Generální ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, obviněn z účasti na podvodu

5
(2)

Nedávno se na internetu objevila závažná obvinění proti generálnímu řediteli společnosti Ripple Bradu Garlinghouseovi. Obviněn je z kryptoměnového podvodu a spiknutí. Do údajného schématu jsou dále zapojeni Kyle Roche z advokátní kanceláře Roche Freedman a generální ředitel společnosti Ava Labs Emin Gün Sire.

Web Crypto Leaks zveřejnil na svých stránkách několik videoklipů, které všechny výše uvedené pracovníky usvědčují z nezákonných praktik vůči konkurenci.

Brad Garlinghouse čelí obviněním z účasti na podvodu

Podle Crypto Leaks se Kyle Roche účastil jednání s Boles Schiller Flexner. Tato firma sídlí v New Yorku a zastupovala Ripple s kryptoměnou XRP v případu u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Crypto Leaks uvedl, že se Roche setkal s Garlinghousem, aby ho přesvědčil ke spolupráci s právní firmou, která žaluje jiné kryptoměnové konkurenty. Zpráva navíc mluví o uzavřené dohodě mezi Bradem Garlinghousem a Kylem z Ripple.

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple, svou účast prostřednictvím Twitteru popřel. Brad Garlinghouse ve své odpovědi uvedl, že se s Kylem Rochem nikdy nesetkal, ani s ním nemluvil. Tudíž s ním nemá žádnou dohodu ani žádnou investici.

Údajné zapojení Brada Garlinghouse a AVA Labs do nezákonných praktik

Společnost Crypto Leaks, která funguje jako webová stránka pro odhalování podvodů v kryptografickém průmyslu, obvinila také společnost Ava Labs. Minulý týden skupina informovala, že Ava Labs uzavřela pakt s Kylem Rochem, zakladatelem společnosti Freedman Roche Firm. Smlouva mezi oběma stranami byla uzavřena v září 2019.

Zpráva poznamenala, že společnost Ava Labs poskytla Kylu Rocheovi přibližně 1 % nabídky AVAX, nativního tokenu Avalanche. Také Kyle Roche obdržel od společnosti Ava Labs stejné množství akcií. Smlouva měla Kyleovi Rocheovi umožnit využít americký právní systém k útokům na jiné kryptografické projekty, které můžeme označit jako konkurenty Avalanche.

Dále skupina zveřejnila několik videí, na kterých Kyle Roche jedná s vedením společnosti Ava Labs. V jednom z klipů hovoří Kyle Roche a potvrzuje svou dohodu o poskytování právních služeb pro Ava Labs. Uvedl, že jeho služby pro firmu byly odměněny procentem z nabídky tokenů AVAX. Ve zprávě se dále píše, že kromě Andreesena Horowitze z VC firmy je Kyle prvním, kdo získal podíl ve společnosti Ava Labs.

Emin Gün Sire, generální ředitel společnosti Avalanche Labs, se však na Twitteru rozhodl toto tvrzení popřít. Podle jeho slov je tvrzení Crypto Leaks směšnou konspirační teorií a naprostým nesmyslem Navíc je podle něj nezákonné a neetické a nikdo by mu neměl věřit.

Roche pak ve své reakci na Twitteru existenci zmíněného paktu popřel. Podle jeho slov nikdy neexistovala žádná tajná část dohody mezi jeho firmou a Ava Lab. Navíc se nechal slyšet, že tvrzení ve videu byla získána podvodným způsobem.

Závěr

Nedělám si iluze, že kryptoměnový svět je plný jednorožců a duhy. Spousta projektů má jediný cíl: obrat investory o jejich prostředky. Ne každý má čas a zkušenosti se těmi tisícovkami projektů probírat a hledat možné diamanty. Nelze se divit, že mnozí po špatných zkušenostech se stávají bitcoinovými maximalisty či z trhu úplně odchází.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img