[Odpolední zprávy] • Euro CBDC chce nechat energeticky náročný Bitcoin v digitálním prachu • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poslední den byl, co se týče obchodování, poměrně vyrovnaný. Cena BTC vzrostla o 1,6 % a je přibližně na stejné úrovni jako minulý týden.

Bitcoin se včera odrazil od svého poklesu na 31 500 USD. Dosáhl intradenního maxima nad 33 000 USD, ale poslední čtyři po sobě jdoucí hodinové svíčky byly všechny červené, protože medvědi převzali kontrolu nad krátkodobou hybností trhu.

Minulé události samozřejmě nejsou ukazatelem budoucího vývoje, takže je důležité zůstat obezřetný a počítat s možností, že se chystá obrovský pohyb oběma směry.

Trh s altcoiny je dnes převážně zelený, i když zisky jsou poměrně nevýrazné. Většina kryptoměn zaznamenává nárůst v rozmezí 1 až 3 %, až na několik výjimek. [1]

Technická analýza: BTC/USD – druhá polovina července jako příležitost?

Kryptoměny

Cardano dosáhlo dalšího zásadního milníku, který ho přibližuje k chytrým smlouvám

Během této fáze se výrazně zvýší počet testerů a přidají se další funkce. Cardano spustilo koncem května za velkých fanfár první testovací síť Alonzo Blue.

Po skončení bílé éry se Alonzo stane plně veřejným ve fázi Purple, což znamená, že bude k dispozici všem provozovatelům stake poolů (SPO) a pionýrům. Očekává se, že plánovaný hard fork Alonzo, pojmenovaný po matematikovi Alonzo Churchovi, bude na mainnet nasazen začátkem září.

Do proof-of-stake blockchainu přinese chytré kontrakty a bude znamenat konec jeho éry Goguen. Cardano se tak bude moci prosadit v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) a konkurovat takovým platformám, jako jsou Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) a Solana. [2a]

Údaje naznačují, že podíl Číny na těžbě bitcoinů klesl ještě před zásahem

Podle studie, kterou ve čtvrtek zveřejnila Cambridgeská univerzita, se podíl Číny na celosvětovém objemu těžby Bitcoinu (BTC) drasticky snížil ještě před nedávným vládním zásahem proti těžbě kryptoměn.

Výzkumný tým Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF) zveřejnil nové soubory dat, které ukazují geografické pohyby v těžbě Bitcoinu, kde aktualizace digitálního nástroje CBECI vrhá nové světlo na trh s těžbou.

Zpráva uvádí, že podíl Číny na celosvětovém hashrate (celkový výpočetní výkon serverových farem účastnících se procesu konsensu Bitcoinu) po určitou dobu před vládním zásahem do těžby v červnu 2021 neustále klesal. [2b]

Banky, burzy, firmy

Softbank investuje 800 milionů dolarů do bankovní aplikace Revolut

Revolut, významná britská bankovní aplikace s investicemi do kryptoměn, získala v novém kole financování 800 milionů dolarů.

Nové investiční kolo vedou japonský finanční gigant SoftBank a americký hedgeový fond Tiger Global, které v Revolutu společně drží přibližně 5 %, informovala ve čtvrtek CNBC.

Toto kolo oceňuje Revolut na 33 miliard dolarů, což představuje šestinásobný nárůst oproti ocenění společnosti na 5,5 miliardy dolarů v roce 2020. Nově získané financování pomůže Revolutu pokračovat v mezinárodní expanzi a také dále zlepšit marketing a vývoj produktů, poznamenal finanční ředitel Revolutu Mikko Salovaara. Dodal, že společnost se zaměřuje zejména na zavádění služeb v USA a Indii. [3a]

Derivátová kryptoburza Bybit spouští spotové obchodování, včetně obchodování s XRP

Bybit, jedna z největších derivátových kryptoburz se sídlem v Singapuru, expandovala na trh spotového obchodování s kryptoměnami.

Při oznámení této novinky ve čtvrtek společnost Bybit uvedla, že spotové obchodování s BTC, ETH, XRP a EOS je nyní uživatelům k dispozici proti stablecoinu USDT. Další obchodní páry budou brzy následovat, uvedla.

Bybit uvádí, že za spotové obchodování nebude účtovat žádné maker poplatky, které jsou vybírány za poskytování likvidity trhu ve formě limitních příkazů k nákupu nebo prodeji. Například Binance, největší kryptoburza na světě, si účtuje 0,1 % maker poplatků za obchodování v objemu menším než 50 BTC. [3b]

CBDC, Regulace

Euro CBDC chce nechat energeticky náročný Bitcoin v digitálním prachu

Evropská centrální banka zahájila dvouletý projekt přípravy na potenciální vydání digitálního eura. Digitální měna centrální banky by byla podporována základní architekturou se zanedbatelným dopadem na životní prostředí ve srovnání s energeticky náročným blockchainem Bitcoinu.

Podle tiskové zprávy ECB zahájila fázi šetření v rámci procesu návrhu digitálního eura. Tato fáze by měla trvat dva roky, během nichž Euroskupina (neformální seskupení ministrů financí eurozóny) navrhne CBDC se zaměřením na použitelnost, přičemž se bude řídit technickými radami obchodníků a zprostředkovatelů.

Tato zpráva přichází v době, kdy Francie volá po přísnějších celoevropských předpisech týkajících se kryptoměn. Francouzský regulátor trhů Autorité des Marchés Financiers navrhl, aby vlády zemí EU svěřily odpovědnost za regulaci kryptoměn Evropskému orgánu pro cenné papíry a trhy se sídlem v Paříži namísto národních regulátorů. [4a]

Komise pro cenné papíry a burzy v USA odsunula rozhodnutí WisdomTree Bitcoin ETF na podzim

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) podle podání odložila rozhodnutí o burzovně obchodovaném fondu (ETF) WisdomTree Bitcoin na pozdější období tohoto roku.

Regulační orgán 13. července oznámil, že Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) odložila termín pro rozhodnutí o žádosti fondu WisdomTree Bitcoin ETF. SEC má v současné době dlouhý seznam ETF čekajících na přezkoumání, protože správci fondů stále více trvají na vydání ETF. Rozhodnutí o ETF WisdomTree bude odsunuto na podzimní období, aniž by bylo uvedeno jasné datum.

Tento bitcoinový ETF by stejně jako mnoho dalších poskytoval přímou expozici vůči BTC, což je něco, na co si SEC dává velký pozor. Přímá expozice by investory vystavila všem zvláštnostem trhu, včetně volatility. SEC se obává zejména manipulace s trhem, na kterou se v podání i při jiných příležitostech odvolává. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: