DeFi je investiční příležitostí dekády

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Známý kryptoměnový obchodník Qiao Wang věří, že rodící se sektor decentralizovaných financí (DeFi) má obří potenciál a označil jej jako největší investiční příležitost příští dekády. Jaký potenciál tedy mají decentralizované finance?

Decentralizované finance jedou

V letošním roce decentralizované finance zažívají nebývalý boom, kdy celková hodnota vzrostla z méně než 1 miliardy amerických dolarů na necelých 8 miliard. Od začátku letošního roku se tak oblast DeFi napříč všemi platformami zvýšila o několik stovek procent.

Wang, který upozornil již v minulosti na vysoký potenciál DeFi, ve svém nedávném příspěvku na Twitteru přirovnal boom s decentralizovanými financemi k tomu bitcoinovému. Qiao Wang ve svém příspěvku uvedl:

„Z investičního hlediska je DeFi jako před rokem 2013. DeFi je podle mého názoru nejlepší investiční příležitostí. Pokud jste zmeškali první nákup, nenechte si to ujít teď.“

Wang tak zastává naprosto odlišný postoj vůči decentralizovaným financím než zakladatel projektu Messari, Ryan Selkis. Selkis tvrdí, že decentralizované finance jsou bublina, která velmi brzy splaskne. Přirovnal toto nově rodící odvětví dokonce k Ponziho schématu.

Prostor pro růst

Porovná-li se DeFi s tradičními bankovními a finančními institucemi, ukazuje se, že decentralizované finance mají obří prostor pro růst. Ve srovnání s kryptoměnovým trhem je 37 předních tokenů o hodnotě 6,7 miliard dolarů pouze 2 % z celkové tržní kapitalizace celého kryptotrhu.

Během července a srpna letošního roku vzrostly některé DeFi tokeny o několik desítek procent nahoru. Mnoho zastánců decentralizovaných projektů věří, že veškerý sektor může výrazně zlepšit současné ekonomické nástroje a zefektivnit současný monetární systém.

Závěr

Mnoho decentralizovaných projektů má v budoucnu vysoký potenciál stát se běžnou součástí našeho života. Buďte však se svými investicemi opatrní, jelikož se sektoru decentralizovaných financí chytá také mnoho podvodníků.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře