Rodinná zoo Steva Irwina zahájí provoz NFT na podporu ochrany přírody

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

S tím, jak se trh s kryptoměnami každým dnem rozrůstá, se do této sféry zapojuje stále více organizací, osobností a korporací, přičemž nejnovějším zájemcem je australská zoologická zahrada s bohatou historií a ušlechtilým cílem.

Zoo Steva Irwina: Domov lovců krokodýlů

Australská zoologická zahrada – Domov lovců krokodýlů totiž oznámila partnerství se startupem Meadow Labs, jehož cílem je spustit sbírku nezaměnitelných tokenů (NFT) s názvem “Wildlife Warriors”, jak 4. května informoval australský server Ticker News.

Zoo vlastní rodina “Lovce krokodýlů” Steva Irwina, který zemřel v roce 2006. Irwin byl kultovní a otevřený odborník na divokou přírodu, ekolog a televizní osobnost. Jeho syn Robert Irwin se k události vyjádřil takto:

“V australské zoo jsme vždy otevřeni novým způsobům, které mohou pomoci pokračovat v naší misi bojovníků za divokou přírodu. Jakákoli inovace, která může pomoci našemu úsilí o ochranu přírody, zejména taková, která sdílí naši vizi ochrany planety, je něco, co rádi podpoříme.”

Sbírkou náhodně generovaných a jedinečných NFT chce zoo pomoci pokračovat v misi zesnulého Lovce krokodýlů, který se zaměřuje na zvyšování povědomí a finančních prostředků na ochranu australské divoké přírody a divokých míst.

Stojí za zmínku, že celosvětový objem obchodů s NFT v roce 2022 již vzrostl o 200 % a překročil 50 miliard dolarů, protože veřejnost si stále více uvědomuje existenci NFT a metaverse.

Proč právě Algorand?

V souladu se Stevovým ekologickým úsilím a postojem je sbírka vytvořena na blockchainu Algorand (ALGO), který je uhlíkově negativní, protože, jak vysvětlil Robert Irwin:

“Tento zelený chain a nová technologie nám umožňuje novou cestu, jak pokračovat v boji za ochranu naší divoké přírody a divokých míst.”

Veškerý výtěžek z primárního prodeje NFT, které lze zakoupit prostřednictvím služby MoonPay, bude automaticky převeden australské zoologické zahradě.

Adriana Belotti ze společnosti Algorand mezitím vyjádřila spokojenost sítě se spuštěním NFT a uvedla, že:

“Je fantastické, že Australia Zoo a Meadow Labs přinášejí do blockchainu Algorandu fundraising na ochranu volně žijících zvířat, protože to skutečně zapadá do naší základní hodnoty udržitelnosti. Jsem si jistá, že sbírání těchto NFT najde odezvu u všech, kteří mají slabost pro ikonickou australskou divokou přírodu, a to jak u nás, tak v zahraničí.”

Algorand je rostoucí blockchain, který od začátku roku 2022 do začátku března přidal do své sítě více než 6 milionů nových účtů, což představuje 35% nárůst od přelomu roku. Síť také oznámila několik významných aktualizací.

Irwinův park divoké přírody

Australskou zoologickou zahradu, která se původně jmenovala “Beerwah Reptile Park”, založili Irwinův otec a prarodiče v roce 1970 jako park divoké přírody a domov různých druhů zvířat, včetně sladkovodních krokodýlů, klokanů, krajinek, tygrovaných hadů a strak.

V 80. letech 20. století se rozšířil a stal se známým jako “Queensland Reptile and Fauna Park”. Nakonec v devadesátých letech, poté co jeho rodiče odešli do důchodu, převzal Steve se svou ženou Terri správu a změnil název stále většího parku divokých zvířat na “Australia Zoo”.

Irwin zemřel v roce 2006 při nehodě během šnorchlování na Velkém bariérovém útesu, poté jeho žena a děti Bindi a Robert pokračovali v jeho životním díle.

Závěr

Tohle je něco, co by Steve nejspíše podpořil. Jeho nadšení a láska k přírodě tak může pokračovat i s novými technologiemi. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img