25.10.21 Technická analýza BTC/USD – objevil se významný obratový signál

3.4
(17)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) skutečně nijak na poslední chvíli nepřekvapil, což pro nás znamená, že týdenní svíce definitivně zavřela jako Shooting star. A jak jsem říkal v nedělní video analýze, není to dobrý signál, protože se jedná o jednu z nejvíce medvědích podob vůbec. Svíce ovšem potřebuje potvrzení, na které se může čekat i delší dobu.

Bitcoin CME futures

Na CME futures byl ukončen obchodní týden již v pátek. Týdenní svíce na tomto trhu zavřela jako Doji. A ty objemy jsou vážně obrovské. Bylo tudíž mnohem více pravděpodobné, že spotový trh zavře obdobně. Musíme si začít více zvykat, že regulovaný trh má čím dál větší váhu. Tím chci říct, že během víkendového obchodování na spotovém trhu nemůžeme moc očekávat významnější pohyby. Dříve jsme na to byli zvyklí, ale asi máme víceméně utrum.

BTC

Když tedy regulovaný trh zavře v nějaké podobě, nejspíš tak zavře i zbytek trhu. Jinak je vskutku zajímavé, jak ohromné objemy se v minulém týdnu zobchodovaly. Implikace je jednoduchá, prodávalo se v blízkosti all time high natolik velké množství, že poptávka byla zcela absorbována. Dost špatný signál pro Bitcoin.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Co se tedy týká spotového trhu, došlo k throwbacku na 61 000 USD, kde byla snaha o obranu. Nicméně během víkendu to nemělo příliš velkou sílu. V podstatě se jednalo o takovou malou přetahovanou mezi prodejci a nakupujícími. Bylo ale skoro jisté, že podoba týdenní svíce zůstane v negativní podobě.

BTC

Na spotovém trhu BTC je podle mého spíše Shooting star. V posledních dvou hodinách obchodního týdne došlo k mírnému růstu, takže z toho bylo skoro Doji. Ale na tom nezáleží, výsledná podoba je jednoznačně medvědí. Samotné zamítnutí u all time high úrovně nevypadá vůbec dobře.

Nicméně se počítá i to, že support na 61 000 USD nakonec vydržel. Zítra si na denním grafu ukážeme, že už včera večer bylo velice pravděpodobné, že alespoň mírný odraz přijde. Upozorňuji ovšem, že malý odraz nestačí. Znova opakuji, že u all time high byla za minulý týden veškerá poptávka zcela absorbována.

Uvedené sice automaticky neznamená, že Bitcoin na těch 70 000 USD nemůže. Leč ta pravděpodobnost se tím výrazně snížila. Proto buďte raději opatrní a mějte plán na případný útěk. Mimo jiné je technicky správně, aby se medvědí svíce potvrdila nižším close u jedné z následujících týdenních svíček. Ale může se i stát, že k potvrzení dojde ve chvíli, kdy je cena mnohem hlouběji. Prostě to není úplně tak jednoduché.

Indikátory

Hodnoty týdenního RSI jsou cca 67 bodů. Mějte na paměti, že otestování hraničních 70 bodů je pro trh vždy důležitá událost. Reakce trhu je proto nemálo podstatná. U MACD je vše ok.

Závěrem

Jestli nyní pociťujete nad trhem dilema, jedná se o pochopitelnou reakci. Všichni si už malovali pokračování bull runu, ale nakonec se nám u historického maxima vytvoří na týdenním grafu hrozně medvědí podoba svíce. Naštěstí máme blízko těch 61 000 USD. Pokud dojde k průlomu této úrovně, něco se jednoznačně pokazilo a dost možná je to pro Bitcoin konečná.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

49 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
Hodnocení článku :
     

Chce to sledovat víc než jen jednu svíčku na týdnu. Jednak za mě o SS nejde(spodní knot delší než tělo svíce, tzn invalidace SS), ale to je jedno, naopak to může posloužit jako skvělá past na medvědy nezkušené obchodníky, co právě podlehnou doměnce že se trh může otočit, takže se tím naopak více otevírá cesta UP s palivem od shortařů. Určitě je potřeba, aby byli spíš víc opatrní medvědi a vůbec kdokoliv to bude chtít shortovat, protože po započítání všech dat ne jen TA(kde i tak je víc jak 60% pro UP) Tak celkově to stále hraje víc jak 80% pro UP a nové ATH přijde o to dřív, čím víc shortů naskáče do trhu. Zatím to vypadá prostě max na krátkou konsolidaci a na začátku listopadu už můžeme být klidně na novém ATH.

Poslední editace 8 měsíců před přes Jiří
Petr 2

Započítání všech dat ? Jako konec q, ATH , objemy, ekon. Problemy ? ETF!

A v neposlední řadě všichni co stojí od 10k v tuto chvíli s 500% budou čekat na delších 10 nebo 20% ? A riskovat propad znova třeba k 30k ?
Jo tak možná jo s portfoliem 1000usd to bych čekal i na milion .

Za mě otočka 64k max 65 k a ukáže se jam pujdem.
18 plusu a teď do mě alespoň 10 minusu .

Poslední editace 8 měsíců před přes Petr 2
Jiří

Tak já tu nepřispívám tak často jako Vy, ale ještě jsem se nespletl(samozřejmě to neznamená, že se nespletu třeba někdy v budoucnu) Ale pokud čekáte cenu jako 18k, tak to jen značí, že jste zatím cyklus BTC nepochopil. Už když jsem psal že pokles na $30k byl za mě definitivní dno tohoto cyklu, se někteří smáli, ale budíž, teď jde o to najít ATH tohoto cyklu a to hledání teprve začne a až po té co skončí a trh půjde do korekce tak teprve pak když bude hodně bearish nálada a vydrží to tlačit dolů dlouho, tak pak se můžeme možná aspoň knotem podívat na $34k. Ale dno tohoto cyklu už na 95% nepřekonáme, prostě neexistuje nabídka, která by tam uspokojila poptávku, toť vše, stačí se zajímat a né jen číst graf, který na určení dna v případě zcela nového a výjimečného aktiva jako BTC bohužel nestačí. 😉

Fantom

OK, ještě uvidíme jestli bylo 30k skutečně dno.

Petr 2

Že jste cykly nepochopil 🤣, kolego burza není o cyklech , kdyby se polovina velryb rozhodla zavřit pozici za cenu marketu jsem na ceně pod dolarem. Jestli vůbec chápete jak funguje burza.
Cena bude takova jakou velryby chtějí né jaka je v cyklech . Všichni hrajeme jejich hru a když někdo nakoupi na 4k nebo 10k a proda na 60k tak těch 50k někomu vezme někomu jako my nèkonu kdo tam ty penize dal , penize tam nevyrostly na burze. A čím výše půjdeme tím hůře cele krypto dopadne .

A ještě jedna technicka až a jestli se btc propadne kolem 10k , bude to jeho konec , zcela jistě ho sestrelí Eth ,

Jiří

Kolego, já nemluvím o knotu někde na cenu kde se da sestřelit prodejem za market, to udělat lze, ale ten kdo to udělá prodělá a třeba předělat chce, jeho věc. Já mluvil o dnu jako o ceně kde se bude dát cena držet delší dobu za účelem konsolidace, prostě někde kde jí udrží aspoň 2 týdny a to už je jiný level, na to vám 1 velryba nestačí. Víte kolik bylo potřeba prodat BTC v květnu při cestě z 60k na 30k a následně tam cenu udržet? Předpokládám že ne když u vášich komentářů často vidím jak podle vás prodej 1 BTC sestřelí cenu atd, přitom lze během pár minut prodat tisíce BTC aniž by to cena zaznamenala a udělám to klidně za market když budu spěchat i bez použití OTC. Ano lze prodat na burze která nemá likviditu a dostanu cenu když to hodím za market jako jeden balík dost dolů, ale to se okamžitě během vteřin dorovná. Uvědomte si že v průměrném dni se zobchodují stovky tisíc BTC denně. A v tom květnu šlo v krátkém intervalu do prodeje přes 1 milion BTC, celkem během těch 10 dní bylo zobchodováno přes 7 milionů BTC…

Petr 2

Tak jako dnes investoři věří 500k a par lidí je proti , tak před pár lety kdy byl btc na kolem 3k 90% lidi věřilo krachu. A co se týče objemu, o tom se můžeme bavit donekonečna a každý bude mit svou pravdu , nic ve zlem , opravdove objemy totiž stejně neuvidíme a nebo až bude pozdě a na mimoburzovnim trhu už vubec ne

LHTS

Dekuji za zajimave info. 7 milionu je fakt hodne, musim se na to podivat… Nechci odkaz, da se nekde najit struktura prodeju (kolik procent slo pres Binance apod.? ) Staci odpoved ANO/NE. Dekuji

Fantom

Správná otázka je, zda se dá takovým údajům věřit. Pro mě jsou důležité jen 2 údaje – aktuální cena a F/G index. Ten se mi výborně osvědčil. Ani ne tak absolutní hodnotou, ale rychlostí změny.

pietro

Jednoduse treba na CMC

Frantisek
Hodnocení článku :
     

Miluju TA…. Posadíš 15 lidí ke grafu, namalujou ti zhruba to stejné a…. a každý z toho bude mít jiný závěr. Na makroekonomické úrovni bych spíše řekl, že růst BTC už zastavit nepůjde. A jestli se podíváme na 30k? Spíš ne, ale i kdyby, tak no a? 💥💰😁

Milan
Hodnocení článku :
     

Ano, všichni jsou hrozně bullish. Několik článků na magazínech za týden, že na konci roku to bude BTC za minimálně 90k, 100k, 200k, 300k… Takže stačí teď nakoupit BTC za 60k a na konci roku budou mít všichni štědré Vánoce? A kdo to zaplatí? Retail? Ten už se spálil v dubnu a nových ovcí na stříhání už se letos asi moc nenajde. Takže Wall Street s jejich ETF? Opravdu je to tam samý Santa Claus??

Petr 2

Ano všichni tady věří že na kryptu rostou penize a rozmnožují se tam jako králíci. Za takový příspěvek si zasloužíš červene moře🤣🤣🤣

Original Martin

Upřímně já to mám dneska 50:50. Nedivil bych se do konce roku 100k. Nedivil bych se ani korekci na 30k. Moc pod 30k to podle mě nepůjde (alespoň ne na déle než na pár hodin), protože to budou všichni masivně vykupovat.

Lhts

Přání otcem myšlenky? Mozna by nebylo špatné uvádět zda jste v trhu nebo mimo. P.S jsem 100% v trhu

Milan

A co to změní? Něco málo jedu hodl v altech, ale větší část příležitostně a do slušných coinů.
Jinak už mne na celým kryptotrhu unavuje jedna věc, a to jeho závislost na BTC. Jako kdyby celý akciový trh závisel na jediné akcii…

Fantom

Jasně to ukazuje dospělost trhu.

E15

To přirovnání je absurdní (toxický altcoinismus řekl bych :-))). Svět potřebuje miliony firem, ale opravdu nepotřebuje miliony různých druhů peněz… ;-)))

Fantom

Věčná otázka – proč právě bitcoin a ne něco jiného. Ve střednědobém horizontu jistě BTC, ale později? Častokrát se stalo že kdo přišel první nakonec nevyhrál … .

E15

Kritici BTC často argumentují tím, že Bitcoin je jako náboženství. A já s tím ale souhlasím, protože ony peníze jsou v podstatě něco jako náboženství. Proč Bitcoin? Tak především kvůli okolnostem jeho vniku. Opravdu bych nerad investoval své peníze do něčeho, co si vymyslel nějaký vyčuránek za účelem vlastního mega zbohatnutí (zdůraznil bych to mega, proti zbohatnutí nic nemám :-))). Vím, že teď argumentuju jako noncoineři vůči Bitcoinu, nicméně Bitcoin je v tomto opravdu unikátní, sorry jako ;-))).

A pak jsou ty praktické okolnosti, tedy, že prvořadou vlastností “peněz” musí být jejich vzácnost. Svět, kde každých 10 let půjdou aktuální peníze do kopru a nahradí je jiné lepší peníze (po té, co ty desítky druhů soukromých peněz soupeří o přízeň investorů a vyhraje ten, kdo to nejlépe zmanipuluje), podle mě nemůže fungovat.

Fantom

“Vyhraje ten kdo to nejlépe zmanipuluje” – a co takhle napsat vyhraje ten kdo nabídne nejlepší produkt = tržní hospodářství. Z mého pohledu je největší slabina BTC v tom že není anonymní. Problematická škálovatelnost ani nevadí, pokud má být uchovatelem hodnoty tak se s ním bude platit/převádět jen výjmečně. Ale to že může být vládami nebo kýmkoliv sledován a i cenzurován (každá peněženka/transakce) je problém. Je to problém svobody, jako barevně označené bankovky. A nepomůže žádný mixér – analytické společnosti to vždy zase dokáží rozklíčovat. Proto najednou už vládcům světa BTC nevadí, zjistili že si ho dokáží “ochočit”. Nepohodlné peněženky dají na černou listinu a je to. Naopak privátní měna z definice, to je něco jiného. A dál tu jsou smartkontrakty a specifické coiny. Spíše než ETH věřím DOT a IOTA, ale to je daleká budoucnost. Zatím preferuji BTC. 🙂

E15

Nejsem si jistý, že lze k penězům přistupovat jako k produktu a pořádat PERMANENTNÍ konkurenční soutěž takových produktů (to je totiž tržní hospodářství, tržní hospodářství není to, že někdo s nejlepším produktem ovládne trh jako monopol na věky věků, to není ani žádoucí a ani možné (naštěstí)). Nicméně v případě peněz je takový koncept “jednoho monopolu” imho naopak užitečný (ale samozřejmě respektuju, že na to může mít někdo jiný názor a radši by měl xxx druhů různých peněz).

No a kdyby těmi univerzálními penězi neměl být Bitcoin, tak ta nová kryptoměna bude mít vždy problém s okolnostmi vzniku a způsobem distribuce (který je u BTC s přivřením obou očí jakž takž akceptovatelný).

Umím si teoreticky představit, že paralelně k BTC by mohlo vzniknout něco jako BTC v gesci MMF, kterýžto by potom tuto “kryptomněnu” rozdistriuboval podle nějakého klíče mezi jednotlivé státy a investoři, kterým bitcoin smrdí darknetem by mohlí jít do této institucionalizované verze krypta (jak by to technicky a ekonomicky fungovalo netuším, jen mě to teď tak napadlo :-)))

Jinak to, že BTC není anonymní je zřejmě nutná daň za to, že je vůbec (nejen vládní) mocí akceptovatelný…

Poslední editace 8 měsíců před přes E15
Mikael613

Od peňazí to ma ďaleko lebo tie sa aj reálne využívajú kým krypto koľko sa toho ním zaplatí??? Zatiaľ je tu záujem len koli percentám a zisku… Ak by to tak nebolo 90%ludi sa o to nezaujima

Libor

A odkedy platí, že ak ide USD hore, tak aj všetky meny na forexe s ním spolu rovnako ? Somárina, že ? BTC a krypto nie je oTRHU, ani kapitálovom, ani komoditnom, ani peňažnom. Je to o stávkovaní ako na dostihoch. A pekne zmanipulovaných dostihoch. Tie dostihové preteky nevytvárajú žiadne ekonomické hodnoty, je to o hre na výhru a prehru – tipovanie. Túto stávkovaciu hru / žiadny trh v ekonomickom zmysle / organizujú kryptoburzy ako stávkové kancelárie. Krypto bez kryptoburzy neznamená nič, nevie bez nej reálne exitovať. Fiat meny môžu existovať aj bez devízováho trhu – forexu, BTC bez kryptoburzy je reálne nepoužiteľný. Stačí zakázať kryptoburzy a budú exitovať iba ak na dark webe, podobne ako iné ilegálne “trhy” na dark webe. A BTC bude iba ako okrajová záležitosť pre anarchistov a návrat tam, kde aj začal – 2 pizze za 10 000 BTC….

LHTS

Odpovedel vam Jiri nize, ano zaplati to vsichni kteri nastoupi a oni nastoupi. Viz. napr. dalsi clanek o hyperinflaci na Krypromagazinu.

Original Martin

Bez jakékoliv ironie! Někdo tady v posledních pár týdnech zmiňoval Elliottovy vlny. Zajímalo by mě, kde teď dle jeho názoru jsme? Protože predikoval 5. vlnu snad někde kolem 80k, což se nestalo a nemusí to nutně tu 5. vlnu vylučovat. Jsme teď jen v korekční vlně nebo jedeme 5 vln dolů? Začal jsem se o to v posledních pár dnech zajímat, tak mě to zajímá. Díky.

Evžen

Dobrý večer, stále jsme v páté vlně. Zatím je z ní hotová 1 (52000) a 2 (40000) a nyní jsme v 3. Potom korekční 4 a poslední výstřel . Aktuálně to vypadá na konec 5 okolo hodnoty 90000 v prosinci. Tak uvidíme . Pokud budete mít zájem pošlu graf , který ukazuje kdy bude konec.

Jiří

Ve skutečnosti to zaplatí všichny nové subjekty(je jedno jestly retail nebo instituce) co budou nastupovat a takto cyklycky ještě x cyklů. Nejhorší je myslet si že o kryptu už všichni ví a nikdo nový tak nemůže nastoupit, dokud Vás bude omezovat tato myšlenka, pak budete velmi často prodávat brzy a pokračování UP zatracovat. Ale ve skutečnosti je v kryptu konkrétně BTC jen zlomek celkového potenciálu a bude trvat ještě dost cyklů než se trh náplní. Pokud na to ale nemáte žaludek a trpělivost, pak jej opusťte nebo zkuste štěstí intraday obchodováním. Já zůstanu u dlouhodobých obchodů. Aktuálně pomalu začínám prodávat(stejně jako v minulých cyklech) a do 130k bych chtěl mít prodáno 50% objemu. Pokud by šla cena náhodou ještě výš, prodám postupně dalších 25% po cenu 250k a tak dále. Pak až přijde zase větší korekce, budu opět od -40% ceny z ATH začínat dokupovat zpět(stejně tak jako po propadu od dubnového ATH jsem koupil všechny prodané BTC zpět na ceně-40% až -55% a stejně jako v minulých cyklech, vždy mám po korekci víc BTC než před začátkem nového růstu. Toto ještě několik cyklů bude trvat. Takovýchto dlouhodobých obchodníků (hodlerů) je každý cyklus o řád víc a to vede k tomu, že určují dna, protože všichni z této skupiny tam chtějí mít víc než když tam na té ceně byli dřív. A co se tvoření nových cen týče, to je věc intraday obchodníků a nabalující se skupina nováčků(těch bude ještě na 10 až 20 let dost a pak zase vyrostou nový, prostě koloběh, nikdy nezvládne natáhnout jeden cyklus všechny, jde to sice exponenciálně, ale i tak jsme po 12 letech teprve sotva na 4% a když budeme na konci tohoto cyklu na 9% až 10% bude to znamenat nárůst kapitalizace na cca 5 až 7 bilionu usd ve špičce. Do 10 let už by se pak dala čekat kapitalizace 20 bilionů usd a zapojení 15% až 20% populace. Tak si vemte jak malinký ten trh zatím je a tedy prostě každá zapojená větší investice do něj je znát… Kdo to nevidí nebo nechce vidět, jeho věc, ale nepredikujte pak jak je to šíleně přepálený, když ve skutečnosti ten trh ještě ani nezačal pořádně růst…

AjRep

Perfektní analýza. Jen bych dodal, že v dlouhodobém výhledu to pak už nebude jen o retailu a institucích, ale už i o vládách a úplně nakonec i o centrálních bankách (ale ty budou odolávat dlouho 🙂 ).

kubik

S prodejem bych zacal nad 80t

Don

Ahoj vsem. Plne souhlasim s Jirim a bohužel ne s Jarolimem, ktery jak pise.Cituji:”Pokud dojde k průlomu této úrovně, něco se jednoznačně pokazilo a dost možná je to pro Bitcoin konečná. Pro BTC konecna ? Jak je to mysleno ? Jako ze je uz jen medvedi trh a jdeme jen dolu.? Konec rijna a v listopadu kdy se ocekavaji u vsech kryptomen a zvlaste u BTC bullish scenare ? Absolutne nesouhlasim a listopad ukaze ze jsem mel pravdu. Tak jako to predpovida vetsina traderu.Hodlerum zdar 🙂

Bohumil

Dobry den, mam jen dotaz kamaradka koupila Link a zadala spatnou castku nakupu. Koupila za $5000 dolaru ale zadala cenu za 1 ks Linku $5000 misto $32 jak je mozne ze se to koupilo, protoze ji se to koupilo, ale pouze 1 ks Link jde ten nakup nejak zvratit??? prosim o radu dekuji.

Poslední editace 8 měsíců před přes Bohumil
LHTS

a na jake burze? nebylo to nahodou peer-to-peer ?

Bohumil

Kucoin

Michal

rip

Bohumil

Nevim co to znamena to rip???

LHTS

znamena to, ze si Michal mysli, ze je vase kamaradka odepsana

pietro

Rest in peace

Lukas22

To sa nemohlo stat na beznej kryptoburze. Zrejme ti kamaratka nehovori uplnu pravdu

Tomáš 2

Pokud budeme předpokládat že cena bude 100.000 USD pak bude kapitalizace 2,1bilionu USD ano to by šlo, ale pokud by to bylo 500.000 je to 10,5 bilionu což by bylo cca 10% nynějších peněz v ekonomice a to je dost takže, podle mě ano BTC může stát 500.000 ale to co si koupime za ty peníze se klidně může rovnat dnešním 60.000 (100.000)coz znamená, že bude celá ekonomika v renaultu za mě je cena 60 super a 100 strop moc nevím kde by se tam ty peníze a odkud vzaly.

p.s. sumu všechny peníze bez dluhu v ekonomice 100B jsem nekde četl berte to s rezervou

E15

500k by bylo pořád míň než je tržní kapitalizace zlata (byť to je taky pěkně ošemetné hausnumero, když se pořádně neví, kolik zlata je na světě), takže úplně nereálné to není, ale ten časový horizont bude imho dlouhý, protože s aktuální mírou volatility by do toho za takovou cenu samozřejmě nikdo nešel…

Miloš
Hodnocení článku :
     

Já myslím,že právě proražení toho knotu nahoru bude silnej long signál a myslím,že to tam ted jasně jde…

Vitas
Hodnocení článku :
     

Jo, ta týdenní svíce je hodně špatná a teď nás čeká zavření měsíční svíce a jestli ta zavře pod 58k,nevěřím na pokračování bullrunu. Každopádně byci vidí to stejné a formálně je snazší prolomit 65k a udělat ranec na parabole nahoru a pak druhej na padu dolu, kde první překážka bude právě těch 60-65k.navic nejvic prace by nasledne nad 70k udelal retail, kteryho by těsně pod 100k bylo snadné oskubat.
Medvedi diverzni akce v tuhle chvíli strategicky nedava smysl protoze to bude o postupnem propadani, boj o kazdou zónu nez se opravdu vzdaji “vsichni” a podari se to stlacit na 20-15k. To vsechno v době, kdy na stole prakticky neni negativni fundament a vira v “tradicne silny podzim” bude jen stezovat medvedum prorazeni minimalne 5 zon. Jak rikam – takticky ani logicky mi nedava boj o zacatek bearmarketu smysl, takze jsem celmi zvedavy jak tenhle tanecek kolem 60k dopadne

Fantom

Výborný příspěvek, který reálně hodnotí situaci! Vidím to podobně. Co je ale nejdůležitější je listopadové rozhodnutí o ETF na BTC spotovém trhu. 14.11. je deadline a někdy předtím padne rozhodnutí. Pokud ho povolí, tak jdeme na nové ATH a možná až někam ke 100k a pád přijde až poté, a pokud ho nepovolí tak je to definitivní konec bull runu a začneme klesat hned. Problém je že někteří účastníci trhu budou možná znát rozdhodnutí SEC dříve 🙁

E15

Hezky shrnuto!

Jakub
Hodnocení článku :
     

Nedělám to často, ale dovolte mi se zapojit do této diskuze. Toto je poslední článek, který jsem přečetl od pana Jarolíma. Nechci zpochybňovat jeho zkušenosti a znalosti, ale to jeho perma bear nastavení mě vážně nebaví. Od odrazu na 30k nečtu nic jiného, jak je to všechno jedna velká past a půjdeme na nulu. 90% hraje do karet bitcoinu a vy si vždy všímáte těch 10% negativních. Mějte se pěkně, medvědům přeji hodně duševního zdraví, minimálně v následujících pár měsících ho budete potřebovat 🙂

LHTS

plne s vami souhlasim, nicmene Jarolima nectu / nesleduji na YT jen kvuli TA, ale pro “komplexni” prehled trhu (info z rozhovoru od predsedy FEDU atd.) a neni jen jeden zdroj mych informaci. A hodne jsem se od nej naucil (terminologicky) – jsem novacek na trhu

Poslední editace 8 měsíců před přes LHTS
Fantom

Tady na kryptomagazínu je 95% zpráv pozitivních. Jarolím je jediný medvěd a i tak se poslední dobou krotí. To tu chcete jen samé moonboys? Duševní zdraví budou potřebovat především tradeři v pozici, neboť hodlerům je cena buřt a medvědi/tradeři mimo pozici budou čekat na příležitost. A co nocoineři – lidé kterým je krypto úplně ukradené, nezajímají se o něj a nebudou ho kupovat za žádnou cenu – ti se jistě nezblání 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: