Bitcoin za posledních 30 dní překonal hlavní technologické akcie v průměru o 12 %

5
(4)

Přestože Bitcoin i akciový trh se v letošním roce chovají dosti rozkolísaně, primární kryptoměna prokázala svou rostoucí dominanci i tím, že překonává hlavní technologické akcie.

K 13. únoru 2022 překonal bitcoin šest hlavních technologických akcií průměrnou návratností investice (ROI) ve výši 12,24 %.

Hlavní technologické akcie za BTC zaostávají

Kryptoměna výrazně překonala společnost Meta (NASDAQ: FB) o 46,74 %, následovanou výrobcem elektromobilů Tesla (NASDAQ: TSLA) s 18,37 %. Aktivum překonalo také jak společnost Amazon (NASDAQ: AMZN) o 3,78 %, tak společnost Alphabet (NASDAQ: GOOGL) s 1,84 %.

Ve srovnání s Microsoftem (NASDAQ: MSFT) byla návratnost investic do bitcoinu vyšší o 1,95 % a společnost Apple (NASDAQ: AAPL) překonala o 0,76 %.

ROI
Zdroj: finbold.com

Zveřejněné výsledky jsou potenciálním ukazatelem toho, že bitcoin by mohl být na dobré cestě udržet si status jednoho z nejvýkonnějších aktiv posledních měsíců. V loňském roce se Bitcoin stal vedoucím investičním produktem s výnosem přibližně 60 %.

Přestože Bitcoin zaznamenal vyšší návratnost investic než technologické akcie, oba investiční produkty se pohybovaly v tandemu. Tato korelace potenciálně poukazuje na vliv úrokových sazeb a obav z inflace, které ovlivnily jak akcie, tak i trh s kryptoměnami.

Za zmínku stojí fakt, že bitcoin a technologické akcie patří do různých tříd aktiv, kdy tyto společnosti jsou ziskové podniky s hmatatelnými produkty a službami, zatímco bitcoin je virtuální aktivum.

Pokud si bitcoin dokáže v nadcházejících měsících udržet zisky, upevní to jeho pozici jako zralého investičního nástroje. Zralosti napomůže i pokračující vstup institucionálních investorů do tohoto sektoru.

Technologické společnosti investující do kryptoměn

Mezi prvními institucemi, které investovaly do bitcoinu, byla společnost Tesla, což přispělo k obrovskému růstu BTC v minulém roce.

Stojí za zmínku, že Bitcoin i nadále zaznamenává vyšší výnosy, přestože čelí regulatorní nejistotě ze strany různých jurisdikcí po celém světě. Nutno ovšem dodat, že zároveň zůstává volatilita aktiva významným problémem pro růst jeho ceny.

Ze zveřejněných údajů vyplývá, že Meta zaznamenala nejhorší výnosy mezi technologickými akciemi, kdy se FB během 24 hodin propadl o více než 22 %, což mělo za následek vymazání téměř 200 miliard dolarů. Korekci vyvolaly zveřejněné výsledky o počtu uživatelů, které ukázaly, že počet uživatelů platformy stagnuje.

Na základě působivých výnosů z kryptoměn se technologické společnosti snaží o integraci digitálních měn do své běžné nabídky. Například společnost Microsoft vypsala výběrové řízení na místo ředitele kryptoměnové divize. Vybraný kandidát bude mít za úkol se věnovat vývoji Web3.

Společnost Apple zároveň oznámila novou funkci, která uživatelům Apple Pay umožní využívat Tap to Pay v iPhonech k nákupům v BTC a v dalších kryptoměnách.

Závěr

Velmi zajímavé výsledky z kraje letošního roku jasně ukazují, že i přes korelaci s akciovými trhy je bitcoin výrazně ziskovější než největší technologické společnosti. Bitcoin si získává pozornost nových a nových investorů a myslím si, že se o svou budoucnost bát nemusí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img