Švýcarská BSV založí první blockchain školu na blízkém východě

5
(1)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Švýcarská BSV založí blockchainovou akademii na Blízkém východě. Asociace BSV a SDA budou spolupracovat prostřednictvím nové blockchainové akademie v Rijádu, aby společně vytvořily kvalitní základ pro výuku a následné uvedení blockchainu do praxe.

Nově vzniklá instituce bude poskytovat jak školící, tak i vývojové nástroje pro vládní organizace a podniky, mají o tyto technologie zájem.

Zase ten sporný Bitcoin SV…

Saudi Blockchain Academy (SDA) bude dle oznámení spolupracovat se švýcarskou asociací Bitcoin SV (BSV), aby vzdělávala odborníky a pomáhala při implementaci Saudi Vision 2030.

Ministerstvo komunikací a informačních technologií (MCIT) Království Saúdské Arábie založilo SDA jako hlavní národní projekt pro rozvoj lidského kapitálu a digitálních dovedností. Bude tak připravovat mládež na zaměstnání v sektoru komunikací a informačních technologií.

Škola bude určená jak pro vývojáře, tak studenty, začínající podnikatele ale i obchodní manažery a úředníky vládních agentur.

Technologie blockchain zaznamenala širokou škálu potenciálního využití v mnoha oblastech, jako jsou finanční služby, zdravotnictví či telekomunikace. Mnoho velkých technologických společností, včetně Google a IBM již v blokchainu své kouzlo spatřilo.

Ing. Faris AlSaqabi, náměstek ministra pro budoucí pracovní místa a schopnosti v MCIT, řekl:

„Od spuštění základních akademií oznámených v říjnu, se neustále snažíme přidávat nové oblasti výuky. Vzhledem k velkému zájmu o blockchainovou technologii jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s týmem BSV, abychom do Saúdské Arábie přinesli školení a výuku o blockchainu na světové úrovni.“ v této přelomové iniciativě pro Blízký východ.“


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: