Coinbase blokuje 25 tisíc ruských adres

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza Coinbase dle oficiálního prohlášení zablokovala více než 25 tisíc kryptoměnových adres souvisejících s ruskými uživateli. Ruští uživatelé se údajně zapojovali do nezákonných aktivit.

Coinbase blokuje uživatele

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě, Coinbase, před nedávnem oficiálně prohlásila, že zablokovala více než 25 000 adres souvisejících s ruskými jednotlivci a subjekty. Podle dostupných informací se kryptoburza domnívá, že mnohé z adres se zapojují do nezákonné činnosti.

Kryptoměnová společnost dále uvedla, že tyto ruské adresy sdílela s vládou Spojených států, aby podpořila vymáhání jejich sankcí. Coinbase také uvádí, že se společnost zavázala dodržovat uvalené sankce na Rusko. Na oficiálním blogu stojí:

„V posledních několika týdnech vlády po celém světě uvalily řadu sankcí na jednotlivce a území v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Sankce hrají zásadní roli při podpoře národní bezpečnosti a odrazování od nezákonné agrese a Coinbase plně podporuje úsilí vládní orgánů.“

Kryptoburza Coinbase ve svém blogu také uvádí, že tradiční fiat měny zůstávají nadále jedním z nejběžnějších mechanismů obcházení sankcí a praní špinavých peněz. Výhody digitálních aktiv pro vymáhání sankcí přesahují tyto iniciativy, dodává kryptoměnová burza.

„Digitální aktiva mají vlastnosti, které přirozeně odrazují od běžných přístupů k obcházení sankcí.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje 41 757 USD dle KMC.

Závěr

„Not your keys, not your crypto“. V posledních několika týdnech toto pravidlo platí dvojnásob. Nejvyšší možné zabezpečení a ochrana vašeho portfolia tak zajišťují pouze hardwarové peněženky. Oficiální příspěvek blogu Coinbase si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img