Zakladatel Tronu Justin Sun utopil 7,5 millionu dolarů v akciích GameStop

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V pondělí zakladatel kryptoměny Tron Justin Sun vzal 12 milionů dolarů a nakoupil GameStop a další akcie hypované WallStreetBets. Následoval pád.

Justin Sun utopil 7,5 millionu dolarů v GameStop

Justin Sun prodělal miliony dolarů, když se zůčastnil pumpování akcií GameStop a dalších titulů. Přidal se tak do boje proti hedgeovým fondům z Wall Street. Ty podle účastníků plánovitě a masivně shortují některé akcie, což má za následek zisk na straně těchto fondů, často vykoupený velkými problémy společností, které díky tomu padají mnohem více a dříve, než kdyby je Melvin Capital a další velcí hráči nechali být.

Právě toho si všimli členové komunity WallStreetBets a rozhodli se proti těmto fondům bojovat. Justin Sun investoval zrovna ve chvíli, kdy už pupma slábla a následnoval dump. Za pouhé dva dny se akcie propadly v průměru zhruba o 70 %. Jestliže zakladatel Tronu neprodal, je aktuálně ve ztrátě cca 7,5 mil. dolarů.

Na měsíc!

Justin Sun v pondělí tweetoval, že investoval 12 milionů dolarů do GameStop, AMC a také do stříbra. Jsou ready jít „na měsíc,“ prohlásil.

Uvedl:

„Celkově jsme, pro holding #wallstreetbets, koupili 31900 GME s průměrnou cenou 313,9 a celkovou cenou 10 013 410 USD. 64700 AMC s cenou 15,45 za celkem 999 615 USD. 36300 SLV s cenou 27,49 za celkem 997 887 USD. Ready to moon. 4miliardová asijská komunita a 20milionová #TRON komunita je tady!”

V té době se GME obchodovalo kolem 90 USD, AMC za 7,82 a stříbro za 27,11 USD za unci. Následně se místo letu na měsíc uvedené portfolio smrsklo asi na 4,36 milionu USD. Tím se hodnota jeho investice snížila o více než 7,5 milionu USD.

Stříbro

Stříbro se ukázalo být nejlepší částí Sunovy investice. Pumpa ani následný propad na něm totiž nedosáhly ani zdaleka takové síly, jako u ostatních nakoupených investic. Ačkoli se původně věřilo, že růst stříbra patřil k akcím hnutí WallStreetBets, komunita to ve skutečnosti odmítla. Takže, i když na trhu se stříbrem docházelo k určité volatilitě, nebylo to nic ve srovnání s tím, co se stalo s akciemi GameStop a AMC.

Závěr

Na jednu stranu je jistě sympatické, že se Justin Sun rozhodl podpořit válku drobných investorů proti gigantům z Wall Street, pokud skutečně vložil přes 10 milionů dolarů do akcií GameStop, jak uvedl. Na druhou stranu ho mohli po hlasitých tweetech jeho fanoušci pod heslem “to the moon” následovat a nakupovat tak prakticky na topu, což už tak sympatické být nemusí. Z celé události lze vyvodit dva zajímavé závěry:

  • Když se masa obyčejných lidí sjednotí za společnou věc, dokážou velké hráče a instituce nejen znejistět, ale také porazit.
  • Když něco nepřirozeně rychle vyletí nahoru, tak to nakonec spadne zase dolů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

je aspon frajer ze to prizna – to 99,9% neudela – za me ma palec nahoru !!!

ryban.mark

nemam ho rad, ale suhlasim s tym, ze aspon prizna aku hlupost alebo genialny marketingovy tah urobil, cas ukaze.

Lakatosh(i)

Aspon se ukazalo,ze spekulovanim na burze by prodelal trenky,ma se drzet radeji sveho kopyta – propagovani sveho shitcoinu.

spot_img