme zakončený týden, podíváme se, jak vypadá týdenní graf. Poslední zavřená týdenní svíce je vcelku neutrální, protože se trh prakticky nikam neposunul. Nicméně z Price Action víme, že naprosto selhala snaha otestovat rezistenční konfluenci, která je kolem 52 500 USD.

Proto prozatím vše nasvědčuje tomu, že otestování 52 500 USD ze 7. září je pro BTC nižší vrchol. A nyní čekáme na nižší dno. Tím se potvrdí downtrendová struktura a zhatí se snahy o překonání nového historického maxima.

BTC

Kromě toho se vyloženě nabízí medvědí vlajka, jak jsem ji zakreslil do grafu. Osobně se snažím vyvarovat kreslení těchto patternů, ale když se to vyloženě nabízí, je dobré to tam mít. Neboť je zřejmé, že podstatná část tržních účastníků vidí stejný pattern jako vy. Jestli je grafický útvar skutečně relevantní, zjistíme, až při dalším týdenním close.

Co se týká objemů, ty jsou zase na samém dně. Pravdou ale je, že celý minulý týden byl spíše konsolidační. Žádné velké momentum nepanovalo. Zas na druhou stranu i na konsolidaci je to málo. Velmi nízké objemy jsou na trhu s BTC soustavně již několik týdnů, což je naprostý red flag.

Indikátory

Na týdenním RSI dochází k zesilování negativní setrvačnosti. Pokud zase padneme pod 50 bodů, nebude to moc dobrý signál. Důležitější je ovšem MACD, protože spousta tržních účastníků spekulovala na ten nepotvrzený bullish cross z poloviny srpna.

A nyní musí být dost nervózní, protože stačí relativně málo a dojde k bearish crossu. Pak by bylo 100%, že předešlý býčí signál byl zcela falešný. Takových falešných signálů bylo v posledních letech tolik a opakovaně jsem uvedenou skutečnost zdůrazňoval. Podotýkám ale ještě, že není rozhodnuto.

Závěrem

Minulý týden jsem měl na Bitcoin spíše neutrální názor, což se ale pomalu mění. Očekával jsem, že těch cca 52 500 USD znova otestujeme, ale nestalo se. Tudíž chování trhu čím dál více naznačuje, že vrchol ze 7. září je definitivně nižší. Je ale nutné mít potvrzení. Například v podobě průlomu S/R levelu 42 000 USD. Což ale nebude zrovna snadné, protože hladina je skutečně efektivní support.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

46 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: