15.07.21 Technická analýza BTC/USD – druhá polovina července jako příležitost?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Od středeční analýzy na Bitcoin (BTC) nějaké price action proběhlo, ale je to docela chaos a trh jako by nevěděl, kam chce jít. V každém případě vstupujeme do druhé poloviny července a vzhledem k objemům a volatilitě si dovoluji si tvrdit, že do konce měsíce by měl přijít razantnější cenový pohyb. Tohle je totiž neudržitelné, nedává smysl, aby se kurz takhle plácal celé letní prázdniny.

Vím, že se opakuji, ale to je záměr – chtěl bych, aby si čtenáři uvědomovali, že během následujících dvou týdnů je relativně velká vyhlídka na příchod nemalé příležitosti. I když se nic neděje, mějte připravený plán, co uděláte, když dojde k průlomu 30 000 USD. Mějte samozřejmě i plán pro opačný scénář.

BTC dlouhé/krátké pozice

Co se týče dlouhých a krátkých pozic, hned od počátku letních prázdnin započala na dlouhých pozicích stagnace, která v podstatě trvá doteď. Na Bitfinexu se Bitcoin na margin téměř nekupuje. Tedy řádově ve stovkách, ale to s cenami samozřejmě nijak viditelněji nepohne. Zkrátka okurková sezóna a dovolil bych si tvrdit, že na ostatních burzách je v tomto ohledu situace podobná.

Jinak samozřejmě platí, že longy jsou na Bitfinexu na all time high. Obchodníci drží v dlouhých pozicích na 51 600 kusů BTC. Musí být pod strašlivým psychickým tlakem, protože se trh týdny nikam neposunul a pořád balancuje nad propastí. Respektive příliš dlouho stojíme na klíčovém supportu.

Krátké pozice zase rychle rostou, již potřetí v řadě. Minule došlo k otevření shortů v objemu cca 23 tisíc BTC, ale během jedné chvilky byly pozice uzavřeny, s cenou to ale ani nehlo. Popsané mne přesvědčilo, že se asi jedná o claim a upřímně se přiznávám, že tyto kroky ze strany velkých hráčů nechápu. Pokud máte ovšem teorii, proč takto postupují, napiště klidně do komentáře, nebo do chatu v dnešním večerním streamu.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Bitcoin nám zůstává uvnitř supportního pásma. Vidíte ten kontrast s červnem? Kdykoliv se cena dostala do sledovaného pásma 30 000 – 34 000 USD, nakupující agresivně nakupovali s lehkou vidinou zisku. Prostě věřili, že hladina určitě vydrží. Nicméně tenhle pattern, nebo-li vzorec chování býků, nyní zřetelně neplatí. Nějaká aktivita tam je, ale dosti slabá.

Předtím bylo vcelku snadné cenu pushnout zpátky nad support, což aktuálně neplatí. Jakýsi odpor je z nižších časových rámců znát, ale stejně kurz soustavně klesá. A ono se to dostane do bodu, kdy držitelé dlouhých pozic ztratí trpělivost a mohou začít prodávat. Řečené nemusí ani spustit průlom 30 000 USD, výprodeje mohou začít klidně dříve, protože prostě psychologie.

Pak tu máme tolik skloňované objemy – jsou na svých minimech, a dokud zde nedojde k viditelnému zlomu, volatilita zůstane na bodu mrazu. Avšak, jak neustále opakuji, nynější stav snad do konce měsíce skončí. Tak nízká volatilita a objemy nikdy nevydržely déle jak pár týdnů.

Indikátory

Průlom skrze spodní supportní diagonálu pořád probíhá, ale zatím bez reakce trhu – je i dost možné, že odezva vůbec nepřijde. Pozitivní momentum má na MACD červenou, schyluje se k bearish crossu.

Závěrem

Musíme být trpěliví, ale zároveň zůstat bdělí – do dvou týdnů se nám snad dynamika vrátí, a proto musíme být připraveni. Je úplně jedno, zda jste tzv. medvědi nebo býci. Ať se Bitcoin posune na jakoukoliv stranu, může z toho vzejít dobrá příležitost.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas_1971

BTC guruové (Twitter + Youtube) mluví za obrat do růstu a nové ATH hodně rychle (dle některých už včera do longů bylo pozdě😃) … Fundament a data z Glassnode to tak nějak podporují (mimo odemčení BTC na Greyscale 18.7. – toto je spíše chápáno jako neutrální, uvidíme)… no a moje TA mi říká, že medvěd ještě neskončil, pořád mi v “těch čárách na grafu pro debily” (jak nazývá TA “trejder roku s nickem Tomáš”) chybí ta poslední fáze distribuce (“Wyckoff” je to totiž jak z učebnice)… a teď babo raď 😃… Navíc si myslím, že velcí hráči to svoje “divadýlko”, co začali 19. května ještě neukončili… Co na to ostatní? Předem díky všem za “komentário konstruktívo” 😃…

bkf1

Já myslím, že ty tlaky na průraz 30k jsou opravdu hodně silné, i když “obrana” funguje dobře, ale trvá to celé dost dlouho (za mě spíše od 13. května aneb “šťastná třináctka” 🍀🤪🔫) a já si myslím, že “zeleným” nakonec dojdou síly a “červení” to prorvou někam výrazněji pod 30k. Ale to samozřejmě nemusí být najednou, klidně ta “nepozitivní nuda” může být stylem 28>32>26>30>21>24>… holt není výkon… jako výkon…

Poslední editace 3 let před přes bkf1
Tomas_1971

Jo “nuda”, to jsi trefil dobře. Já čekám na dobrej vstup na trejd do ETH a nechce se mi hrát “hedge surf loterii 50-50” (to na páku 10x pak stojí moc peněz 😃 – jen si dycky řeknu “kdybych bejval”…) 😃

bkf1

“Kdyby” je jedno z nejhoršího, co si člověk ohledně obchodování může říct a na základě toho pak kolikrát vznikají i dost hloupá rozhodnutí, protože pak se to jmenuje “nasypu/vysypu, protože nechci dopadnout jak minule”, jenže to “minule” byla trochu/úplně jiná situace (tuplem ohledně krypta). Jako u mě je to třeba jasný zákon… jakmile “nasypu” jde to dolů a o dost (vyjímkou u mě budiž ADA) 😀 Rozhodně nechci chytračit (na to ani nemám tolik zkušeností, abych to sám sobě dovolil a nemyslím si, že se někdy na takový level dostanu), ale ETH pod 1900 USD mi nezní jako špatný okamžik vstupu, samozřejmě je POTŘEBA si říct, že “zelení” působí fakt vysíleně, už jim to ani pořádně “neběhá”, ti co aspoň doběhnou do středního pásma, tak ty odvážejí s infarktem a o nějakém jejich “tahu na bránu” se dá mluvit tak možná při hodně dobré náladě po práci v pátek večer s trojkou v krvi… takže podle mě ta pravděpodobnost průrazu dolů je fakt velká a z toho samozřejmě plynou solidní podmínky pro vstup na trh… třeba to spadne i na tech 1000 USD, kde jsem začínal já 🙂
PS: Celkově u krypta je totálně nejvíc v prd🌞li ta “pupeční šňůra” od BTC, tu kdyby se povedlo přeseknout, tak by konečně krypto fungovalo tak, jak má tzn. nezávisle (resp. ukázala by se síla konkrétního krypta – ETH přece taky nezajímá, co dělá XRP apod.).

Poslední editace 3 let před přes bkf1
Vojtech

Já stejne dilema nakonec po dlouhých týdnech trpělivého cekani dnes vyřešil nákupem na 32k za 1/5 vyhrazených prostředků. Aby mě to min mrzelo, pokud by se přeci jen ukázalo, že ty populární bullish interpretace onchain dat nebyly mimo a fakt vystrelime up. No a ty 4/5 nechavam dál nastavený na nákupy od 25,6k níž. Nic lepšího jsem holt nevymyslel. Tak uvidíme🙂

Vojtech

Ale obchoduju jen spot, tak to mám jednodušší než ty.

bkf1

32k byl i můj start, ale mnohem dříve 🙂

Vojtech

JJ, já už taky před pár týdny na 32 nakoupil na swing trade, pár dolarů to přineslo. Teď to ale hodlám přesunout na trezor a neprodat dřív, než na těch bájných 100k. I kdybych měl čekat pár roků. Btw ohledně te současné nejistoty, kam to tedy vystřelí – nejvíc bych si dával majzla na takový ten fuckup scénář, kdy se třeba brzy odrazíme a konečně i impulzivně od té 30ky ve stylu falešného růstu. A pak to někde v pásmu 42-54 náhle zarotuje a pojedeme po prdeli dolů. To si hodlám furt říkat dokola, abych nechtěl naskakovat, dokud případně nebude růst potvrzeny překonáním ath a poradkyni objemy😀

Tomas_1971

To “Vojtěch” a “bkf1”: Jo, spot to je v pohodě, koupíš a “hódl”, jenže když se naložíš na páku a chceš něco vydělat, tak na loterie není moc prostoru. Já měl dobrej vstup ETH 25. dubna na open a vylejzal jsem 9. května ráno, celkem slušnej objem na pozici, celkem dobře to hodilo s pákou 10x… Pak cca 1/4 výdělku ztráta – to byla ta loterie, kdy všichni čekali euforii BTC k 70-100k a ETH na 5-7 tis, a každej obrat jsem myslel “konec korekce”… No a teď čekám na stejně dobrej vstup jako před tím… Svrběla mně ruka, jak to bylo 1730-1780 konec června, ale nevlez jsem tam. Tak uvidím… Ale 1900 mi na “pákovej long” nepřipadá ideální při současným stavu, uvidíme, co přinesou další dny…

Vojtech

No právě, koupíš a hódl😀 Já bych na páku neměl nervy. A nemám ani dost zkušeností, tak do toho nelezu. A ano, dokud se to někam jasně nehne, tak bych taky pozici neotevíral. Teď je to fakt loterie.

Lunetic

Vydělám Lambo i když obchoduji jen spot. ale to není pro socky co maj stěží na páku. Btc zdar.

Tomas_1971

Woow.. Borec… 👍😃 Přeju hodně štěstí… Vím, že jsem proti tobě břídil, mě ta páka “hodila” jen pozemek na Zanzibaru 🤔, tak promiň, že “my lůza” lezeme do trhu mezi “vás velký hráče”… 😉

E15

Tak vzhledem k tomu, že ceny pozemků na Zanzibaru jsou asi tak na úrovni Bruntálu, bych tu s tím moc neexhiboval. Pražskou optikou to působí dost legračně ;-))).

Pavel

Já BTC kupoval na 11.000$ a ETH na 450$ a hodl…😉

spot_img