26.10.21 Technická analýza BTC/USD – bude tweezer bottom úspěšné?

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má na týdenním grafu potenciální vrchol v podobě Shooting star, což jsme si ukázali ve včerejší analýzeDnes se ale zaměříme na denní graf, kde si ukážeme ten čerstvý odraz od blízkého supportu. Trh k odrazu během víkendu skutečně směřoval a v pondělí se to akorát potvrdilo. To jsou právě ty situace, které jsou dost schizofrenní. Na týdenním grafu se vám vytváří obratový signál, ale na denním to spěje k odrazu. Na čí stranu se pak přidat?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Během víkendu to sice byla taková malá přetahovaná bez výsledku, ale díky tomuto price action bylo znát, že Bitcoin k odrazu směřuje. Přesněji řečeno směřuje k odrazu od 61 000 USD. Na supportu se totiž vytvořilo tzv. Tweezer bottom. Jedná se prostě o dvě svíčky, které dohromady tvoří obratovou formaci. Ve spojitosti s nízkými objemy bylo i zřejmé, že prodejcům začíná docházet síla.

BTC

Pondělí tedy došlo k odrazu od supportu. Z počátku měl odraz dokonce i trochu sílu, ale v konečném důsledku se Bitcoin nikam příliš nedostal. Navíc objemy byly za včerejší den vskutku ubohé. Potřebujeme mnohem více, aby trh mohl pokračovat do vyšších cenových hladin.

To je i ten důvod, proč altcoiny nejdou nahoru. Na altcoinovém trhu je zřejmé, že bychom nahoru mohli jít. Nicméně Bitcoin vše neustále brzdí. Pokud král nepředvede sílu, poddaní se vpřed nepohrnou.

Jak jsem každopádně říkal, dokud je Bitcoin nad 61 000 USD, vše je v pořádku. Je ale nutné, aby trh uvedenou hladinu ubránil. V opačném případě vzniká velký problém, který s sebou nese možné potvrzení Shooting star na týdenním grafu. V podstatě se tu hraje o výslednou podobu měsíčního close. Tento časový rámec totiž vypadá velmi dobře a má hlavně přednost před týdenním. I když se na týdenním rýsuje potenciální obrat, trh by měl dát přednost vyššímu rámci.

Indikátory

Vrchol na denním RSI je cca 78 bodů. Pak jsme šli dolů na 60 bodů, kde přišel odraz. Momentální hodnoty jsou cca 62 bodů, takže zatím žádný velký pokrok nenastal. Hlavně Bitcoin pozitivní momentum potřebuje. Na histogramu MACD se uplatnily medvědí divergence a došlo i k bearish crossu.

Závěrem

Tweezer bottom na těch 61 000 USD dal celému trhu naději, že uvidíme silný odraz a hlavně se tím případně zneguje medvědí signál na týdenním grafu. Prozatím je ale trh hodně vláčný a sílu moc nepředvádí. Leč pravda je, že asi postačí, aby 61 000 USD nepadlo. Aby totiž měsíční close vypadalo skvěle, postačí ubránění supportu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Vsechny alty (co sleduji) neco delaji, ale Cardano se cca mesic ani nehne (denni graf na fiatu). Zajimave…

David

Jj. Řekl bych že během dvou týdnů se ukáže kam směřuje. Snad hore:). Všude píší targety na long 4-5.

AjRep

Tak tomu nevěřím. Většina těch, co jsou v ADA doufali, že to ty dlouho očekávané smart kontrakty nakopnou, ale ukazuje se, že to s nimi asi tak nadějně nevypadá. Buď to bude běh na dlouhou trať, nebo se možná ukáže, že konkurence byla rychlejší a chytřejší.

E15

Podobně teď bědují dogecoinisti sledujíce shiba inu :-DDD. O tom jsou holt alty, kdy už není prosto pro další mnohonásobné zhodnocení, reozjedou se jiné a po nich další a další… ;-)))

Libor

jj, cardano sleduji uz chvili, jestli se uz nevycerpalo, jako za rok byl uz cca dvacetinasobek

Manius Curius Dentatus

Zadne dulezite supporty jsme neztratili a nove ATH mame, takze smer je zatim jasne vytyceny. Za teto situace nejaka technicka analyza postrada velky smysl a vse pozene hamiznost… Navic bitcoin se jiz momentalne vycerpal, vsechny profity budou nejakou dobu patrit altum, ktere se pripravuji na svoji show. Starost mi zatim dela pouze to, ze jsou skoro vsichni bullish a koukaji jen jednim smerem. Takze ja osobne budu cekat na kratkodoby lokalni odraz i kolem 57-55K, s mensi casti kapitalu… 🙂

Azgard
Hodnocení článku :
     

Zdravím všechny, taky se mi nezdá tvrzení autora, že alty nic moc nedělají. Mám v portfoliu asi 15 titulů, vše longy a celkem to leze, ikdyž po předchozích prů….. ch už víceméně sleduji hlavně BTC,byť ho nemám koupený. Ale zatím se mi jeví, že když „pánbitkojn“ dopustí, tak alty za pár hodin po něm spustí….. 👍😄

Reklama: