Digitální aktiva budou součástí budoucnosti finančních služeb Citigroup, říká generální ředitel

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Citigroup zvažuje, že by v souvislosti s nejistotou v oblasti regulace nabídla služby obchodování s kryptoměnami, úschovy a financování.

Přínos pro klienty a podpora regulačních orgánů

Dva roky poté, co se Citigroup pokusila o neúspěšný krypto experiment s Citicoinem, se nyní snaží vstoupit do krypto prostoru, i když spíše opatrně uprostřed regulatorní nejistoty. Tento přístup je v souladu s prohlášeními, která v první polovině roku 2021 učinil Itay Tuchman, globální šéf devizového oddělení Citi, když řekl, že “do toho skočí”, až bude moci vytvořit něco, co bude přínosné pro klienty a co mohou podpořit regulační orgány.

Podle svého náborového portálu hledá Citigroup zkušené pracovníky do týmu v Londýně, který se zaměřuje na kryptoměny. Podle generálního ředitele jde především o “škálovatelnou odolnost a transparentnost”.

V současné době Citi Bank pracuje na propojení zákazníků s peněženkami a na tom, aby firemní klienti mohli přijímat spotřebitelské platby v kryptoměnách. Chce mít jistotu, že existuje bezpečnostní síť pro retailové klienty, kteří nemusí být zcela obeznámeni s rizikovou povahou kryptoměn.

Podle Goldman Sachs klienti zpochybňují legitimitu kryptoměn jako třídy aktiv a jejich potenciální roli v investičním portfoliu. Světová rada pro zlato tvrdí, že BTC by se v investičních portfoliích neměly používat jako náhrada zlata.

Banky zaujímají ke kryptoměnám odlišný přístup

Je zajímavé studovat přístup bank ke kryptoměnám, protože decentralizovaná povaha kryptoměn se zdá být v rozporu s rolí bank jako zprostředkovatele finančních transakcí. Přesto se generální ředitelka Citigroup Jane Fraser domnívá, že kryptoměny tu zůstanou. V srpnu 2021 se banka zabývala obchodováním s bitcoinovými futures na Chicagské komoditní burze, aby vystavila institucionální klienty digitálním aktivům.

V červnu 2021 Citigroup spustila obchodní jednotku, která bude pod hlavičkou správy majetku nabízet produkty související s kryptoměnami. Počátkem srpna 2021 získali klienti JPMorgan Chase v oblasti správy majetku přístup k šesti kryptofondům. Také banka Morgan Stanley nabízí svým klientům značnou expozici vůči kryptoměnám.

Podle Tuchmana se zájem o Bitcoin začal objevovat v srpnu 2020, a to ze strany různorodých klientů. Někteří požadovali výzkum, jiní volali po aktivnějším zapojení, které zahrnovalo obchodování s řadou kryptoměn prostřednictvím banky a financování obchodů s kryptoměnovými podíly.

Závěr

Vypadá to, že aby banky nepřišly o výdělky z BTC, budou se těmto možnostem stále více a více otevírat. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img