[Odpolední zprávy] • London, hard fork ETH bude spuštěn 4. srpna • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po pozitivním víkendu se Bitcoin propadl na úroveň těsně nad 33 000 USD. Býci však znovu získali kontrolu a kryptoměnu vytlačili na úroveň kolem 35 000 USD. Nicméně další sada negativních zpráv přicházejících z Číny a její centrální banky vrátila do hry medvědy. Během několika hodin BTC opět padl o více než 1 000 USD.

Zdá se však, že Bitcoin je těmito častými připomínkami zákazů ze strany nejlidnatější země světa stále méně ovlivňován, protože aktivum ztráty stejně rychle obnovilo. V důsledku toho se opět obchoduje těsně pod hranicí 35 000 USD.

Nicméně i ETH se v posledních dnech těší z růstu poté, co se zotavil z propadu pod 2 000 USD. Jen za posledních 24 hodin vypumpoval z denního minima 2 250 USD na současnou úroveň téměř 2 400 USD, což je jeho nejvyšší cenová hranice od 17. června. [1]

Technická analýza: BTC/USD – volatilita soustavně slabší, objemy stále na minimu

Kryptoměny

Čínští těžaři se zbavují GPU na webu pro obchod s použitým zbožím

Čínští těžaři začali v důsledku zásahu proti těžbě prodávat použité grafické procesory (GPU) na trhu s použitým zbožím.

Během posledního měsíce a půl se na portálu Xianyu, který je jednou z největších aplikací na trhu s použitým zbožím v Číně a patří společnosti Alibaba, objevuje stále více nových příspěvků na prodej stohů GPU.

Ačkoli se komentář čínské Státní rady o zásahu týkal konkrétně obchodování a těžebních aktivit, provinční vlády se zaměřily na širší odvětví těžby kryptoměn tím, že nařídily elektrárnám, aby přerušily dodávky těžebním farmám. [2a]

London, hard fork ETH bude spuštěn 4. srpna

Dlouho očekávaný londýnský hard fork Etherea, který měl být spuštěn tento měsíc, bude nyní spuštěn 4. srpna mezi 13:00 UTC a 17:00 UTC blokem 12 965 000, uvedl vývojář Etherea Tim Beiko v nedávném příspěvku na blogu.

Po úspěšném vydání tří testnetů, Ropsten, Goerli a Rinkeby, je London dalším upgradem na cestě k plné implementaci Ethereum 2.0.

London fork bude implementovat pět tolik očekávaných návrhů na vylepšení Etherea. Díky EIP 1559 budou poplatky méně inflační a více předvídatelné, což je kontroverzní, protože to sníží příjmy těžařů. EIP 3554 odloží úpravu obtížnosti do prosince v rámci příprav na přechod sítě na proof-of-stake. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance pozastavuje platby pro hlavní evropskou platební síť

Společnost Binance oznámila, že dočasně pozastavuje vklady v eurech v síti Jednotné oblasti pro platby v eurech (SEPA) Evropské unie. SEPA je jedním z nejvýznamnějších evropských platebních systémů, který usnadňuje zasílání přeshraničních převodů v eurech napříč členskými zeměmi.

SEPA fakticky zrovnoprávňuje přeshraniční transakce s domácími převody a je aktivní ve 27 zemích. Poplatky za převody a doba jejich provedení jsou při použití tohoto systému srovnatelné s domácími platbami, což zvyšuje pohodlí pro podniky i jednotlivce.

Společnost Binance, která je jednou z největších na světě, zaslala 6. července uživatelům e-mail, v němž uvedla, že k rozhodnutí pozastavit platby vedly důvody, které nemohla ovlivnit. Vklady budou vráceny do sedmi dnů, zatímco výběrů se to nedotkne. [3a]

Vedení společnosti Bithumb čelí v Hongkongu trestnímu řízení kvůli podvodu

Jihokorejská média informují, že vrcholní manažeři burzy Bithumb čelí v Hongkongu žalobě v souvislosti s obviněním z podvodu. Žaloba je namířena proti vedoucím pracovníkům hongkongské dceřiné společnosti, kteří čelí obvinění z trestného činu, zatímco dceřiné společnosti burzy čelí občanskoprávní žalobě za porušení smlouvy. Obě dceřiné společnosti, proti nimž je veden spor, jsou Bithumb Global a GBEX.

Společnost Bithumb se pokoušela spustit burzy v různých zemích prostřednictvím partnerství, ale tyto plány ztroskotaly. Stěžovatel tvrdí, že společnost Bithumb skutečně neměla v úmyslu spustit burzu v Thajsku a toto tvrzení učinila, aby trumfla své mince BXA.

Tyto mince BXA se na burzu Bithumb nedostaly, což sehrálo roli v neúspěchu při spuštění burzy v Thajsku. Podle thajského partnera to způsobilo vážné škody a bylo motivací k zahájení soudních sporů. [3b]

CBDC, Regulace

Společnost Binance přijala nového ředitele pro dodržování předpisů v souvislosti s regulačními překážkami

Přední světová kryptoburza oznámila, že na pozici ředitele pro dodržování předpisů nastoupil Jonathan Farnell. Stalo se tak v době, kdy firma čelí zvýšené regulační kontrole mezi několika jurisdikcemi, včetně Spojeného království.

V tiskové zprávě společnost Binance ujistila, že Farnell bude jejím novým ředitelem pro dodržování předpisů, aby “pomohl rozvíjet její regulační produkty, včetně regulovaných služeb elektronických peněz a kryptoaktiv”.

Farnell přichází z platformy pro obchodování s kryptoměnami – eToro, kde zastával stejnou pozici a byl také členem představenstva a vedoucím oddělení Compliance. [4a]

Případ Ripple vs. SEC podle některých členů komunity XRP “trochu vychladl”

Vzhledem k tomu, že v poslední době nebyly komunitě XRP sděleny žádné novinky ohledně případu Ripple vs. SEC, obrátil se uživatel Twitteru Martin Valk na členy komunity XRP s otázkou, zda to znamená, že soudní spor mezi Ripplem a regulátorem bude nyní pokračovat za zavřenými dveřmi.

Lidé, které Valk ve svém tweetu označil, jsou právníci Jeremy Hogan a James K. Filan a také zakladatel portálu Crypto-Law.us John E. Deaton. Valk se zajímal zejména o to, zda jsou známa nějaká data dalších slyšení, nebo zda se tyto informace staly od nynějška pro veřejnost neveřejnými.

Jeden z komentátorů odkázal na připnutý tweet na stránce Jamese K. Filana na Twitteru, který ukazuje tabulku plánovaných událostí souvisejících s žalobou podanou regulačním úřadem na společnost Ripple.

Z tabulky je patrné, termíny pro zjištění skutečností a znaleckých posudků jsou naplánovány na konec srpna a polovinu října. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: