TRON se chystá přinést do svého blockchainu Wrapped BTC a ETH

3
(2)

Zprávy a souhrny

Společnost TRON uzavřela partnerství s poskytovatelem kryptoměnových služeb BitGo, aby na svém blockchainu vytvořila dva nové tokeny, Wrapped Bitcoin a Wrapped Ether.

Tyto nové tokeny budou kryty Bitcoinem v poměru 1: 1 v případě Wrapped Bitcoinu a Etherem v případě Wrapped Etheru. Tyto prostředky budou uloženy v kvalifikovaném kryptoměnovém depozitáři společnosti BitGo Trust ve Spojených státech.

Podpora DeFi v síti TRON

Tyto tokeny vstoupí do ekosystému TRON jako tokeny TRC20 a budou v podstatě syntetickými reprezentacemi dvou nejvýznamnějších kryptoměn na síti TRON. Cílem je pomoci podpořit ekosystém decentralizovaného financování (DeFi) v této síti.

Oblast DeFi roste obrovským tempem, přičemž ty nejpopulárnější aplikace včetně Compound, Uniswap či Aave jsou postaveny a provozovány právě na ETH.

Wrapped Bitcoin (WBTC) je jednou z klíčových hnacích sil pro růst tohoto odvětví, neboť umožňuje investorům získávat úroky z jejich bitcoinů. Stojí za zmínku, že v DeFi používaný token Wrapped Ether (WETH) nemá se společností BitGo nic společného.

Výhody DeFi v síti TRON

Justin Sun, zakladatel společnosti TRON, ve svém prohlášení uvedl:

Každý může nyní použít své BTC či ETH k čerpání všech výhod ekosystému Tron DeFi bez nutnosti placení vysokých poplatků za gas (plyn), které nyní panují v síti Etherea.

Justin Sun poukázal na fakt, že v síti TRON jsou k dispozici podobné DeFi služby, jako ty na blockchainu Etherea. Pro služby decentralizované burzy Uniswap má Tron odpověď v jejich burze JustSwap, která byla spuštěna cca před měsícem. Ta si za tu dobu získala poměrně slušnou oblibu a denní objemy obchodování se stabilně pohybují kolem 100 milionů dolarů.

Závěr

Jak uvedl zástupce společnosti BitGo, tato nová strategická aliance se společností TRON vytváří „ještě větší příležitosti pro uživatele k expanzi do jiných řetězců a napomáhá v tokenizaci jejich BTC v ekosystému Tron dApp“. Tato síť má aktuálně mnohem nižší poplatky a rychlejší potvrzování transakcí, než blockchain ETH, kde jsou poplatky aktuálně na maximech a investoři hledají alternativy, jak se jim vyhnout.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: