Tether: Šíření FUDu je dnes největší hrozbou pro kryptoměnový průmysl

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Tether zopakoval, že nemá žádnou expozici vůči čínským cenným papírům. Šíření nepravd označil za největší hrozbu pro kryptosektor.

Tether a FUD

Tether uvedl, že šíření nepravdivých informací je „největší hrozbou pro kryptoměnový průmysl, která v současnosti existuje.“ Reagoval tak na fámy ohledně své pozice v čínských cenných papírech, kterými by měl být částečně krytý stejnojmenný stablecoin společnosti.

Ve středečním oznámení emitent USDT popřel, že by měl v držení jakýkoli čínský komerční cenný papír. Některé zprávy přitom uváděly, že by USDT měl být ​​částečně kryt dluhem od čínských developerů nemovitostí.

Společnost uvádí:

„Portfolio společnosti Tether neobsahuje žádné čínské komerční cenné papíry a k dnešnímu dni byla jeho celková expozice komerčních cenných papírů opět snížena na pouhých ~3,7 miliardy (z 30 miliard v červenci 2021) s plánem dalšího snížení na ~200 milionů do konce srpna 2022. a na nulu do konce října/začátku listopadu 2022.“

Společnost ukázala na Coindesk

Teher dokonce jmenoval zpravodajský kryptoweb, který obvinil z šíření fám o svých rezervách. Technický ředitel Tetheru a kryptoměnové burzy Bitfinex Paolo Ardoino ukázal přímo na CoinDesk. Na Twitteru uvedl, že tato redakce ráda „recykluje FUD [strach, nejistotu, pochybnosti] kolem Tetheru.”

CoinDesk k tomu má mít i důvod. Společnost vlastní Digital Currency Group, která investována do hlavního rivala Tetheru, společnosti Circle. Ta je emitentem druhého největšího stablecoinu na trhu – USDC.

Obavy z nedostatečného, slabého či jinak špatného zajištění Tetheru americkými dolary se šíří kryptokomunitou a mainstreamovými médii již roky. Společnost celou řadu těchto zvěstí opakovaně odmítla a označila je za FUD.

Nicméně kontroverze mohou mít i reálný základ. Tether musí pode mnohých zveřejnit audit renomované auditorské firmy třetí strany. Dokud tak neučiní, sám podobným spekulacím napomáhá.

Společnost do začátku listopadu plánuje snížit podíl papírových aktiv na nulu a zvýšit svou expozici vůči americkým státním dluhopisům.

Závěr

Tether odráží další FUD ohledně svých rezerv a brání se tím, že šíření fám označuje za největší hrozbu pro kryptosektor vůbec.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img