Polygon se stal uhlíkově neutrální a jeho token MATIC reagoval 25% navýšením

4
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Síť MATIC společnosti Polygon se nedávno stala uhlíkově neutrální, což může dát jejímu tokenu impuls k dalšímu stoupání.

Od začátku roku 2022 má nativní token MATIC potíže. Od dosažení historického maxima 2,92 USD v loňském roce 27. prosince se jeho hodnota snížila o přibližně 86,09 %.

Podle údajů z Coinmarketcap se cena Polygonu během předchozích sedmi dnů vyšplhala o 45 % a jen během včerejšího dne o 25 %.

Polygon Network byla první uživatelsky přívětivou platformou Etherea pro škálování a vývoj infrastruktury, poháněnou tokenem MATIC a byla dříve známá jako Matic Network.

Použití blockchainu se však stalo náročným kvůli zvýšeným nákladům na transakce.

Polygon: Cesta k uhlíkové neutralitě

Tým Polygonu 21. června zveřejnil blogový příspěvek na svých webových stránkách, který uváděl, že Polygon udělal počáteční strategický krok k tomu, aby byl uhlíkově neutrální. Společnost investovala 400 000 USD do uhlíkových kreditů, což odpovídá 104 794 tunám skleníkových plynů. Od spuštění sítě MATIC to představuje celý dluh sítě CO2.

Tento úspěch přišel poté, co Polygon v polovině dubna odhalil svůj Zelený manifest.

Navíc, jako uznání významné ekologické situace, spoluzakladatel Polygonu Sandeep Nailwal vyčlenil 20 milionů dolarů na použití Web3 k vybudování udržitelnější budoucnosti pro širokou škálu komunitních aktivit, jako jsou inovativní metody pro vyřazení uhlíkových kreditů na řetězci.

Náš svět čelí ekologické krizi a blockchainový průmysl musí udělat mnohem víc, než jen slíbit, že přestane tento problém přidávat.

Uvedl Sandeep Nailwa a dále dodal, že je třeba ještě udělat více, dosažení uhlíkové neutrality je nezbytným prvním krokem. Síť pak poslouží jako příklad, když se celé odvětví promění v čistého pozitivního přispěvatele k životnímu prostředí.

K neutralitě pomohl KlimaDAO

KlimaDAO pomohl Polygonu stát se uhlíkově neutrálním. Příspěvek také uvedl, že KlimaDAO analyzoval energetickou stopu sítě, aby našel oblasti s nejvyššími emisemi. Poté vytvořili plán, jak tyto emise snížit.

Zástupce KlimaDAO, Archimedes, zdůraznil jejich štěstí a nadšení z partnerství s Polygonem a uvedl, že:

“Je naprosto prvořadé, abychom pokračovali ve společné práci na rozvoji trhu s uhlíkem na řetězci a aby se KlimaDAO a Polygon staly předními inovátory v tomto prostoru.”

Příspěvek konečně informuje o virtuální diskusi pro lídry Web3, aby našli odpovědi na nejnaléhavější environmentální problémy, kterým čelí blockchainový průmysl, kterou Polygon uspořádá 13. července jako součást The Green Blockchain Summit.

Závěr

Nativní token MATIC během posledních pár dní výrazně navýšil svou hodnotu z cca 0,39 USD na 0,59 USD. Zdá se, že uhlíková neutralita je tou správnou cestou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img