25.11.21 Technická analýza BTC/USD – odraz, nebo další pokles?

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) je zatím bez směrodatnějšího pohybu. Kurz sice mírně vzrostl, ale celkově vzato nedošlo k žádnému pohybu, který by nás mohl lépe nasměrovat. Víme akorát, že má Bitcoin pořád tendenci konsolidovat kolem těch 56 000 USD. Pořád ovšem platí, že krátkodobě je nemalá pravděpodobnost otestování 52 500 USD.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin má za sebou mírný odraz od 56 000 USD, kde je střed high volume node objemového profilu. Proto bylo reálné, že zde odraz přijde. Nicméně můj názor je takový, že na slušnější odraz to nebude stačit. Bitcoin totiž musí prolomit rezistenční pásmo, které je kolem 61 000 USD. Ale na to je třeba nabrat nějakou sílu. A nejsem si vůbec jist, zda je toho trh schopen právě na aktuálním supportu.

BTC

Proto jenom krátce zopakuji, že S/R úroveň 52 500 USD je nejlepší blízká hladina pro silný odraz. Je tu docela silná konfluence. Máme tu kromě cenové úrovně i 100denní klouzavý průměr a low volume node objemového profilu. Bitcoin by zde třeba několik dní zkonsolidoval, akumulovalo by se, nabídka by se vyčerpala a mohli bychom zase nahoru. Byl by to ideální scénář.

Samozřejmě nikdy jistotu nemáme, ale za normálních okolností by poptávka kolem 52 500 USD měla být schopna nabídku zcela absorbovat. Jinak nyní je téměř jisté, že se nám v grafu tvoří hodně podobná korekční struktura, jako tomu bylo v září. Je pouze o něco menší. Proto je zatím nesmyslné mluvit o tom, že se změnil trend. Bitcoin není sice tak silný jao před rokem, ale na bear market to určitě nevypadá.

Indikátor RSI

Denní RSI je cca 44 bodů. Hodnoty indikátoru se tudíž pořád drží nad 40 body, což je rozhodně pozitivní signál. Negativní momentum ztratilo sílu. Indikátor MACD řečené akorát potvrzuje.

Závěrem

Osobně bych byl raději ještě za jeden leg dolů k 52 500 USD. Přijde mi to jako ideální výchozí bod pro další růstovou vlnu. Akumulovalo by se, tím by se zcela absorbovala nabídka. V podstatě by hladina fungovala jako taková trampolína. Nelze ovšem vyloučit, že bude stačit i těch 56 000 USD. Holt, do budoucnosti nikdo nevidí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS

Zdravim vsechny, je to porad +- plichta, snazte se! 🙂 (anketa BTC pod 30K do konce roku 2022)
https://doodle.com/poll/f6hymtdvmt9drmp2

Vojtech

Tak jsem si tipnul, máš to tam! Třeba se tomu za rok pěkně zasmějeme 🙂 A díky za ten tip ze včerejška bnb-eth, iota-eth👍 Přesně takovou výměnu (tipy, avíza, sdílení zkušeností) bych si tu v diskusi přál vidět častěji – namísto nesmyslných útoků, vychloubání, apod., jak je tu, zel, nezřídka zvykem. Klobouk dolů!

LHTS

Diky! Je potreba ty hochy z Wall Street trochu podojit 🙂 , cim vice lidi z CR tim lepe.

Vojtech

😃👍

Roland Spanik

🤫

VlastaKop

Jestli můžu, tak když už do konce roku špatný scénář, tak spíše 40k než 30k, tam až příští rok!

VlastaKop

Máš do konce roku 2022, což je tedy až za rok, ono byly predikce tento 21 rok minimálně na konci 100k, ba více … zatím to nevypadá, ani že by se měl spustit blázinec a retail by to vyhnal jako minulé bullruny, no uvidíme. Když by přišla megabullish zpráva, tak možná, ale spíše ne.

LHTS

Nevis, jak je to se schvalenim spotoveho BTC ETF? Nejvetsi problem pro management hedgeovych fondu je sprava klicu 🙂

VlastaKop

Tak nyní se bude spíš lámat chleba, jsme u skoro 52k, takže je otázka, půjdeme až 40k nebo už je dno??! Nyní má asi dost lidí zamotanou hlavu, ale z krátkodobého pohledu by to mělo být v klidu, longujte? pomalu nabírejte?

Reklama: