Trh s kryptoměnami je blízko tomu, aby v roce 2021 překonal hodnotu 3 bilionů dolarů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kryptoměnové trhy se v poslední době těší nevídané vlně působivých čísel a ukazatelů, které vedou k novým maximům nejen tržní kapitalizace. Po překročení hranice 2,5 bilionu dolarů se trh vydává směrem k 3 bilionům USD.

Trh ve výši 2,5 bilionu dolarů

Po silných proti-čínských náladách dostala v létě tržní kapitalizace kryptoměnového trhu obrovský zásah. Po zářijovém propadu se s příchodem října prudce zvýšila globální tržní kapitalizace k hodnotám kolem 2,5 bilionu dolarů. V současné době je tržní kapitalizace na úrovni 2,55 bilionu dolarů, což představuje 4% nárůst oproti minulému dni, zatímco denní objem obchodů si připsal 14 %.

Katalyzátorem tohoto raketového nárůstu je bezpochyby cenová akce Bitcoinu. Největší světová kryptoměna rozbila své předchozí historické maximum a dosáhla nového vrcholu 66 930 dolarů. Tohoto nového maxima bylo možné dosáhnout díky spuštění prvního amerického ETF na Bitcoin v historii (po téměř 8 letech neúspěšných žádostí). Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF byl spuštěn v úterý a setkal se s velkým ohlasem kritiků, načež zaznamenal aktiva v hodnotě 570 milionů dolarů a ohromující objem obchodů ve výši 1 miliardy dolarů.

Altcoiny také přispěly svou troškou do mlýna, přičemž Solana, Ethereum, Terra a Litecoin zaznamenaly dvouciferné zisky. Ethereum má na 27. října naplánovanou aktualizaci Altair, která položí základní kameny pro přechod na Eth 2.0. ETH zatím za 7 dní získalo 16,50 % a je na dosah vytvoření nového historického maxima. Solana zaznamenala za týden zisk ve výši 25 % a přispělo tak nemalou měrou k celkové tržní kryptoměnové kapitalizaci.

Jsme na cestě k 3 bilionům dolarů?

Po překročení 2,5 bilionu dolarů je dalším významným milníkem hodnota 3 biliony dolarů, ale názory analytiků se rozcházejí. Navzdory rozdílnosti názorů klíčovou roli o tom, zda trhy této hranice dosáhnou, nebo ne, bude hrát Bitcoin, protože tomuto aktivu patří na trhu 47% podíl.

„Nepřekvapilo by mě, kdybychom viděli Bitcoin během čtvrtého čtvrtletí roku 2021, nebo prvního čtvrtletí roku 2022, šplhat ke 100 000 dolarům“

– říká Ulrik Lykke, zakladatel společnosti ARK36. Klíč k překonání hranice 3 bilionů dolarů pak spočívá v tom, že se Bitcoinu podaří vystoupat na 100 tisíc dolarů.

Závěr

Schválení prvního bitcoinového ETF – i když zatím jen futures – přispělo k růstu BTC a celé tržní kryptoměnové kapitalizace značnou měrou. Dalším klíčovým aspektem pak je rostoucí inflace.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: