Elon Musk říká, že blockchain Twitter není možný

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Jak vyšlo najevo ze zprávy Business Insider a soudních spisů, šéf kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried měl zájem podílet se spolu s Elonem Muskem na koupi Twitteru a nabídl zakladateli Tesly, aby sociální síť převedl na koleje blockchainu.

Elon Musk a nemožnost decentralizace

V reakci na tento návrh Musk vysvětlil, že Twitter na blockchainu není možný kvůli neschopnosti peer-to-peer sítě podporovat požadavky na šířku pásma a latenci. Řešení by mohlo fungovat, pokud by tyto peer-to-peer sítě byly naprosto gigantické, ale pak by síť nemohla být decentralizovaná, vysvětlil Musk.

Ze zveřejněné korespondence také vyplynulo, že společnost Bankman-Fried byla ochotna do transakce investovat přibližně 5 miliard dolarů, přičemž celkové ocenění akvizic Twitteru se pohybuje v rozmezí 44 až 50 miliard dolarů.

Při rozhovoru s Muskem o zapojení generálního ředitele FTX do nákupu Twitteru mluvčí také poukázal na jeho oddanost myšlenkám zakladatele Tesly o lidstvu a na to, že SBF, jak se Sam Bankman-Fried zkráceně nazývá, je významným dárcem americké Demokratické strany.

Zase to zničili boti

Možná koupě Twitteru Elonem Muskem byla jednou z nejdiskutovanějších událostí roku 2022. Excentrický miliardář plánoval odkoupit populární sociální síť s deklarovaným posláním zajistit svobodu slova.

Mnohamiliardový obchod, který již schválilo vedení společnosti, však ztroskotal poté, co se Musk dostal do střetu s Twitterem kvůli počtu falešných účtů na sociální síti a jeho přání provést hlubší audit uživatelské základny. V současné době strany řeší propletenec soudní cestou.

Muskovi právníci zaslali společnosti Twitter tři dopisy, v nichž se snaží vypovědět dohodu o koupi společnosti. Tentokrát se odvolávají na mnohamilionové odstupné, které Twitter vyplatil Zatkovi, a tvrdí, že jde o porušení dohody o fúzi a důvod k ukončení dohody.

Závěr

Celý příběh Muska a Twitteru je obrovský pletenec. A sice se jedná i o zprávu, že Twitter skrývá nedbalé bezpečnostní postupy, klame federální regulační orgány ohledně své bezpečnosti a nedokáže správně odhadnout počet botů na své platformě. Co myslíte vy? Je nějaká šance, že by Twitter byl decentralizovaný nebo jste v tomto s Muskem zajedno?

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloslav Fiala Ing.

O.K.

Hujer

Chudák zdrogovaný zase něco vyblil ? Kdopak mu uvěří?!? Jen bezmozek. Musk, který dokázal jen ukrást a přivlastnit si cokoliv , co mělo hodnotu, za přispění bohatých pánů, kteří ho vodí jakožto loutku.

MC Dimun

co seš to moulu ? vždyť se nehodíš ani na hnuj

Hujer

Lulane, kdyby jsi dokončil alespoň základní školu, nebyl by jsi za takového hlupáka k smíchu !!!
Ubožáku nevzdělaný, nemajetný. Jen o tom hnoji něco znáš,to je tvůj život!!!

Hujer

Hujer

..

Pavel
Hodnocení článku :
     

Stačilo by udělit Twitteru ale i Fuckbuku několik mastných pokut a oni už by si tu svoji cenzuru pořádně rozmysleli i bez Elona.

Hujer

Největší cenzor je právě Musk. Nesnese pravdu,jen pochlebování a glorifikací. Je to těžce nemocný dement.

Jan Roubal

Za to ty vypadáš zcela zdravě s těmi svými zhrzenými výlevy 🤪

Poslední editace 1 rok před přes Jan Roubal
spot_img