Coinbase oznamuje funkci Web3 pro malou skupinu uživatelů

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Coinbase oznámila, že usnadňuje přístup k decentralizovaným aplikacím založeným na ethereu přímo prostřednictvím aplikace Coinbase.

Web 3 v aplikaci Coinbase

Tato aktualizace umožní oprávněným uživatelům aplikace nakupovat NFT na tržištích, jako je nedávno spuštěná Coinbase NFT nebo OpenSea, obchodovat na decentralizovaných burzách a začít si půjčovat nebo vyměňovat prostřednictvím platforem DeFi, jako je Compound.

Jak prozradil ředitel produktového managementu Coinbase Rishi Dean, funkce Web 3 v nové dApp peněžence a prohlížeči Coinbase jsou provozovány pomocí technologie MPC (multi-party computation), která uživatelům umožňuje mít vyhrazenou on-chain peněženku. Pokud ztratí své zařízení, klíč k dApp peněžence je chráněn před jakýmkoli ohrožením a Coinbase může pomoci při obnově.

Coinbase: Jen vybraným uživatelům

V současné době je nová dApp peněženka a prostředí prohlížeče k dispozici pouze vybraným uživatelům systému Android ve Spojených státech, ale společnost plánuje tuto funkci v nejbližších dnech nasadit všem zákazníkům. Dean uvedl:

“Chceme všem umožnit bezproblémovou a bezpečnou účast na web 3 a dnešní spuštění je dalším krokem na této cestě. Novou dapp peněženku a prostředí prohlížeče zavádíme v USA nejprve na platformě Android pro malou podmnožinu uživatelů a brzy plánujeme rozšíření na všechny uživatele a platformy.”

Společnost Coinbase spustila beta verzi svého očekávaného tržiště NFT minulý měsíc. Během původního oznámení burza uvedla, že nový produkt je více než “pouhý nákup a prodej”, přičemž konečným cílem je vybudování “sociálně angažované komunity kolem tvůrců a sběratelů”.

Nevýrazné výsledky za 1. čtvrtletí

Podle nedávno zveřejněné zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí se zdá, že se Coinbase potýká s problémy uprostřed chaotické fáze na trhu s kryptoměnami.

Burza vykázala čistou ztrátu 430 milionů dolarů, zatímco příjmy se meziročně propadly o 35 % na 1,16 miliardy dolarů. Její již tak pokleslé akcie se dále propadly pod hranici 100 dolarů za akcii. Dnes akcie Coinbase COIN otevřely na úrovni 61,7 USD, což je více než 9% pokles oproti včerejší zavírací ceně.

Navzdory výsledkům společnosti je generální ředitel Brian Armstrong z dlouhodobého technického hlediska optimistický. Ujistil zákazníky, že společnosti Coinbase nehrozí bankrot, jak se někteří obávali, a to kvůli zveřejnění 10Q u Komise pro cenné papíry (SEC), a že zveřejnění přišlo v reakci na nová pravidla regulačního úřadu.

Závěr

Je celkem jasné, že internet se pomalu, ale jistě, bude transformovat do další podoby. Myslíte si, že Web 3 je ta cesta? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img