Tether přesouvá přes 1 miliardu USDT z Tronu do Etherea a Avalanche

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jedna miliarda USDT bude převedena na blockchain Etherea, zatímco dalších 20 milionů USDT půjde do Avalanche.

V tweetu Tether uvedl, že 1 miliarda USDT bude přesunuta z blockchainu Tronu do Etherea. Na druhou stranu, dalších 20 milionů USDT bude převedeno na Avalanche. Podle Tetheru to nezmění celkovou nabídku stablecoinu.

Tether klesl pod hodnotu jednoho dolaru

Oznámení přišlo uprostřed obav ze zhroucení stablecoinů po nedávném debaklu Terra USD (UST) a Terra (LUNA). Kromě toho USDT také vykazoval kolísání cen, když 12. května na mnoha burzách klesl pod 0,987 centů. V důsledku toho mnozí vyjádřili obavy ohledně nejobchodovanějšího stablecoinu, který vykazuje známky boje.

V rozhovoru pro Cointelegraph však CTO Tether Paolo Ardoino ujistil obchodníky, že USDT není jako algoritmické stablecoiny, jako je UST. Ardoino řekl, že Tether má “silné, konzervativní a likvidní portfolio, které se skládá na hotovosti a peněžních ekvivalentech.” To zahrnuje pokladniční poukázky, fondy peněžního trhu a držby komerčních cenných papírů.

Ardoino také poukázal na to, že na probíhajícím FUD, jenž obklopuje nyní stablecoiny, vydělávají peníže někteří obchodníci. Vysvětlil, že některé firmy nakupují USDT pod 1 dolar na některých burzách a vyměňují je za více než 1 dolar na Bitfinexu a na webu Tether.

Luna blízko nule

Mezitím zakladatel Terra Do Kwon nedávno sdílel plány na obnovení UST. Kwon vysvětlil, že před opětovným navázáním UST bude cesta vpřed „absorbovat nabídku stablecoinů, která chce odejít“.

Z tohoto důvodu Kwon schválil navýšení základního fondu z 50 milionů na 100 milionů. Navíc zakladatel Terra řekl, že mohou snížit PoolRecoveryBlock z 36 na 18. Kwon řekl, že to systému umožní „rychleji absorbovat UST“. Ač jsou plány zakladatele Terra jakkoli ambiciózní, cena kryptoměny Luna již klesla pod 0,2 USD.

Závěr

Současný volný pád Bitcoinu a dalších kryptoměn není pro mnohé investory ničím příjemným. Pokud by se Tether zdržoval delší dobu pod jedním dolarem, mohla by se panika na trzích znásobit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img