Průzkum: Bitcoin nahradí fiat peníze za 20 let

3
průzkum bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Nejdůležitější kryptoměnu světa čeká podle nejnovějšího průzkumu velmi zářná budoucnost. Bitcoin by mohl v příštích několika dekádách nahradit tradiční fiat peníze. Co dalšího stojí v průzkumu?

Průkum hovoří jasně: Bitcoin nadevše

Cena nejdůležitější kryptoměny světa v posledních měsících výrazně poklesla, přesto však  optimismus u mnohých odborníků na kryptoměny neutichl. Podle některých z nich by mohl být Bitcoin „nadevše“ již v roce 2040.

Nový průzkum finanční společnosti Finder.com ukazuje, že polovina všech respondentů se domnívá, že bitcoiny do roku 2040 překonají všechny fiat peníze nebo měny vydané centrální bankou. Průzkum byl prováděn mezi 42 odborníky na kryptoměny.

Ukazuje se, že nedávný pokles ceny BTC z historického maxima neměl vliv na dlouhodobou perspektivu kryptoměnových odborníků. Téměř 50 % respondentů uvádí, že v příštích 20 letech dojde k předběhnutí fiat měn.

Třetina respondentů uvedla, že k událostem dojde před rokem 2035. Zbytek respondentů z průzkumu uvádí, že Bitcoin se nikdy nestane dominantní formou globálního financování. Průzkum se také věnoval rozvojovým zemím.

Téměř 33 % kryptoměnových expertů také uvedlo, že se Bitcoin stane nejběžnější formou peněz v rozvojových zemích během příštích 10 let. Dalších 21 % věří, že adopce kryptoměny v těchto zemích bude trvat 10 a více let. Salvador je podle mnohých jen pouhým začátkem přijetí BTC rozvojovými národy jako primární měny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 589 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměny si dokázaly za pouhých pár let své existence vydobýt svoje místečko na výsluní. Bitcoin a mnoho dalších kryptoměn mají před sebou ještě dlouhou cestu k masovému přijetí. Celý průzkum si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře