Soud vyslechl společnost Roche Freedman

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kauza kolem uniklých videí Kylea Rocheho pokračuje poté, co dvě právní firmy předložily soudu dokument, v němž žádají, aby byla jeho právní firma Roche Freedman odvolána z funkce prozatímního spoluvedoucího v soudním sporu o kryptoaktivum Tether a Bitfinex.

Žádost o odvolání

Roche Freedman jednají za žalobce v hromadné žalobě zahájené v roce 2019, v níž se tvrdí, že společnosti Tether a Bitfinex manipulovaly s kryptotrhem vydáváním nezajištěných USDT.

Společnosti Kirby McInerney LLP (Kirby) a Radice Law Firm, P.C. (Radice), které v případu rovněž zastupují tři žalobce, předložily 5. září soudu žádost o odvolání společnosti Roche Freeman.

V dokumentu firmy tvrdí, že by měly být nahrazeny jako hlavní právní zástupce na základě toho, že by společnost Roche Freedman odváděla pozornost soudu od nároků investorů a “poškozovala práva domnělé skupiny”.

“Aby se předešlo vedlejším sporům o adekvátnost právního zástupce nebo motivy a využití soudních sporů a zjišťování, je nutná nová struktura vedení.”

Spor začal po odhalení serveru CryptoLeaks, kterému se dostalo široké publicity kvůli tvrzení, že videa ukazují, že společnosti Kyle Roche a Ava Labs měly tajnou dohodu o využívání soudních sporů k poškozování svých konkurentů.

Kyle Roche odstoupil

Podle soudních záznamů zveřejněných 31. srpna Kyle Roche odstoupil jako právní zástupce v několika hromadných žalobách na kryptoaktiva, včetně soudních sporů o kryptoaktiva Tether a Bitfinex.

Společnost Roche Freedman předložila 6. září svou odpověď, v níž označila krok k jeho vyloučení za “mimořádný opravný prostředek” založený na “záznamech jediného právníka, který od té doby přísahal, že tato prohlášení byla nepravdivá nebo špatně interpretovaná”.

“Kancelář rovněž podnikla příslušné kroky, aby se vyhnula jakémukoli zdání nevhodnosti.”

Roche Freedman tvrdí, že ho “z tohoto případu vyřadila” a že “neobdrží žádnou část výnosů z tohoto soudního sporu”.

Tvrdila, že tím by měla věc skončit, protože “pět jmenovaných žalobců, kteří si skutečně najali Kancelář a kteří mohou ztratit nejvíce, pokud budou zbaveni svého zvoleného právního zástupce”.

Jeden z žalovaných v této věci, společnost Tether, již požádala, aby byla advokátní kancelář Roche zcela vyloučena a aby potvrdila, že vrátila nebo zničila všechny dokumenty vydané žalovaným a neposkytla je žádné třetí straně.

Závěr

Vypadá to, že tento spor se ještě potáhne. Co si o něm myslíte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img