Ministerstvo financí USA sankcionuje tři ETH peněženky s vazbami na severokorejskou hackerskou skupinu

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Americké ministerstvo financí uvaluje sankce na tři ethereové (ETH) peněženky spojené se severokorejskou hackerskou skupinou, která údajně stojí za útokem na síť Ronin Network z minulého měsíce.

Tři ETH adresy

Podle nového tweetu ministerstva financí přidává Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) tři ETH adresy spojené se severokorejskou skupinou Lazarus Group na seznam speciálně označených státních příslušníků a blokovaných osob (SDN).

“OFAC přidal na seznam SDN tři adresy peněženek s virtuální měnou skupiny Lazarus Group. KLDR (Severokorejská demokratická republika) spoléhá na nezákonné činnosti, jako je kybernetická kriminalita, aby získala příjmy, a zároveň se snaží vyhnout sankcím USA a OSN. Při transakcích s těmito adresami hrozí riziko vystavení sankcím USA.”

Peněženky byly oficiálně přidány na seznam SDN 22. dubna.

Souvislost s Lazarus Group

Vyhledávač Ethereum Etherscan identifikoval jednu z peněženek jako jednu z adres zapojených do exploitu Ronin bridge z minulého měsíce, při kterém byla z populární herní metaverze platformy Axie Infinity (AXS) ukradena digitální aktiva v hodnotě stovek milionů dolarů.

Dotyčná peněženka ETH v současnosti obsahuje špičkový altcoin ethereum v hodnotě téměř 280 milionů dolarů.

Síť Ronin, sidechain propojený s ethereem a vytvořený speciálně pro AXS, poprvé oznámila, že byla koncem března hacknuta v hodnotě 173 000 ETH a 25,5 milionu stablecoinů USD Coin (USDC) v celkové hodnotě přibližně 600 milionů dolarů.

Začátkem tohoto měsíce ministerstvo financí oznámilo, že za exploitem stojí severokorejští hackeři.

Společnost Chainalysis, která se zabývá průzkumem trhu, rovněž uvedla souvislost mezi jednou z adres ETH uvedených v SDN a skupinou Lazarus Group.

“Připsání hackerského útoku Ronin skupině Lazarus Group podtrhuje dvě potřeby odvětví, na které společnost Chainalysis upozorňovala již dříve: pochopení toho, jak aktéři hrozeb napojení na KLDR zneužívají krypto technologie, a lepší zabezpečení decentralizovaných finančních protokolů.”

Závěr

Severní Korea je svět, který nejspíše stále bude tyto snahy zkoumat a zkoušet. Překvapuje někoho, že se uchylují i ke kryptoměnám?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img