Payburner – nová verze Ripple platební platformy se představuje

Zprávy a souhrny

Ředitel společnosti Ripple, Craig DeWitt, představil beta verzi jejich systému Payburner. Jedná se o platební platformu pro elektronický obchod založenou na jejich tokenu XRP.

Craig DeWitt v novém příspěvku na Twitteru sdělil, že jejich nový systém Payburner je navržen tak, aby bylo velmi snadné přijímat a odesílat okamžité globální platby.

Nový produkt, který původně vznikl jako vedlejší projekt společnosti DeWitt, funguje jako non-custody peněženka. DeWitt k tomu podotýká, že odpovědnost za bezpečné uložení prostředků jde na vrub uživatelům, protože Payburner nebude mít přístup k heslům.

Payburner – jednoduchý systém pro okamžité platby

Payburner také umožňuje uživatelům odesílat a přijímat platby pomocí PayID. Uživatelé si mohou při registraci nastavit své PayID, které mohou dále sdílet, aby umožnili okamžité globální platby. Pro odeslání platby mohou uživatelé jednoduše zadat PayID příjemce, zadat částku XRP, kterou si přejí odeslat a pak už jen kliknout na odeslat.

Pokud naopak budou chtít o platbu požádat, jednoduše mohou zadat PayID osoby, od které prostředky žádají, zvolit požadovanou částku a v případě zájmu přidat zprávu pro příjemce.

Zdroj: Medium

Platforma také nabízí možnost elektronických plateb obchodníkům na jedno kliknutí. Podle DeWitta k tomu, aby mohl obchodník využít funkci pokladny, stačí, aby měl účet Payburner. Aby tento proces co nejvíce usnadnili, manažer Ripple zdůraznil, že aktuálně se pracuje na integraci pluginu Payburner do WordPressu, čímž bude tato služba zpřístupněna téměř půl miliardě webů.

Aby byl produkt udržitelný a konkurenceschopný, DeWitt dodává, že od obchodníků si budou účtovat pouze minimální poplatek.

„Očekáváme, že naše marže se bude pohybovat ve výši jednoho procenta z přijatých plateb elektronického obchodování XRP. Co se týká plateb (či naopak požadavků) typu peer to peer, tak tam nebudou účtovány žádné poplatky […] payburner nedisponuje žádnou možností, jak by mohl vybírat prostředky z jakéhokoli účtu a nejsme uprostřed transakcí, takže obchodníkům posíláme žádosti o zaplacení poplatku“

DeWitt dále poznamenává, že plugin Payburner v současné době podporují prohlížeče Chrome a Brave a přislíbil, že platforma bude brzy k dispozici i pro více prohlížečů a aplikací  pro iOS a Android.

Závěr

Ripple se snaží prostřednictvím své sítě RippleNet o propojení bank, směnáren a ostatních finančních institucí, a i když mnoho kryptoměnových nadšenců nemůže společnosti Ripple a XRP tokenu přijít na jméno, faktem zůstává, že mají uzavřená mnohá partnerství a funkční systém. Payburner by (pokud uspěje) mohl díky své jednoduchosti a integraci do WordPressu oslovit další lidi, kteří třeba s kryptoměnami dosud nemají žádné zkušenosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: