Uzavřela již společnost Ripple partnerství s Bank of America?

4.3
(9)

Hned na začátek je určitě fér upozornit, že tento článek bude trošku spekulativní, ale věřím, že si i tak zaslouží vaši pozornost. Vztah mezi Ripple a Bank of America (BoA) je totiž jednou z nejdéle diskutovaných otázek v kryptosvětě.

Během několika posledních let se objevilo hned několik zvěstí o druhé největší bankovní instituci Spojených států, která přijímá platební protokol Ripple pro zúčtování plateb v reálném čase. Ripple ani Bank of America však oficiálně nikdy tyto zprávy nepotvrdily

Nedávno byl ovšem zveřejněn obsah uniklého e-mailu, který hovoří o vztahu mezi Ripple a Bank of America.

Vztah mezi Ripple a Bank of America

Vztah mezi blockchainovou platební společností se sídlem v San Franciscu a Bank of America zůstává i nadále zahalen rouškou tajemství. Pověsti o tom, že se tyto dvě společnosti staly partnery, se začaly šířit už v roce 2018 poté, co Ripple během prezentace MMT označil banku za svého partnera.

V červenci loňského roku podala Bank of America patent, který podrobně popisuje globální platební systém založený na technologii Ripple. Kromě toho Julie Harris (vedoucí globálního bankovnictví v BoA) ocenila během dubnového podcastu technologii Ripple.

7. srpna zveřejnil jeden z uživatelů sítě Twitter, vystupující pod nickem Panosmek, pravděpodobný e-mail  společnosti Ripple. Podle obsahu tohoto e-mailu Bank of America již partnerem společnosti Ripple je. K uzavření partnerství mělo dojít někdy v tomto roce. Jako další klíčové “přírůstky” do platební sítě Ripple uvádí email také Banorte Bank a D-Local.

Aktuálně však nejsou známy žádné další podrobnosti o partnerství mezi společnostmi Ripple a Bank of America.

Odmítavý postoj bank ke kryptoměnám se začíná pomalu měnit v FOMO

V průběhu let měly tradiční bankovní instituce ke kryptoměnám a technologii blockchain poměrně složitý (občas až nenávistný) vztah. Banky opakovaně odmítaly jakýkoli zájem o prozkoumání kryptoměnového prostoru. Nyní se však zdá, že některé z velkých bank ve snaze chytit kryptoměnový vlak, se virtuálním měnám začínají konečně více otevírat.

Už na začátku roku vyšlo najevo, že JPMorgan Chase & Co. nyní obsluhuje americké kryptoměnové burzy Coinbase a Gemini, a to navzdory generálnímu řediteli Jamie Damonovi, který se dříve vyjadřoval na adresu kryptoměn velmi nepřátelsky.

A pak tu také máme zájem společnosti Goldman Sachs o vytvoření vlastní kryptoměny, kryté fiatem. Investiční banka navíc jmenovala do nově vzniklé funkce vedoucího pro digitální aktiva, Mathewa McDermotta, aby jí pomohl s orientací v tomto novém odvětví.

Závěr

Jestli je zveřejněný email skutečně pravý, či jde o podvrh, se zatím nepodařilo ověřit. Jistá je ovšem jiná věc: banky pomalu začínají boj s digitálními měnami vzdávat a naopak se do světa kryptoměn snaží stále více a více zapojit – a to je jistě krok správným směrem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img