Cardano překonává Bitcoin více než jedním způsobem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nedávno se slušná část kryptotrhu vyjádřila, že Ethereum (ETH) má dostatečný potenciál na to, aby sesadilo Bitcoin. Od oznámení upgradu Ethereum 2.0 a dosavadního vývoje projektu jsou mnozí přesvědčeni, že Ethereum je další velkou věcí v kryptosféře; větší než právě Bitcoin. Zdá se však, že i Cardano (ADA) se staví do pozice, aby se s Bitcoinem utkalo.

Cardano (ADA) se nyní staví do pozice důstojného konkurenta Bitcoinu

Cardano bylo vždy zmiňováno jedním dechem s ostatními slibnými altcoiny, a to pro svou rychlost a bezpečnost transakcí. Ale ti, kteří argumentují ve prospěch Cardana jako konkurenta Bitcoinu, si vybírají jiné důvody, aby své argumenty podpořili.

Zcela nedávno Cardano sesadilo Bitcoin z trůnu na obchodní platformě eToro a stalo se nejvíce drženým aktivem. To je pro toto aktivum velké vítězství, protože odráží velký zájem uživatelů jedné z největších výměnných platforem.

Nezapomínejme, že dříve v krvavé lázni se Cardanu podařilo porazit medvědy a udržet se nad vodou, protože udržitelnost se stala trendovým tématem. ADA dosáhlo maxima 1,96 USD a tržní kapitalizace se v tomto období vyšplhala na 62,5 miliardy USD, zatímco trh se ve stejném časovém rámci propadl o 9 %.

Krátkodobý cenový nárůst možná nestojí za to, abyste se ho drželi, ale dokud budou obavy o životní prostředí trendovým tématem, Cardano zůstane v zeleném světle, a to je další plus pro aktivum v jeho závodě s Bitcoinem.

YTD výnosy ADA překonávají výnosy Bitcoinu

Dalším pozoruhodným vývojem je míra přijetí Cardana, která ho staví do těsného závěsu s platformami, které se zaměřují výhradně na Bitcoin a Ethereum. Přidání Cardana (ADA) společností Grayscale do jejího fondu s velkou tržní kapitalizací je příkladem toho, že se toto aktivum dostává na vrchol. V současné době je toto aktivum třetí největší složkou fondu, hned po Bitcoinu a Ethereu.

What-to-date výnosy jsou také další metrikou, která Cardano staví do popředí. Oproti Bitcoinu by investoři do Cardana dosáhli výrazně vyšších výnosů. Jak poznamenal finanční web Gobankingrates, z investice 1 000 dolarů do Bitcoinu před rokem by celkové zisky seděly na odhadovaných 2 786 dolarech. Investoři, kteří by stejnou částku vložili do Cardana (ADA), by vydělali 20 966 USD, což z něj činí slibné investiční aktivum pro mnohé hráče na trhu.

Celkově zůstává Cardano (ADA) jedním z nejcennějších aktiv na trhu, a to i přes komunitní drama, které jeho síť obklopuje. Oproti Bitcoinu jej mnozí mohou považovat za výstřel z dálky, ale výše uvedené důvody stále tvoří slušný argument pro Cardano jako nadcházejícího konkurenta Bitcoinu.

Závěr

Není třeba zmiňovat hard fork Alonzo, který je dalším krokem k chytrým smlouvám na síti Cardana. Je možné, že do budoucna bude Cardano oblíbenější. Držíte jej někdo?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa
Hodnocení článku :
     

Kdo ho nedrží, takového neznám. Pokud nejde o toxickeho BTC maximalistu.

E15

Sám jsi toxický a navíc šiřitel fake news ;-DDD

Karel
Hodnocení článku :
     

Oslavnych článků může být sebevíc, důležitá je hodnota a ta letí dolů

E15

a časem až na nulu :-DDD.

Vojtech

Já bych cardano nepodceňoval. Jisteze je to lumpárna alias projekt zaměřený hlavně na bene tvůrců, jako ostatně všechny shitcoiny. Ale PR dělá v dnešním světě hodně…

E15

Jenže přijdou další a další hoskinsonové a po nich další a další, vždy s dokonalým projektem a ještě lepších PR…

Alkapone

A ono teď letí něco nahoru? Cardano má za sebou perfektní tým vývojářů. Už je ve fáz Alonzo-white a cena je 1,2$ a až se to dokončí a spustí se smart kontrakty a ERC20 převodník tak bude mnohonásobné větší.. ale je mi jasný že ty to tam nevidíš a nikdy neuvidíš 🙂 a to je v pořádku ale přestaň tady mlet sra#čky 🙂

Reklama: