Banky po celém světě potřebují Ripple

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý výkonný ředitel společnosti Ripple, Cory Johnson, prohlásil, že banky po celém světě potřebují XRP pro globální vypořádání. Dle Johnsona musí staré finanční instituce přijmout Ripple.

Zastaralé banky a kryptoměny

Nedávné zpoždění plateb bankami vedlo bývalého ředitel společnosti Ripple k tomu, aby zpropagoval token XRP. Uvedl, že starší finanční instituce ve svém nejlepším zájmu musí přijmout „kryptoměnu“ Ripple.

Cory Johnson tak zveřejnil na svém oficiálním účtu na Twitteru, že nedávné zpoždění plateb je důkazem toho, že banky potřebují blockchainovou technologii. Dle jeho slov banky potřebují třetí stranu, která jim pomůže. V tomto případě Ripple.

Ripple již figuruje v mnoha finančních institucích. Transakce XRP lze zpracovat během několika sekund s téměř nulovými poplatky. Společnost Ripple se dlouhodobě také snaží přesvědčit regulační orgány, aby přijaly konstruktivní regulace na podporu celého kryptoměnového odvětví.

Před rokem společnost Ripple dokonce zveřejnila ve Wall Street Journal svůj dopis, ve kterém žádá americký Kongres o uznání legitimity technologie blockchain.

Nové digitální iniciativy

Projekt plateb (původně známý jako Utility Settlement Coin) byl navržen v roce 2015 švýcarskou bankou a londýnskou blockchainovou společností tak, aby dokázal poskytnout bankám digitální verze fiat měn.

Evropští bankovní giganti jako Credit Suisse nebo Banco Santander se brzy společně s dalšími akcionáři ujali této iniciativy. V minulém roce tak vznikla společnost Fnality International pro okamžité peer-to-peer platební vypořádání.

Ačkoliv měl být projekt spuštěný v letošním roce, finanční společnost Fnality stále čeká na schválení regulačními orgány.

Závěr

Ačkoliv token XRP nemůže považovat na kryptoměnu, jedná se o velmi významný projekt posouvající hranici přeshraničních plateb na novou úroveň. Společnost během několika posledních let uzavřela mnoho nových partnerství a uskutečnila nové investice.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře