Decentralizované aplikace na Polygonu dosáhly hranice 37 000 a letos raketově vzrostly o 400 %

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Počet decentralizovaných aplikací (DApps) na platformě Polygon přesáhl číslo 37 000, což představuje 400% nárůst od začátku roku 2022.

Tým Polygonu údaje sdílel prostřednictvím blogového příspěvku z 10. srpna, který pocházel z partnerské vývojářské platformy Web3 Alchemy. Údaj představuje kumulativní počet aplikací, které byly kdy spuštěny na testovací síti i na mainnetu.

Počet měsíčních aktivních týmů – měřítko aktivity vývojářů na blockchainu – dosáhl rovněž na konci července vysokého čísla 11 800, což je o neuvěřitelných 47,5 % více než v březnu.

Projektový tým také zdůraznil rozdělení projektů dApp, které zejména ukázalo, že „74 % týmů se integrovalo výhradně na Polygon, zatímco 26 % bylo nasazeno na Polygon i Ethereum.“

DApps na Polygonu

Blockchain Proof-of-stake (PoS) kompatibilní s EVM společnosti Polygon hostí dApps prominentních projektů a značek v kryptoprostoru, jako je NFT marketplace OpenSea, Metaverse platformy Decentraland a The Sandbox, decentralizovaná finanční (DeFi) půjčovací platforma Aave, a NFT rizikový fond/herní společnost Animoca Brands.

Blogový příspěvek uvedl, že používání dApp na Polygonu zaznamenalo více než „142 milionů unikátních uživatelských adres a 5 miliard dolarů zajištěných aktiv“ s přibližně 1,6 miliardami transakcí zpracovanými v síti k dnešnímu dni.

Generální ředitel Polygonu Ryan Wyatt byl zjevně potěšen růstem, když na Twitteru poznamenal, že „v Polygonu máme pěkný rok“.

Partnerství Polygonu s Alchemy

Začátkem tohoto roku uvedl tým Polygon své partnerství s Alchemy jako klíčový faktor stojící za rostoucím počtem dApps budovaných v síti, protože infrastruktura platformy Web3 „výrazně usnadňuje vývojářům Polygonu“ vytváření dApps.

„Partnerství Polygonu s Alchemy v červnu 2021 se ukázalo jako katalyzátor přijetí a poslalo počet dApps běžících v síti na počet 3 000 v říjnu, 7 000 v lednu a více než 19 000 v dubnu,“

Stálo v příspěvku.

Příspěvek zdůraznil platformové nástroje Alchemy, infrastrukturu Web3 a dApp, jako jsou aplikační programovací rozhraní (API) a také Alchemy pracující „ruku v ruce s Polygonem na řešení a zmírnění incidentů na úrovni sítě, když k nim dojde“.

Závěr

Vzhledem k tomu, že krypto trhy v poslední době vykazují známky potenciálně býčího zotavení, nativní token Polygonu MATIC za poslední měsíc napumpovalo statných 66,3 % a v době psaní tohoto článku se obchoduje  za cenu 0,92 USD. Jeho současná tržní kapitalizace ve výši 6,9 miliardy dolarů dělá z MATIC šestnácté největší aktivum v kryptoměnách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img