Nová funkce společnosti Apple umožňuje obchodníkům přijímat platby v kryptoměnách

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Chystaná funkce “Tap to Pay” v iPhonu od společnosti Apple nabídne milionům velkých i malých amerických obchodníků funkce bezkontaktních plateb, které budou přijímat všechny typy plateb. Patří mezi ně Apple Pay, bezkontaktní debetní a kreditní karty a digitální peněženky.

Funkce Apple Tap to Pay

Podle oficiální tiskové zprávy funkce nevyžaduje žádný další hardware ani platební terminál. Z oznámení vyplynulo, že Tap to Pay v iPhonu bude fungovat s bezkontaktními kreditními a debetními kartami významných platebních sítí, jako jsou American Express, Discover, Mastercard a Visa.

To v podstatě znamená, že zákazníci budou moci k platbám prostřednictvím Tap to Pay používat své držené kryptoměny. Zákazníci sice nebudou moci provést přímou transakci za bitcoiny a další digitální aktiva, ale budou moci utratit své držení prostřednictvím karet Coinbase Card, Crypto.com Visa Card atd.

Jennifer Bailey, viceprezidentka společnosti pro Apple Pay a Apple Wallet, zdůraznila rostoucí fenomén spotřebitelů, kteří klepnutím platí digitálními peněženkami a kreditními kartami. Bailey ujistila, že funkce iPhonu, která bude brzy spuštěna, poskytne podnikům “bezpečný, soukromý a snadný způsob”, jak přijímat bezkontaktní platby a prozkoumat nové pokladní zkušenosti. Dále dodala:

“Ve spolupráci s platebními platformami, vývojáři aplikací a platebními sítěmi usnadňujeme podnikům všech velikostí – od jedinců až po velké maloobchody – bezproblémové přijímání bezkontaktních plateb a další rozvoj jejich podnikání.”

Společnost Apple dále oznámila, že soukromá společnost Stripe, která poskytuje finanční služby, bude první platební platformou, která bude nabízet službu Tap to Pay na iPhonu svým firemním uživatelům, a později v tomto roce připojí další platební platformy a aplikace.

Hrozba pro Block?

Obchodníci přijímající platby kartou jsou stále populárnější díky platformám, jako je fintech gigant Block (dříve Square). Od první zprávy agentury Bloomberg o tomto produktu se mnoho odborníků zamýšlelo nad jeho dopady na Block.

Například analytik společnosti Barclays Ramsey El-Assal neočekává, že by zařazení funkce Tap to Pay do nabídky společnosti Apple mělo “podstatný dopad na současnou dynamiku konkurence”. Ve skutečnosti se tento analytik již dříve vyjádřil, že tato funkce bude “spíše aditivní než konkurenční”.

Závěr

Rozhodně se dá předpokládat, že tato funkce bude vítaná. Ať už z hlediska kryptoměn nebo klasických plateb. Přidejte se také pro více informací na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img