[Hot news] Prohlížeč Brave čelí skandálu s přesměrováním na affil odkazy

5
(12)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prohlížeč Brave čelí skandálu, kdy někteří uživatelé byli tajně přesměrováni na affil odkazy, vedoucí na kryptoburzy jako Binance, Coinbase a další.

Skandál prohlížeče Brave

Prohlížeč Brave si našel mnoho příznivců a uživatelů nejen z kryptoměnové komunity, ale i mezi lidmi, kteří si uvědomují hodnotu svého soukromí a ochranu osobních údajů na internetu neberou na lehkou váhu. Brave se prezentuje jako rychlý webový prohlížeč s anonymními funkcemi a vestavěnou blokací reklam. Uživatelé také za prohlížení mohou získat odměnu v podobě BAT tokenu.

Aktuálně společnost čelí skandálu, když několik uživatelů obvinilo prohlížeč z tajného přesměrování uživatelů na kryptoměnové burzy prostřednictvím odkazů.

“Brave prohlížeč přesměruje uživatele na affil odkazy populárních kryptoměnových obchodních platforem.”

Uživatel Cryptonator1337 ve svém příspěvku na Twitteru poznamenal, že Brave automaticky vyplní odkaz na přesměrování s referalem.

Brendan Eich, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Brave se za chybu v prohlížeči omluvil a nabídl kompenzaci. V reakci na příspěvek na Twitteru Eich také potvrdil, že ve skutečnosti s kryptoburzou Binance spolupracují.

“Ano, spolupracujeme s kryptoburzou Binance jako přidružená společnost. Tento kód identifikuje nás, ne vás.”

Zakladatel privacy coinu Monero, Riccardo Spagni, označil tento skandál ze strany Brave za velice neslušný a hrubý vůči všem uživatelům.

Závěr

Ačkoliv Brave se soustředí na budování důvěry v “soukromí” prohlížeč, mnoho uživatelů se cítí podvedeno. Skandál se projevil i na ceně BAT. V době psaní článku se cena BAT pohybuje okolo 0.22 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img