Solana zažívá velké úspěchy také na poli NFT

5
(5)

Zprávy a souhrny

Pokud jde o šestý největší blockchain podle tržní kapitalizace, obvykle existuje nemalé množství zajímavých novinek – ať už jde o cenu altcoinu, nové vlny NFT nebo připojení k jinému blockchainu.

Stručně řečeno, Solana se stala atraktivní jak pro kryptoměnové umělce, tak i pro hlavní finanční společnosti, jako je třeba Grayscale Investments. Nedávné milníky NTF nám tato slova jen potvrzují.

Solana Monkey Business

Solana nedávno retweetla příspěvek, který ukazuje, že její tržní kapitalizace NFT dosáhla 1 miliardy USD. Velkou část z toho tvoří kolekce „Solana Monkey Business“. Tato řada NFT se skládá z 5000 veselých uměleckých děl opice, uložených na blockchainu.

Jedna z opic této série – #1355, nejvzácnější ze všech – s tváří kostlivce a korunkou posetou duhovým drahokamem, se prodala za téměř neuvěřitelných 13.027 SOL – což je částka kolem 2 milionů dolarů.

Stojí za zmínku, že slavná kolekce NFT Solana „Degenerate Ape Academy“ s komickými gorilami již v minulosti vyvolala také velkou pozornost.

Očekávaný růst

Mnozí by určitě mohli namítnout, že Solana umně využívá explozi zájmu o NFT k pohonu vlastního růstu jako interoperabilní blockchainové platformy.

Jedním z příkladů je tokenový most ETH <> SOL. Most byl nedávno spuštěn za pomoci Wormhol a na začátku října již v něm bylo uzamčeno více než 200 milionů dolarů v celkové hodnotě (TVL). Solana také retweetovala oznámení, v němž tvrdila, že přes tento most se za pouhé dva týdny poté od jeho spuštění přesunulo již více než 100 nezaměnitelných tokenů (NFT).

Data společnosti Allbridge za září navíc jednoznačně ukázala, že do Solany bylo z jiných blockchainů převedeno více než 480 milionů dolarů.

Růst Solany a její říjnové milníky nepřišly jen tak odnikud. Již v září tady byly náznaky možného dalšího růstu, kdy například generální ředitel FTX Sam Bankman Fired ve svém tweetu mluvil o trhu s NFT a cross-chainech pro Ethereum a Solanu. Prezident FTX USA Brett Harrison také oznámil, že NFT ražené na FTX mohou být na trh uvedeny v SOL, ETH a USD.

Závěr

Je pravda, že mnoho kryptoměnových nadšenců a investorů by mohlo tržiště SOLSEA považovat za další znak rostoucí dominance Solany v prostoru NFT, kdy by se mohla utkat i se samotným Ethereem (ETH).

A dalším důkazem oblíbenosti Solany je úspěch v poněkud tradičnějším finančním prostoru. Společnost Grayscale přidala v říjnu úplně poprvé SOL do svého krypto fondu s velkou kapitalizací.  V době psaní článku se cena SOL pohybuje kolem 168 $.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
BronislavP
Hodnocení článku :
     

Děkuji za článek.

Poslední editace 7 měsíců před přes BronislavP

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: