Tether se zavázal spolupracovat s tvůrci politik na transparentnosti stablecoinů

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost Tether, emitent nejpopulárnějšího stablecoinu na světě USDT, v několika tweetech reagovala, že bude spolupracovat s tvůrci politik poté, co bankovní výbor amerického Senátu začátkem tohoto týdne zaslal několika emitentům stablecoinů dopisy s dotazem na jejich provozní vlastnosti.

Tether a dopis pro emitenty

Společnost Tether v tweetech uvedla, že oceňuje zájem zákonodárců o fungování stablecoinů v celém kryptoekosystému.

“Je velmi důležité, abychom na budování tohoto odvětví spolupracovali. Jako průkopníci technologie blockchain a lídři v oblasti transparentnosti a inovací se Tether snaží zajistit, aby naši zákazníci byli řádně chráněni a měli k dispozici nástroje, které potřebují k úspěchu,”

– uvedl Tether.

Ron Hammond, ředitel pro vztahy s vládou v Blockchain Association, v pondělních tweetech uvedl, že mezi vydavatele stablecoinů patří Coinbase, Gemini, Circle, Paxos, TrustToken, Centre, Binance U.S. a Tether.

“Je to pravděpodobně znamení nadcházejícího slyšení,”

napsal na Twitteru.

Riziko pro investory

V dopisech výbor uvedl, že stablecoiny představují riziko pro ochranu investorů a vyvolávají několik obav ohledně integrity trhu, jak je zdokumentováno v nedávné zprávě prezidentské pracovní skupiny pro finanční trhy.

Výbor požádal emitenty stablecoinů, aby nabídli konkrétní informace včetně základních nákupů, procesu ražby, omezení, jakož i údajů o emisích a zpětném odkupu.

Výbor je také požádal, aby shrnuli veškeré interní přezkumy nebo studie, které společnosti provedly o tom, jak by konkrétní úrovně odkupů ovlivnily stablecoiny, včetně směnitelnosti za americké dolary, nebo jak by ovlivnily finanční pozici společností. Společnosti zabývající se stablecoiny mají na tyto dotazy odpovědět do 3. prosince.

Právě minulý měsíc byla společnost Tether pokutována americkou Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) částkou 41 milionů USD kvůli “nepravdivým nebo zavádějícím” tvrzením, že její stablecoin USDT je plně krytý odpovídajícími fiat měnami.

Společnost Tether později tvrdila, že příkaz CFTC “neshledal žádné problémy týkající se současných operací společnosti Tether” a že “tyto problémy byly plně vyřešeny při aktualizaci podmínek služby v únoru 2019”.

Závěr

Co myslíte, je spolupráce s tvůrci politik a vylepšená transparentnost správnou cestou pro stablecoiny? Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server Kryptomagazin CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img