Facebook by mohl vypnout v EU jeho sociální síť, stejně tak Instagram, horzí Zuckerberg z Meta

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Společnost Meta Platforms Inc., aktuální provozovatel Facebooku znovu pohrozila stažením Facebooku a Instagramu z Evropy, pokud nebude moci nadále přesouvat uživatelská data zpět do USA.

Regulační orgány EU již měsíce jednají s USA o nahrazení transatlantického paktu o přenosu dat, na který se doposud spoléhaly tisíce společností. Ten však byl v roce 2020 zrušen Soudním dvorem EU kvůli obavám, že data občanů nebudou nadále v bezpečí.

Facebook (Meta) není ochotná provozovat Facebook a Instagram bez zasílání dat do USA

Meta ve své výroční zprávě zveřejněné ve čtvrtek uvedla, že pokud by nemohla moci data zpět do USA přesouvat, uvažovala by o stažení Instagramu a Facebooku z evropských zemí.

Meta již ve své předchozí výroční zprávě varovala, že pokud nebude moci používat standardní smluvní doložky „nebude schopna“ provozovat část svého podnikání v Evropě, aniž by se konkrétněji zmínila, kterých produktů se to týká.

Mluvčí společnosti meta uvedl:

„Nemáme absolutně žádnou touhu a žádné plány stáhnout se z Evropy, ale realitou je, že Meta a mnoho dalších podniků, organizací a služeb se při provozování globálních služeb spoléhají na přenosy dat mezi EU a USA“.

Napětí mezi Facebookem a regulátory roste

Nejnovější komentáře zdůrazňují rostoucí napětí mezi sociálními sítěmi a zákonodárci ohledně vlastnictví uživatelských dat. Akcie Facebooku se před pár dny propadly asi o dvacet šest procent kvůli obavám z dalšího vývoje.

Evropská komise uvedla, že jednání o předávání dat s Washingtonem se zintenzivnila, ale „chce to čas vzhledem ke složitosti tématu”.

Závěr

A co vy, dovedete si představit život bez Facebooku a Instagramu? Kryptoměnová komunita jistě ano, a nejednoho uživatele by to potěšilo. Kde by ale působili čeští influenceři, kterým by to udělalo díru v rozpočtu je otázkou. Jaký názor na to máte vy?

Zdroj: Bloomberg

Švýcarská BSV založí první blockchain školu na blízkém východě

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

sic mam ucet na fb, ale bylo by to nepochybne zabavne sledovat

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Včera bylo pozdě….

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: