Více než 6,5 miliard Tron tokenů uzamčeno v Sun Genesis Mining – Čeká TRX růst?

5
(5)

Tron investoři uzamkli v Sun Genesis Mining přibližně 6,5 miliardy Tron tokenů, což je přibližně 210 milionů USD. Hodnota TRX od spuštění Sun Minning rostla a odborníci předpokládají, že popularita sítě Tron v DeFi projektech bude pravděpodobně růst i nadále.

Projekt Sun Genesis Mining v síti Tron byl spuštěn 2. září, tedy před pouhými čtyřmi dny. To však neodradilo investory TRX od uzamčení jejich digitálních aktiv k těžbě SUN tokenů. V době psaní tohoto článku je v Sun Genesis Mining aktuálně uzamčeno více než 6,5 miliardy Tron tokenů (TRX). To při použití aktuálního směnného kurzu TRX ve výši 0,032 USD znamená hodnotu přibližně 210 milionů amerických dolarů.

Aktuální počet uzamčených TRX tokenů můžete sledovat on-line pod tímto odkazem.

Tron (TRX) těží ze Sun Genesis Mining

Na tomto místě je třeba poznamenat, že spuštění Sun Genesis pomohlo 3. září zvýšit hodnotu TRX na dvouleté maximum 0,05 USD. Spekulativní otázkou je, kam až by se cena Tronu mohla vyšplhat, pokud by brzy po dosažení tohoto ATH nedošlo k intenzivnímu výprodeji kryptoměn, kdy i hodnota Bitcoinu poklesla pod 10 000 $.

Během zmíněného turbulentního období se navíc Tronu dařilo celkem slušně si hodnotu udržet a klesl “jen na pouhých” 0,027 USD. A vzhledem k faktu, že kryptoměnový trh se začíná opět zelenat a aktuálně se TRX obchoduje za 0,032 USD (údaj platný k době vzniku článku), mnozí analytici očekávají, že pokud vše půjde dobře, mohlo by se toto digitální aktivum v následujících dnech pokusit o zdvojnásobení své hodnoty (pozor, toto není investiční rada).

DeFi v síti Tron bude růst i nadále

Je dobré si uvědomit, že síť Tron je ve srovnání se sítí Ethereum neuvěřitelně efektivní. To znamená, že Tron nemá vysoké poplatky, které musí uživatelé DApps a ETH platit v síti Etherea. Podle týmu společnosti OKEX může Tron těžit z přílivu DApps (decentralizovaných aplikací), vývojářů a uživatelů, kteří se chtějí vyhnout vysokým poplatkům v síti ETH.

V důsledku růstu poplatků a vzniklých inovací se i další blockchainy snaží vstoupit do prostoru DeFi. No a jedním z nich je Tron, který již vydal řadu protokolů a aplikací, které napodobují právě Ethereum DeFi. A nejlepším důkazem, že je Tron ve své snaze úspěšný, je růst ceny TRX..

V poslední době se stále více objevují tzv. TronFi (podobnost s DeFi je jasně čitelná), které začaly vydávat “yield farming” protokoly, jako je Pearl.fiannce, Salmon.finance či Carrot.finance. Tron Foundation také představila nový protokol s názvem Sun, kde uživatelé ukládají své TRX tokeny, které poté slouží pro ražbu nové SUN mince.

Závěr

Justin Sun, zakladatel a CEO Tron Foundation, je mimo jiné skvělý marketingový stratég, který dokáže své projekty dostat do povědomí mnoha lidí. Osobně předpokládám, že si ani tuhle příležitost ke zviditelnění ujít nenechá a spekulativně jsem si pár mincí nakoupil.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img