[Odpolední zprávy] • Adidas Originals oznamuje partnerství s Coinbase • a další články

4.8
(4)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to jen před několika dny, během víkendu, kdy se cena primární kryptoměny vyhoupla na 60 000 USD, ale nemělo to dlouhého trvání. Následné odmítnutí ji tvrdě vyhnalo na jih. Během několika hodin se BTC, podruhé během necelého týdne, ocitl pod hranicí 56 000 USD. Stalo se tak po několika vysoce volatilních pohybech.

Býci se snažili posílit a tlačili Bitcoin vzhůru, což vyvrcholilo včerejším denním maximem na úrovni 58 400 USD. Nad touto úrovní se však BTC nepodařilo udržet a od té doby ztratil zhruba jeden tisíc. Nyní se obchoduje kolem 57 500 USD.

Z altcoinů s větší kapitalizací vzrostla hodnota Binance Coin o zhruba 4 % na více než 610 USD. Menší zisky zaznamenaly také Avalanche a CRO. Naopak Ethereum, Cardano, Ripple, Polkadot a Terra jsou v červených číslech, zatímco Solana se propadla o 7 % na úroveň těsně nad 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – odraz, nebo další pokles?

Kryptoměny

S rozmachem cestovního ruchu se Salvador díky Bitcoinu dostává na mapu

Přijetí Bitcoinu v Salvadoru již přináší této malé zemi dividendy a nejnovější výhrou je nárůst počtu turistů, kteří se do země hrnou. Do hlavního města San Salvadoru přijíždějí nejen bitcoinoví maximalisté, aby nahlédli do budoucnosti světa, kde je Bitcoin rezervní měnou.

Turisté se sem sjíždějí z celého světa, aby na vlastní oči viděli dopad rozhodnutí přijmout tuto kryptoměnu. Několik cestovatelských blogerů již na svých blozích dokumentuje své zkušenosti s používáním Bitcoinu jako prostředku směny v zemi. Přímým důsledkem tohoto přílivu je stimulace, kterou přináší celkové ekonomice Salvadoru. [2a]

Banky, burzy, firmy

Adidas Originals oznamuje partnerství s Coinbase

Adidas Originals, značka německé firmy Adidas vyrábějící sportovní oblečení, oznámila partnerství s kryptoburzou Coinbase.

Adidas o tom informoval na Twitteru:

A burza Coinbase v odpovědi partnerství potvrdila:

 

Společnost Adidas Originals na žádost o další informace o partnerství nereagovala. Značka však projevila zájem o metaverzi v tweetu dva dny před oznámením partnerství, v němž naznačila: “adiVerse, anyone?”. [3a]

Přední japonské banky chtějí zavést digitální měnu krytou bankovními vklady

Japonské fórum pro digitální měny vydalo white paper, který zkoumá možnost zavedení nové kryptoměny kryté bankovními vklady.

Fórum tvoří více než 70 společností, včetně předních bank v zemi, jako jsou například MUFG Bank, Sumitomo Mitsui Banking Corp, Mizuho Bank, Japan Post Bank a další. Součástí projektu je také několik vládních agentur, přičemž ministerstvo financí a centrální banka země působí jako pozorovatelé.

Digitální měnu, dočasně nazvanou DCJPY, by vydávaly komerční banky jako své závazky. Měna by byla kryta bankovními vklady a nebyla by úročena, uvádí se ve white paperu. Uživatelé by mohli tuto měnu razit tak, že by vybírali vklady ze svých bankovních účtů a ekvivalentní částku v DCJPY by vkládali na účet digitální měny. [3b]

Těžař kryptoměn Xive utíká z jižního Kazachstánu kvůli nedostatku energie

Těžaři kryptoměn v jižním Kazachstánu čelí zimě, která je pravděpodobně chladnější, než očekávali. Společnost Xive, která v Kazachstánu provozuje farmy na těžbu kryptoměn, byla nucena kvůli nedostatku elektřiny uzavřít své pracoviště v jižní části země.

Didar Bekbauov, spoluzakladatel společnosti Xive, dnes uvedl, že jeho společnost musela uzavřít své těžební pracoviště v jižním Kazachstánu kvůli omezení dodávek energie v regionu.

Společnost KEGOC, která provozuje národní rozvodnou síť, v říjnu uvedla, že poptávka po elektřině v některých částech Kazachstánu převýšila objem výroby elektřiny. [3c]

Tip: Nezapomeňte na dnešní stream v 19:00, máme i malé merch dárečky:

Bitcoin live stream – zvládne Bitcoin do konce roku 100K?

CBDC, Regulace

Španělský regulátor vyvolal poplach kvůli propagaci společnosti Binance fotbalovou hvězdou

Hlavní finanční regulátor ve Španělsku vydal varování týkající se fotbalové hvězdy Andrése Iniesty za propagaci hlavní kryptoburzy Binance.

Iniesta, záložník hrající za Barcelonu a španělský národní tým, propagoval Binance na svých profilech na sociálních sítích Instagram a Twitter.

Ve středu Iniesta zveřejnil několik fotografií, na nichž stojí vedle notebooku, na jehož obrazovce je zobrazena webová stránka Binance, a také drží chytrý telefon, na kterém je vidět několik trhů, včetně Bitcoinu (BTC) a Binance Coin (BNB). [4a]

Finské regulační orgány zpřísňují podmínky pro uvádění digitálních měn na trh

V souvislosti s rostoucím humbukem kolem kryptoměn finské regulační orgány vydaly oficiální oznámení. Ve středu to uvedl finský úřad pro finanční dohled (FSA).

“Ve Finsku mohou virtuální měny a související služby uvádět na trh pouze registrovaní poskytovatelé virtuálních měn. Uvádění virtuálních měn na trh ve finštině a ve Finsku je povoleno pouze subjektům registrovaným jako poskytovatelé virtuálních měn ve Finsku.”

Zdá se, že FSA chce chránit investory, zejména drobné, u nichž je větší pravděpodobnost, že budou ovlivněni marketingovými aktivitami. Pokud se dá říci, že v letech 2020-2021 bude v souvislosti s býčí mánií docházet k většímu FOMO u retailových investorů po celém světě.

Tisková zpráva FSA je přímou reakcí na nárůst marketingu digitálních měn a souvisejících služeb ve Finsku. Finská média zaznamenala rostoucí návštěvnost článků o kryptoměnách, zatímco v nedávném úvodníku mainstreamového deníku Helsinki Times došli autoři k závěru, že kryptoměny jsou ve Finsku módní a udrží si svou popularitu i v příštích letech. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img