Tether (USDT) chystá úplný audit pro zlepšení transparentnosti

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Tether patří k tradičním FUDúm na kryptotrhu. Společnost však nyní slibuje, že dojde k plnohodnotnému auditu podkladových rezerv pro USDT.

Tether projde auditem

Společnost provozující největší stablecoin na kryptotrhu s kapitalizací ve výši 67 miliard dolarů – tether (USDT) – provede kompletní audit. A má být skutečně nezávislý, což potvrzuje skutečnost, že ho provede jedna z 12 předních účetních firem v USA.

Krok přichází v době, kdy USDT opakovaně ztrácel podíl na trhu po sérii výkupů v posledních několika týdnech. Uživatelé ve větší míře využili možnost nechat si za tethery vyplatiit dolary, což do značné míry způsobilo oslabení důvěry po kolapsu UST a terry minulý měsíc.

Tether nyní pracuje na poskytnutí komplexního auditu, který by na rozdíl od atestací pomohl poskytnout úplný obrázek o finanční situaci společnosti za určité období. Uvedl to technologický ředitel Paolo Ardoino.

Ardoino pak dále poukázal na to, že ostatní konkurenční stablecoiny v této oblasti dosud mnoho nedělají. Uvedl:

Myslím, že je to jedna z 12 nejlepších, takže to není tak špatné. Velká čtyřka je o něco opatrnější, pokud jde o poskytování úplného auditu, když pravidla nejsou jasná.“

Uživatelé se dočkají jasných dat

O Tetheru již dlouho uvažuje jako o potenciálním spouštěči budoucí krize na kryptotrhu srovnatelné s pádem svého času největší kryptoburzy Mt.Gox. Proto je audit USDT poměrně velká věc pro kryptotrhy.

Tether byl pod tlakem, aby byl transparentnější, pokud jde o rezervy USDT – stablecoin, který má být podložený 1:1 americkými dolary. Příznivci této myšlenky tvrdí, že zveřejnění a ověření těchto dat by pomohlo investorům lépe porozumět potenciálním rizikům.

Již nyní je nicméně zřejmé, že podkladovými aktivy je spíše určité “investiční portfolio” než 100 % amerických dolarů.

Rezervy USDT jsou z malé části tvořeny kryptoaktivy. Během posledních osmi měsíců pak společnost údajně snížila držbu komerčních cenných papírů ze 40 miliard USD na 15 miliard USD. Některé rezervy pak byly převedeny do cenných papírů se splatností do tří měsíců.

Ardoino dále uvedl:

„Byli jsme vystaveni zátěžové zkoušce, ve které nemohou uspět ani banky, a obstáli jsme na výbornou. Ukázali jsme, že v nejhorším případě, kdy došlo k rozpadu Terra, krachu celého krypto trhu, jsme dostali tunu žádostí o výběry a během několika minut jsme je splnili…

Tether vykoupil 10 % svých aktiv za 48 hodin a bez mrknutí oka jsme mohli udělat mnohem víc. Celkově to za 10 dní bylo kolem 11 miliard dolarů nebo 13 % našich aktiv a stále žádné problémy.”

Závěr

Teher slibuje úplný audit podkladových aktiv pro stablecoin USDT. Společnost se snaží obnovit důvěru ve svůj stablecoin krokem, po kterém mnozí volají už delší dobu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img