09.09.21 Technická analýza BTC/USD – dominance na kritické úrovni, kurz jenom konsoliduje

3.8
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od středeční analýzy na Bitcoin (BTC) nedošlo k žádnému výraznějšímu pohybu a zatím vše probíhá tak, jak by to mělo logiku – trh konsoliduje v rozmezí 42 000 – 47 000 USD. Po takových propadech dává smysl, aby se volatilita zklidnila.

Nicméně lze předpokládat, že po cca 24-48 hodinách může přijít zase větší pohyb. Netroufám se však ani přiklánět k tomu, zda půjdeme nahoru nebo dolů. Dokud se ale Bitcoin drží nad 42 000 USD, může se jednat pouze o korekci.

Bitcoin dominance

Určitě je na místě se podívat na Bitcoin dominanci, která pořád „levituje“ nad vyznačeným supportním pásmem, které začíná na 40 %. Pro nás je to velmi důležité, protože vyznačené pásmo je historické dno, které tudíž prozatím nepadlo. Proto je spíše větší šance, že dominance BTC začne růst, než že půjde dále do propasti.

Z čehož vychází jednoduchá implikace. Bitcoin musí strmě nahoru nebo dolů. Prakticky jsou všichni „altcoineři“ v nebezpečí. Pravda je, že když Bitcoin pumpne, pak ho alty stejně doženou. Nic to ovšem nemění na tom, že zde definitivně končil minulý bull run. Je potřeba s tím počítat, znát uvedenou skutečnost.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak bylo řečeno, Bitcoin pořád konsoliduje v rozmezí 42 000 – 47 000 USD. Včerejší svíci bych označil spíše jako neutrální, i když spodní knot byl relativně dlouhý. Leč samotné červené tělo svíce též není malé. Proto bych si ji nedovolil označit za býčí, spíše byly obě strany vyrovnané. Objemy byly v kontextu léta lehký nadprůměr.

BTC

Na nižších časových rámcích je znát, že nakupující zkouší cenu protlačit nahoru. Respektive nad 47 000 USD. Jestli se jim průraz povede, musí si pak pásmo zasaturovat. Historicky se jedná o dost podstatný level, takže je pro nákupní stranu velmi důležité její obsazení. Nijak by mě ovšem nepřekvapilo, když by kurz mezi již řečeným cenovým rozmezím konsolidoval i několik dní.

Osobně jsem zvědav, zda se bude opakovat cenový vývoj z konce dubna. Ten pondělní propad mi totiž hodně připomíná 18. dubna. Cena následně pár dní konsolidovala a pak se pokračovalo v poklesu. Na přelomu dubna/května cena ještě asi dva týdny stoupala, ale pak se Bitcoin zhroutil.

Indikátory

Lokální dno RSI je na 46 bodech, což lze pořád považovat za býčí. Problém jsou až úrovně pod 40 body. Jinak ta série divergencí je přirozeně uplatněná a nadále nás nemusí zajímat. Na MACD se pořád drží negativní momentum, ale v těchto chvílích není až tak silné.

Závěrem

Někteří po propadu začali okamžitě nakupovat, což mi přijde jako krajně nerozumné. Na slepo chytat propady se může vymstít, když se nakonec ukáže, že jsme v medvědím trhu. Jo, v bull runu to fungovalo náramně. Ale nyní už nemusí. Jestli tohle byla jenom korekce, chce to pár potvrzení. Nejlépe impulsní svíci alespoň na 4H grafu a ohromný nákupní tlak k tomu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal2

Taky mám jednu zajímavou skutečnost. Oproti roku 2017/18 je těch altcoinových projektů podstatně více. Více jich je navíc velmi silných. Proto se dá očekávat, že dominance se dřive či později propadne níže než je současných 40 procent.

Michal

Taky si myslím. Některé predikce (samozřejmě brát s rezervou) odhadují pád až na 20%.
Altcoinový trh se již posunul a možná i dospěl. Je tam spousta projektů, které se o něco legitimně snaží a lidé je používají. Takže se dá očekávat další pád dominance.

Dave

Možná bych to viděl stejně. Nicméně pokud bude cenově padat BTC tak nepůjdou dolů i alty.

Vlastimil

BTC musí asi propadnout ještě víc brutálně, aby alty stáhl, ta míra tolerance a rizika k altům je momentálně jiná než bývala. Pokud se rozhodne jít BTC trošku up, je problém, alty asi taky půjdou … zase selhává aspoň na čas teze, že se to zítra sesype, ale uvidíme.

Vlastimil

Jo jo, co dělají altcoiny je zajímavé – rostou 🙂 Navzdory všemu rostou, to mě taky trošku mate, s tím že můžou nakonec ještě otočit celý trh up, pokud je tam ta síla a víra. Až budou krvácet aj alty, tak by šlo psát o „blbé náladě“, ale zatím ne.

BronislavP
Hodnocení článku :
     

Te zas snůška keců od člověka co v btc nevěří. Že mu to jeho ovce žerou. Letos bude ATH a ani tak panáček kterému to nesedí do tabulek z mateřské neuzná svoji chybu.

Pixxel

Asi máš mindráček, že teď býci bojují o udržení 46k co? 😀

Dave

Podle čeho usuzuješ? Z jakých dat nebo informací vycházíš?

Milan A.

Nešlo by se vyjádřit slušně a neurážet když někdo jde na veřejnost se svou prací? Jsou tu gramotní lidé se zájmem o téma nebo základka?

Vlastimil

Sesype se CARDANO, protože se možná nepovede úplně přechod na smart kontrakty, zatím prosakují určité problémy? Má to chyby, můžou to však časem opravit. No nic je to daň za vyšší složitost. Nebo se vše víceméně povede, a pak jede ADA UP? Nicméně nějaký útok na tuto měnu být může, protože někteří ho nemají v oblibě. Až pak začne vznikat na něm více projektů, jako na SOLANA tak je ámen, resp. nastane nová situace.

Dave

Za Cardanem stojí silná komunita lidí, která si myslím nenechá Cardano padnout, ikdyž budou problémy ze Smart kontrakty. A pokud při testování jsou nějaké problémy tak to zatím nevadí. Od toho je testování aby případně ukázalo, kde je problém. Nicméně na jeho silný vzestup si můžeme trochu déle počkat. Uvidíme po 12.09. a po 22.09.

Vlastimil

Hmm, no jo, to je asi pravda, nic co by se nepodařilo časem opravit, pokud bude vůle a snaha, krátkodobě třeba můžeme jít dolů, ale dlouhodobě, jdeme asi up. Pokud se bude dařit obecně kryptu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: