Monero, Dash a ZCash umožní skutečné soukromí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Satoshi Nakamoto představil Bitcoin světu jako anonymní a soukromou kryptoměnu a ani jeho identita nebyla nikdy odhalena. Postupem času se BTC stal méně soukromou mincí, a proto musely vzniknout privacy mince jako Monero, Dash a ZCash.

Myšlenka soukromých mincí

Ačkoliv jsou bitcoinové transakce anonymní, nejsou tak těžce dohádatelné. Transakce jsou navždy zapsané v účetní knize (blockchainu), tudíž nabízejí nejtransparentnější metodu v celém finančním systému.

V reakci na to byla založena nová třída kryptoměn, tzv. privacy coiny. Soukromé mince spoléhají na stejnou technologii jako Bitcoin, s informacemi o transakci však nakládají jinak.

Mince na ochranu soukromí skrývají v transakcích informace o odesílateli a příjemci různými způsoby. Důležitou součástí je také vědět, že narozdíl od bitcoinových transakcí skrývají soukromé mince informace o aktivitě v peněžence. Za hlavní trio všech soukromých mincí můžeme považovat Monero, Dash a Zcash.

Problém s regulacemi

Vzhledem k povaze kryptoměn založených čistě na soukromí uživatelů není žádným překvapením, že si rychle získaly pozornost mnoha vládních činitelů. Američtí regulátoři zvažují zavedení přísnějších regulací nebo dokonce jejich zrušení.

Orgány se zabývají problémy těchto kryptoměn, protože snadněji umožní praní peněz a nezákonné transakce. V reakci na to vývojáři soukromých mincí zvažují poskytnout nový modul pro ochranu soukromí.

Vývojáři a kryptokomunita se obracejí na skutečnost, že soukromé mince jsou pouhým ekvivalentem hotovosti. Stejně jako u hotovosti zde neexistuje žádný záznam, žádná otevřená databáze, narozdíl od Bitcoinu. Dle průzkumu FBI však bylo zjištěno, že 75 % všech nelegálních činností spojených s kryptoměnami se provádělo pomocí Bitcoinu, nikoli soukromých mincí.

Závěr

Soukromé digitální mince a jejich technologie umožní snažší průběh nelegální činnosti, avšak dle celosvětového průzkumu jsou méně používané k nezákonné činnosti než americký dolar.

Co číst dále

04.11.19 Technická analýza BNB/USD – Binance coin nejspíš ukončil krátkodobý downtrend

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře