Ředitel eToro: Co pohání aktuální kryptoměnový bull run?

4
(14)

Zprávy a souhrny

Generální ředitel společnosti eToro, Yoni Assia, sdílel svůj názor na to, co stojí za aktuálním kryptoměnovým bull runem. Podle něj jde o souběh několika faktorů – mezi ně samozřejmě patří i ekonomická situace v USA uprostřed probíhající pandemie COVID-19.

Bezprecedentní chování vlád

“Myslím, že existuje souběh okolností, které vedou k těmto historickým maximům, a to jak na kryptoměnách, tak i na akciových trzích. Vidíme bezprecedentní peněžní a fiskální reakce federálních vlád z celého světa, které vedou k nulovým úrokovým sazbám a na některých místech dokonce k záporným úrokovým sazbám.”

Před rokem, v březnu 2020, poklesla cena Bitcoinu, i v důsledku vládních preventivních opatření v boji proti COVID-19, pod 4 000 USD. Od té doby však kryptoměnový trh skoro až neuvěřitelně vyrostl a cena BTC dosáhla dalšího milníku více než 60 000 USD a celková tržní kapitalizace pokořila 1 bilion USD.

Vlády po celém světě tisknou nebývale velké množství nových peněz a objevují se nové koncepce přímých stimulů pro spotřebitele, což vyvolává podle ředitele eToro největší diskusi o hodnotě peněz v lidské historii. Tady zmiňuje hlavně Bitcoin a jeho vzácnost a omezené množství.

Omezené množství BTC

BTC má pevně dané maximální množství 21 milionů mincí, kde již do oběhu bylo uvedeno více než 18,6 milionů bitcoinů. Každých přibližně deset minut se do ekosystému uvolní (jako odměna pro těžaře) stanovený počet nových mincí. Tento počet ovšem v průběhu času během tzv. půlení – halvingu klesá. V uplynulé dekádě poklesla odměna za vytěžení nového bloku z 50 BTC na současných 6,5 BTC a přijde den, kdy již nebudou vznikat žádné nové mince.

Pevně stanovený počet mincí je podle Assia dobře uchopitelný a jednoduchý koncept, který pochopí každý a dále poznamenal, že lidé nejsou slepí vůči nadměrnému tisku nových peněz a nízkým úrokovým sazbám na tradičních fiat trzích. Tady poukázal na fakt, že nákup kryptoměn či akcií je nyní globálně pro retailové investory mnohem dostupnější, což vede k zapojení nových lidí, kteří by o investování v minulosti nepomýšleli.

“Tyto faktory také obnovily zájem, který jsme tady neviděli od prosince 2017 – od krypto rally 1.0. Nyní díky tomuto zájmu zažíváme krypto rally 2.0.”

Závěr

S tím, jak roste v tomto roce cena Bitcoinu, roste i zasloužená pozornost, které se mu dostává. Lidé si stále více začínají uvědomovat nevýhody současného fiat systému a centrálních entit, které jej ovládají. Obrovská míra decentralizace a s tím související obdobná míra bezpečnosti je to, proč je Bitcoin tak jedinečný a úspěšný.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Josef

Jinými slovy se omílá stále to samé.

Jozef

Pořád stejné žvásty na lovení heilů.

Roman

21mil mincí treba v prumeru 1mil za ty roky. A co by se stalo kdyby je systematicky nekdo zacal zkupovat a hodlovat na penezence na věky aby to neohrozilo jeho fiat.