Napodobuje Solana pohyby Etherea? Dle některých odborníků může letost pokořit 500 USD

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Během nedávného krvavého pádu, jenž postihl skoro celý kryptotrh, dokázala Solana zaútočit na své nové historické maximum ve výši 217 USD.

Schopnost kryptoměny udržet medvědí tlak podtrhoval rostoucí zájem investorů o blockchain společnosti Solana.

Graf denní ceny SOL/USD. Zdroj: TradingView 

„Dostatečná výkonnost SOL na trhu je v poslední době víceméně pokračováním předešlého růstu“

Řekl Petr Kozyakov, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Mercuryo v oblasti platebních služeb.

„Vzhledem k tomu, že v ekosystému probíhají denně více než dva různé projekty a těžba NFT, existuje neustálá poptávka po SOL od maloobchodních kupujících. Výsledkem je, že tento týden Solana udržela cenu na více než 50% zhodnocení navzdory krachu celého trhu.“

NFT na platformě FTX

Solana dne 15 srpna hostila zahájení akademie NFT Degenerate Ape Academy, která představovala sbírku 10 000 kreslených lidoopů. Byly vyprodány za pouhých osm minut a stály 96 000 SOL, což je asi 5,9 milionu dolarů.

Solana pokračovala ve svém vpádu do prostoru NFT tím, že počátkem tohoto týdne umožnila trh s digitálními sběratelskými předměty podporovaný FTX. FTX, platforma krypto derivátů, odhalila, že její nový podnik NFT by umožnil tvůrcům a majitelům NFT obchodovat se svými digitálními řetězci napříč řetězci pomocí Solany a ETH.

Solana poráží nejlepší soupeře

Trh s kryptoměnami po úterním náhlém výprodeji vymazal ze svého ocenění více než 200 miliard dolarů. Vedoucí digitální aktivum podle tržní kapitalizace, Bitcoin ( BTC ), zaznamenalo pokles cen z více než 52 000 USD na téměř 42 000 USD během několika minut, což analytici do značné míry přisuzují kaskádovitým dlouhým likvidacím.

Alternativní kryptoměny nebo altcoiny, které víceméně sledují trend bitcoinů, klesaly v tandemu, přičemž druhý největší Ethereum (ETH) se propadl až o 23,41 %, token Cardano (ADA) pak poklesl o 30,89 %.

Nejlepšími konkurenty Solany jsou Ethereum a Cardano. Zdroj: TradingView

Solana však byla v rudém moři výjimkou. Zatímco SOL/USD prudce kolísalo mezi zisky a ztrátami, nakonec uzavřelo den o 5,45 % výše.

Tento pár vzrostl téměř o 890 % poté, co se dne 20. července dostal na dno na hodnotě 21,96 USD. Celková hodnota uzamčená v projektech DeFi na síti Solany zároveň překročila 7,81 miliardy USD.

Greg Waisman, spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti Mercuryo, řekl, že SOL dosáhne 500 $ do konce roku 2021.

„Zdá se, že růst Solany napodobuje růst Etherea (ETH) a Binance Coinu (BNB) a projekce 500 USD pro minci se může nakonec ukázat jako konzervativní“

Závěr

Kryptoměna SOL se aktuálně obchoduje za cenu 197 USD. Oproti svému maximu tak o něco poklesla, nicméně vyhlídky jsou stále velmi pozitivní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: