14.07.21 Technická analýza BTC/USD – inflace 5,4 %, co na to Bitcoin?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Od pondělní analýzy na Bitcoin (BTC) máme konečně nějaký progres a hlavně jsme získali nová inflační data z USA za minulý měsíc. Podrobněji se tomu chci věnovat v zítřejším živém streamu, ale i v dnešní analýze bych chtěl tématu věnovat alespoň pár vět. Jak jsem se totiž již párkrát nechal slyšet, zatím se zdá, že Bitcoin vyšší inflaci nemá zrovna v oblibě.

Bitcoin není kámoš s vysokou inflací?

Inflace USA
Zdroj: tradingeconomics.com

Po většinu doby existence BTC byla inflace v EU a Spojených státech spíše nižší, kolem 2 %. Tudíž až v poslední době vlastně zjišťujeme, jak trh s kryptoaktivy reaguje na rychle rostoucí cenové hladiny. Po celá léta se říkalo, že Bitcoin je právě zajištěním proti inflaci, ale žádná data k tomu samozřejmě nebyla. Proto je aktuální dění pro nás nesmírně důležité.

Musím však upozornit, že vztah mezi inflací a BTC se dá akurátně změřit pouze pomocí korelační a regresní analýzy. Ovšem i tak to není úplně jednoduché. V každém případě okem můžeme sledovat, že Bitcoin začal jít tvrdě dolů v období, kdy inflace začala strmě stoupat, což je právě první kvartál letošního roku.

Tudíž je potřeba si uvědomit důležitost aktuálního období, kdy hrozí, že se Spojené státy dostanou do inflační spirály, jako tomu bylo v 70. letech minulého století. Jestli se totiž Bitcoin vůbec nekamarádí s vysokou inflací, má tento trh velký problém. V případě, že se celý svět dostane do jakési inflační pasti, krypto může čekat hodně dlouhý medvědí trh.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Takže Bitcoin se nám pořád tlačí postupně dolů, cenový postup sice nemá nějak velkou dynamiku, objemy jsou v kontextu pořád nízké, ale samo o sobě se jedná o negativum. Trh zkrátka není vůbec schopen se odpoutat od supportního pásma, díky čemuž pro medvědy rostou vyhlídky na úspěšný průlom klíčového supportu.

Takové plácání na supportním pásmu opravdu nasvědčuje spíše tomu, že se celý trh pomalu chystá na definitivní průlom. Proč nakupující podporu nevykupují? Proč se nesnaží o odraz? V grafu je vidět, že aktivita je z jejich strany vážně slabá. Pokud by docházelo k akumulaci, mělo by to být znát. Já tam ovšem nic takového v těchto chvílích nevidím.

Ať to tedy dopadne jakkoliv, pořád trvám na tom, že během července by mělo dojít k většímu pohybu, který trh alespoň střednědobě nasměruje. Respektive nezastávám názor, že celá okurková sezóna bude v tomto stylu. Není možné, abychom trčeli v tomto obchodním pásmu několik měsíců s téměř nulovou dynamikou.

Indikátory

Na RSI jsem zdůrazňoval, že křivka indikátoru je z obou stran v kleštích, takže při průrazu jedné z diagonál by se na trh mohla vracet dynamika. Takový průlom totiž určitá část tržních účastníků bere jako signál k nákupu/prodeji. A právě nyní dochází k průlomu supportní diagonály. Jestli se tedy kurz rozhýbe, uvidíme už možná dnes.

Závěrem

I když je celý trh strašná nuda, tak fakticky se nacházíme ve velmi důležitém období. Jak jsem říkal, tak vysokou inflaci Bitcoin za svou krátkou historii ještě nezažil, a proto je vývoj z posledních měsíců tolik důležitý.

Logicky se jedná o precedens do budoucna, se kterým lze někdy za pár let kalkulovat. V každém případě je tady ale i riziko, že vysoká inflace není pouze přechodného charakteru. Jestli Bitcoin inflaci nesnáší, může být trh uvržen do dlouhého medvědího trhu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Eva
Hodnocení článku :
     

moc děkuji, jsem taktéž velmi zvědavá, jak si krypto poradí s inflací (a nejen krypto, ale akcie/fondy atd.).

Kal

Objemy a kde ich ako že kukáš? Iba to má zaujímá kde pozeráš objemy a podla toho súdis.

Svejak

Subjektivní pocity by se neměli míchat do technické analýzy a to i přesto že dotyčný autor bitcoinu vůbec nevěří a prosazuje zlato s akciemi(ale chápu neměl by zase posluchače). Stačí se podívat jakou cestu bitcoin za tak krátkou chvíli ušel, kolik ho je a že ani Čína ho není sto zakázat. Dívat se jen na pár týdnů dopředu je čistá spekulace, kterou si tak často sám autor bere do úst. Chtělo by to zřejmě méně hrát hry co má na ploše a více se soustředit na přednes historie.

Fantom

Můžu se zeptat? Předpokládám, že krypto vůbec neobchodujete? Ani bych se nedivil, je to dost riskantní záležitost. Za sebe říkám, že to vůbec nevadí – člověk může dělat analýzu a přitom do trhu nevstupovat. Ale obávám se, že byste mohl ztratit čtenáře. Jinak mám poznámku k akciovému trhu – např. reklama na etoro – social trading – snaha nahnat co nejvíce lidí to akciového trhu. Nadšení lidé co v rytmu hudby obchodují online a do toho prší bankovky. Stejně tak steduji masáž tradičních finančních poradců – viz Hospodářské noviny tento týden – “experti radí, jak se zařídit proti inflaci – vyhněte se bitcoinu i zlatu, investujte do akcií!” 🙂 Bublina je úplně na všem, je jen otázka času kdy to prakne a krypto to odnese nejvíc. To je jen můj názor … .

Michal

Bublina nebublina, řada společností nese opravdu výsledky. Viz Amazon nebo Google. Ano, valuace jsou šílené, ale u části trhu mají své opodstatnění. Ty firmy zkrátka šlapou.

Fantom

Je to proto, že už není pořádně do čeho vložit peníze. Apple nebo Microsoft jsou excelentní firmy, přesto poměr P/E je z historického hlediska šokující. A taková Tesla – nesmyslná valuace a časem se to projeví. Tradiční automobilky s VW v čele jí půjdou po krku. Nakupovat takhle drahé akcie je mimořádně riskantní, ale žijeme v době kdy věřitel dává dlužníkovi úrok za to že mu může půjčit – viz. např. řecké dluhopisy se záporným úrokem 🙂 Tahle divná doba může trvat dlouho, ale nemůže trvat věčně.

Michal

Je to pravda. Podhodnocená je možná tak Čína. Baidu má P/E 8. Ale tam je zase riskantní politika…..

Já dnes Apple prodával. Nemyslím si, že je reálné, aby udělal další velká %.

Michal

Btw, nechápu, proč pořád někdo nadává na bubliny. Jak jinak chcete vydělat na trhu peníze? 😀 Pomalý, přirozený růst je mýtus, nikdy nic takového nebylo.

Ale jako zase chápu, že nakupovat na konci bubliny je docela stresující.

Poslední editace 2 let před přes Michal
Fantom

To nebylo nadávání, to bylo konstatování. Je potřeba nahnat co nejvíce lidí do trhu a to hlavně ty, kteří nemají žádné zkušenosti 🙂 A samozřejmě souhlas – na bublinách se nejvíce vydělává i prodělává.

spot_img