Bank of America odhalila patent využívající DLT od Ripple

0
(0)

Nyní veřejně dostupný patent americké národní banky (BofA) odhalil systém vyřizování transakcí v reálném čase. Využívá technologii od společnosti Ripple pro vnitřní transakce měn.  

Průlom pro Ripple

Patent BofA odhaluje exkluzivní využití účetní knihy od Ripple pro vylepšení cenové i časové efektivity transakcí a účetnictví obecně. 

V patentovém dokumentu BofA uznává, že technologie distribuované účetní knihy (DLT – distributed ledger technology) má potenciál skutečně narušit bankovnictví a účetnictví jako je známe dnes. Mezi výhody jejich nového patentu patří možnost eliminace fyzických účtů, poradenství v oblasti plateb v reálném čase nebo změna ze zúčtování transakcí na konci dne na vyřizování v reálném čase.  

Ripple již dlouho říkal, že jejich účetní kniha a protokol umožňují snadnější transakce mezi měnami. Klienti mohou pomocí tokenu XRP snadno převést jednu měnu na jinou, čímž minimalizují náklady a ztráty při transakci. Sjednocení výkazů nebo řízení zůstatků je také snazší díky větší srozumitelnosti operací. 

Jak patent funguje? 

patentu BofA ukazuje mnoho grafů zobrazujících celý proces. Z celého plánku vyplývá, že obchodují dva klienti, přičemž každý v jiné měně. Mezi sebou si poté mohou snadno vyměňovat hodnotu díky protokolu od Ripple. Tím, že BofA bude také jeden uzel provozovat, může ve výsledku vystupovat jako zprostředkovatel transakce mezi klientem a druhou bankou.  

Není mnoho pochyb o tom, že společnost Ripple má schopnost vytvářet hodnotná a fungující partnerství. Veřejný prodej jejich tokenu je však často brán jako zbytečný. Vzhledem k tomu, že se jedná o měnu, používanou institucemi a jejich klienty pro transakce mezi různými měnami, mnozí debatují o tom, jak se investorům podaří tyto mince zhodnotit.  

Král partnerství 

Společnost Ripple Inc již od svého založení uzavřela partnerství s předními bankami jako je SBI Japan nebo Santander. Sada produktů zahrnuje xRapidxCurrent a xVia, z nichž všechny jsou institucionální platební protokoly s různými specifickými zaměřeními.  

Přechod od fiat měn vydávaných státem k nestálému Bitcoinu však není možný uskutečnit lusknutím prstu. Ripple si tak klade za cíl aspoň částečně spojit světy centralizace a decentralizace. 

Co číst dále?

Samsung popírá souvislost se Samsung Coinem – patentový troll nebo zástěrka?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img