Po několikadenní přestávce se zase vrátíme k textovým analýzám na Bitcoin (BTC). Jak jsem říkal ve včerejší video analýze, volatilita a objemy jsou na trhu bizarně nízké a přesto klesají. Což by samo o sobě mělo zase avizovat, že rozhodnější pohyb by měl přijít spíše dříve než později. Nic zaručeného ovšem nemáme a hlavně během letních prázdnin může popsaný stav vydržet déle, než za normálních okolností.
Nicméně i během aktuální okurkové sezóny by alespoň jeden větší pohyb měl přijít. Je krajně nepravděpodobné, že celých osm týdnů přetrvá stav, kdy je volatilita a objemy na bodu mrazu. Proto s věčně klesajícím volume musíme kalkulovat s tím, že se ještě během července dožijeme na BTC pohybu, který v relativních číslech dosáhne růstu/poklesu minimálně o cca 30 %.
Aktuální situace na 1W TF BTC/USD
Když máme čerstvě ukončený týden, je na místě se podívat i na podobu týdenní svíce. Poslední svíčka nijak nevybočuje z řady, je zkrátka téměř stejná jako ty předchozí. Objemy má ovšem zcela marginální, dokonce ještě horší než za předminulý týden. Tudíž volume pořád soustavně klesá a osobně jsem toho názoru, že zmíněný stav nemůže vydržet celé léto.
Další věc je z grafu zřejmá a to jest, že býci náležitě využívají dynamického supportu – křivku 50denního klouzavého průměru. MA 50 kurz jednoznačně posledních několik týdnů znamenitě respektuje. Když budeme vycházet z MA 50, cena by měla začít růst. Protože jinak hrozí průlom, neboť je Bitcoin zespoda tlačen klouzavým průměrem.
Bohužel nám týdenní graf více nemůže pomoci, neboť ze svící můžeme pouze vydedukovat, že trh respektuje MA 50 a klíčový support 30 000 USD. Když by řečené svíce měly mohutné objemy, mohli bychom to brát jako signál k růstu. Nicméně v tomto případě se jedná pouze o pokračování v konsolidaci. Pořád není rozhodnuto, zda budeme pokračovat v poklesu, nebo atakujeme 42 000 USD.
Aktuální situace na 1D TF BTC/USD
Co se týče denního grafu, kurz je v těchto chvílích nad supportním pásmem, ale z price action posledních dní je očividné, že se Bitcoin v podstatě nikam nepostoupil. Stále stagnujeme v blízkosti pásma, což pro Bitcoin není absolutně pozitivní, protože spolu s tím hrozí, že dojde ke snadnému průlomu směrem dolů.
V každém případě stále platí, že Bitcoin musí nejprve otestovat Point of Control na cca 37 000 USD a posléze můžeme na klíčovou rezistenci 42 000 USD. Jinak řečené POC je za klesající strukturu v blízkosti 37 000 USD, tedy od ATH po roční low na 28 805 USD. Zmiňuji to, protože když bychom Volume Profile natáhli na celou strukturu, POC je níže – cca na 36 000 USD.
Záleží tedy na vás, jak si popsané nastavíte. Osobně jsem nenašel žádnou kodifikovanou argumentaci, jak se má nástroj v tomto ohledu „používat správně“. Jinak na denním grafu můžeme samozřejmě sledovat onen problémy s objemy. Sobota a neděle byla vážně velmi slabá, takže uvidíme, co přinese dnešek.
Indikátory
Objemy a volatilita nejsou jediné faktory nasvědčující, že má přijít bouře. Když se podíváme na RSI, křivka indikátoru je z obou stran chycena v kleštích rezistenční a supportní diagonálou. Bitcoin se určitě na větší pohyb chystá a měl by být již blízko. Na MACD je pozitivní momentum, ale je velmi slabé.
Závěrem
Jak vyplývá z dnešního textu, Bitcoin se bohužel nikam neposunul, neboť pořád setrvává v těsné blízkosti supportního pásma. Leč objemy, volatilita a indikátor RSI nám říkají, že brzy můžeme sledovat návrat dynamiky v podobě většího odrazu, nebo naopak poklesu. Mně samotnému se ani nezdá, že bychom se skutečně celé léto podobným stylem plácali. Minimálně jednoho ráznějšího pohybu bychom měli být svědky.
POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!