Luna to the Moon? Do Kwon slibuje, že se stane po Satoshim největším držitelem bitcoinu na světě

4.7
(6)

Zprávy a souhrny

Vypadá to, že nativní kryptoměna LUNA společnosti Terra se možná chystá dosáhnout nových rekordních hodnot, neboť generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Kwon potvrdil, že budou i nadále přidávat působivé sumy bitcoinů do svých rezerv.

Ve skutečnosti Kwon přímo tvrdí, že plány společnosti jsou nastaveny tak, aby se organizace stala největším držitelem BTC na světě – tedy hned po tajemném tvůrci bitcoinu, Satoshi Nakamotovi.

Terra se vydala na cestu stát se největším hodlerem BTC

Terra, rychlý blockchain snažící se konkurovat síti Ethereum, si v posledních dnech získala nemalou pozornost poté, co Luna Foundation Guard (LFG) nastínila plány na nákup bitcoinů (v hodnotě miliard) jako další bezpečnostní vrstvu pro svůj stablecoin UST.

Peněženka Terra ve středu přidala dalších 2 943 BTC, čímž počet na ní držených BTC mincí dosáhl 30 728 v hodnotě přibližně 1,45 miliardy dolarů. Pozoruhodné je, že LFG od 21. ledna, kdy začala s masivními nákupy, neprodala do dnešního dne ani jeden jediný satoshi a efektivně překonala původní cíl 1 miliardy dolarů.

Do Kwon nedávno zdůraznil, že dlouhodobým cílem je vybudovat bitcoinový fond v hodnotě 10 miliard dolarů, který by sloužil jako jakýsi ventil pro odkupy UST během poklesů na trhu. UST společnosti Terra je v současnosti čtvrtým největším stablecoinovým projektem na trhu. Je navázán v poměru 1:1 na americký dolar a jeho tvorbu usnadňuje spalování tokenu LUNA. LFG využívá k nákupu bitcoinových rezerv Tether (USDT).

Zakladatel společnosti Terra pak uvedl, že konečným cílem je stát se největším jednotlivým držitelem bitcoinu na světě. V současné době se má za to, že tato pocta patří pseudonymnímu vynálezci BTC, Satoshi Nakamotovi.

V současné době Terra rychle a neúnavně nakupuje další BTC a odhaduje se, že by již brzy by mohla předstihnout držbu společnosti Tesla a poté se pustit do „pronásledování“ společnosti MicroStrategy Michaela Saylora.

Nákupy bitcoinů by mohly poslat token LUNA To the Moon

LUNA je v posledních týdnech, od chvíle, kdy LFG oznámila plány na získání 10 miliard dolarů v BTC do svých rezerv, v centru pozornosti. Aktuálně devátá kryptoměna v žebříčku kryptoměn podle jejich kapitalizace v podstatě stanovuje jeden rekord za druhým. A jelikož Kwon usiluje o to, aby jeho bitcoinová pokladna konkurovala té Satoshiho, LUNA by mohla být připravena vyletět ještě mnohem výše.

Cena tokenu LUNA se v době psaní článku pohybuje kolem 103 dolarů, což v mezidenním srovnání představuje ztrátu 4,9 %. V týdenním porovnání pak naopak vidíme růst o téměř 9 procent.

Závěr

Sečteno a podtrženo, vytvoření rezervy BTC je geniální tah, který zajistí, že výkyvy jejich stablecoinu UST během vysoké volatility trhu budou zanedbatelné. Větší stabilita znamená samozřejmě větší poptávku po UST. To zase výrazně snižuje nabídku LUNA a mohlo by působit jako raketové palivo pro tento token.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
FC Slaboj Višněhrad

Pokud je něco kryté něčím, tak to vždycky skončí jako „podvod“ (pokud to tak už nezačalo).

Reklama: