Přestože trh s kryptoměnami roste stále rychleji a každý den přibývají nové kryptoměny a burzy, úřady v některých zemích zvyšují své úsilí o regulaci této nové třídy aktiv a jejích uživatelů.
Obchod proti zákazníkovi
Jedním z nich je zejména americká Komise pro cenné papíry (SEC), jejíž předseda Gary Gensler nedávno varoval veřejnost, že některé burzy digitálních aktiv mohou ve skutečnosti sázet proti vlastním zákazníkům, jak 10. května informovala agentura Bloomberg.
Gensler totiž agentuře Bloomberg News řekl, že všechny subjekty obchodující s kryptoměnami spadají do působnosti regulátora, a proto se u něj musí registrovat. Navíc tvrdil, že některé z těchto subjektů obcházejí pravidla, obchodují před svými zákazníky a:
“Ve skutečnosti často obchodují proti svým zákazníkům, protože proti nim provádějí market-marking.”
Předseda SEC rovněž kritizoval stablecoiny, včetně tetheru (USDT), USD coin (USDC) a binance USD (BUSD), kvůli tomu, že jsou přidruženy k burzám, což jim umožňuje “potenciálně se vyhnout AML a KYC” – kontrolám proti praní špinavých peněz a “poznej svého zákazníka”.
SEC a její historie v souvislosti s kryptoměnami
Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), známá svým tvrdým postojem ke všemu, co se týká kryptoměn, je uprostřed několika soudních řízení proti některým významným jménům v kryptografickém a technologickém průmyslu – včetně společností Ripple a Nvidia.
Připomeňme, že SEC vede od prosince 2020 právní bitvu proti společnosti Ripple, kterou obviňuje z nezákonného prodeje neregistrovaných tokenů XRP v hodnotě více než 1,3 miliardy USD v období od roku 2013 do prosince 2020.
Nedávno urovnala obvinění proti technologické společnosti NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) kvůli nezveřejnění dopadu, který měla těžba kryptoměn na zisky z jejího herního byznysu.
Před dvěma měsíci napsala skupina amerických kongresmanů Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) dopis, v němž se obávali postupu agentury při vyhledávání informací, který podle jejich názoru potlačuje inovace, zejména pokud jde o kryptografické startupy.
Jan van Eck, výkonného ředitele globální společnosti pro správu investic VanEck, se vyjádřil, že SEC drží BTC spotový fond obchodovaný na burze (ETF) jako rukojmí kvůli neschválení tohoto produktu.
Závěr
SEC je znám svou tvrdostí vůči kryptoměnám. Máte pocit, že by burza obchodovala proti vám? Pokud ano, jak? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.
Tak předpokládám že např. Binance podporuje svůj stable coin a BNB Může i podporovat trh jako celek rozhodně si nemyslím že jde proti svým zákazníkům p.s. Burza vydělává na poplatcích z obchodu tedy čím u tlumenější trh tím menší O objemy a menší zisk pro binance
Kamo, burzy idu proti svojim zakaznikom tym , ze ich market maker robi cielene protipohyby kurzu aby zlikvidoval co najviac shortov/longov. Na tom zarabaju derivatove burzy viac ako na poplatkoch.
Souhlasím, burzy likvidují pozice svých klientů ☹️
Nemyslel jsem výplachy ty jsou Jasne . Myslel jsem útoky na klienty co ted probíhá proti Lune p.s. Ty likvidace pákovych pozic jsou správně člověk muze mlaskat ale neměl by u toho i chrochtat 😀
Binance je popredným členom “krypto kartelu”…..
To im to / SEC / ale trvalo / min. 4 roky / kým si to všimli a aj oznámili verejne. Stačilo pár hodín sledovania pohybov v order book-u, a každému muselo byť jasné že to nie sú organické pohyby “trhu” ani náhodou. Trh je “market makermi” simulovaný. Používajú k tomu asi cez API umelú inteligenciu / kvôli koordinácii kartelu /. AI má skutočný trh strojovo naučený z dát aby pri tom nemuseli operátori sedieť fyzicky, ide to v automatickom režime, ručne sa zdávajú asi iba cieľové hladiny. Operatívu obchodov robia dvaja boti proti sebe a retail im robí iba komparz. Príjmom sú poplatky retailu z obchodov a príjmy z likvidácie retailu / stop lossy a margin call /. Kartel si zisky potom podelí medzi sebou…jednoduché.
Vlastne to nerobia priamo kryptoburzy, ale ich veľkí klienti cez API….burzy to ale umožňujú, bez nich by to nešlo.
Ano samozrejme to tak je vsichni to vi,ale ze s tim vyrukujou zrovna ted,opravdu “divny”.