TRON spustí “nejvíc decentralizovaný stablecoin v historii lidstva” již příští měsíc

5
(4)

Cena TRONu v posledních hodinách prudce vzrostla poté, co zakladatel projektu odhalil chystané spuštění nativního stablecoinu. USDD má být spuštěn na začátku května a bude k dispozici na Ethereum a BNB Chainu.

Jako kolaterál bude použito 10 miliard dolarů v kryptoměnách, kdy Sun sice neuvedl, o jaká aktiva přesně půjde, ale nechal se slyšet, že půjde o “vysoce likvidní aktiva získaná od iniciátorů blockchainového průmyslu”.

TRON vstupuje na stablecoinový trh spuštěním USDD

TRX během posledních několika hodin vyskočil o více než 18 % poté, co zakladatel projektu TRON, Justin Sun, oznámil spuštění “nejvíce decentralizovaného stablecoinu v historii lidstva”. Tento stablecoin, který nese název USDD, bude navázán na TRX a jeho cílem je dosáhnout decentralizace na řetězci tím, že se nebude spoléhat na žádné subjekty, pokud jde o vykupování, správu a ukládání.

V otevřeném dopise Sun vysvětlil, že:

“když je cena USDD nižší než 1 USD, mohou uživatelé a arbitráže poslat do systému 1 USDD a získat TRX v hodnotě 1 USD”

A obdobně na druhou stranu se nechal slyšet, že:

“když je cena USDD vyšší než 1 USD, mohou uživatelé a arbitrážníci poslat do decentralizovaného systému TRX v hodnotě 1 USD a obdržet 1 USDD”

Cílem je udržet USDD stabilní na úrovni 1:1 vůči americkému dolaru prostřednictvím “správných algoritmů” bez ohledu na volatilitu trhu. Podle Justina Suna bude USDD spuštěn v síti TRON již 5. května a bude k dispozici také na Ethereu a BNB Chainu prostřednictvím cross-chain protokolu BTTC.

Správu stablecoinu na blockchainu bude zajišťovat decentralizovaná autonomní organizace (DAO) s názvem Tron DAO. Podle Suna bude Tron DAO spravovat rezervu s 30% úrokovou sazbou.

Tron DAO bude také poskytovat depozitní rezervy ve výši až 10 miliard dolarů ve vysoce likvidních aktivech, které budou sloužit jako krytí pro USDD. To velmi připomíná plán zakladatele a generálního ředitele společnosti Terraform Labs, Do Kwona, který chce získat 10 miliard dolarů v bitcoinech. Ty budou sloužit jako rezervy pro jeho stablecoin UST.

Cena TRX reaguje

TRX zaznamenal po tomto oznámení výrazný býčí impuls a nárůst ceny. Token během několika hodin vyskočil z minima 0,063 USD na maximum 0,075 USD. Další zisky lze očekávat, pokud TRON dokáže prorazit horní hranici paralelního kanálu na úrovni 0,077 USD, která se vytvořila na jeho denním grafu.

TRX_USDT
Zdroj: tradingview.com

Případné proražení této kritické bariéry odporu by mohlo povzbudit investory k opětovnému vstupu na trh a posunout TRON na 0,088 USD. Pokud bude nákupní tlak i nadále dostatečně silný, mohl by TRX postoupit až k úrovni 0,10 USD.

Sluší se zmínit, že aby se býčí výhled potvrdil, musí se TRON i nadále obchodovat nad úrovní 0,068 USD. Pokud se tak nestane, mohli by obchodníci své dlouhé pozice opustit a posunout TRX ke spodní hraně kanálu na 0,059 USD.   

Závěr

V poslední době nebylo o Justinovi Sunovi příliš slyšet, ale nyní je evidentně zpět v plné síle, jeho “nejvíc decentralizovaný stablecoin v historii lidstva” je prostě výrok, který mi připomněl jeho mnohá a často velkohubá oznámení o oznámeních z minulosti. Jsem upřímně zvědav, jak tento jeho nejnovější projekt dopadne.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img