09.09.21 Technická analýza BTC/USD – dominance na kritické úrovni, kurz jenom konsoliduje

3.8
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od středeční analýzy na Bitcoin (BTC) nedošlo k žádnému výraznějšímu pohybu a zatím vše probíhá tak, jak by to mělo logiku – trh konsoliduje v rozmezí 42 000 – 47 000 USD. Po takových propadech dává smysl, aby se volatilita zklidnila.

Nicméně lze předpokládat, že po cca 24-48 hodinách může přijít zase větší pohyb. Netroufám se však ani přiklánět k tomu, zda půjdeme nahoru nebo dolů. Dokud se ale Bitcoin drží nad 42 000 USD, může se jednat pouze o korekci.

Bitcoin dominance

Určitě je na místě se podívat na Bitcoin dominanci, která pořád „levituje“ nad vyznačeným supportním pásmem, které začíná na 40 %. Pro nás je to velmi důležité, protože vyznačené pásmo je historické dno, které tudíž prozatím nepadlo. Proto je spíše větší šance, že dominance BTC začne růst, než že půjde dále do propasti.

Z čehož vychází jednoduchá implikace. Bitcoin musí strmě nahoru nebo dolů. Prakticky jsou všichni „altcoineři“ v nebezpečí. Pravda je, že když Bitcoin pumpne, pak ho alty stejně doženou. Nic to ovšem nemění na tom, že zde definitivně končil minulý bull run. Je potřeba s tím počítat, znát uvedenou skutečnost.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak bylo řečeno, Bitcoin pořád konsoliduje v rozmezí 42 000 – 47 000 USD. Včerejší svíci bych označil spíše jako neutrální, i když spodní knot byl relativně dlouhý. Leč samotné červené tělo svíce též není malé. Proto bych si ji nedovolil označit za býčí, spíše byly obě strany vyrovnané. Objemy byly v kontextu léta lehký nadprůměr.

BTC

Na nižších časových rámcích je znát, že nakupující zkouší cenu protlačit nahoru. Respektive nad 47 000 USD. Jestli se jim průraz povede, musí si pak pásmo zasaturovat. Historicky se jedná o dost podstatný level, takže je pro nákupní stranu velmi důležité její obsazení. Nijak by mě ovšem nepřekvapilo, když by kurz mezi již řečeným cenovým rozmezím konsolidoval i několik dní.

Osobně jsem zvědav, zda se bude opakovat cenový vývoj z konce dubna. Ten pondělní propad mi totiž hodně připomíná 18. dubna. Cena následně pár dní konsolidovala a pak se pokračovalo v poklesu. Na přelomu dubna/května cena ještě asi dva týdny stoupala, ale pak se Bitcoin zhroutil.

Indikátory

Lokální dno RSI je na 46 bodech, což lze pořád považovat za býčí. Problém jsou až úrovně pod 40 body. Jinak ta série divergencí je přirozeně uplatněná a nadále nás nemusí zajímat. Na MACD se pořád drží negativní momentum, ale v těchto chvílích není až tak silné.

Závěrem

Někteří po propadu začali okamžitě nakupovat, což mi přijde jako krajně nerozumné. Na slepo chytat propady se může vymstít, když se nakonec ukáže, že jsme v medvědím trhu. Jo, v bull runu to fungovalo náramně. Ale nyní už nemusí. Jestli tohle byla jenom korekce, chce to pár potvrzení. Nejlépe impulsní svíci alespoň na 4H grafu a ohromný nákupní tlak k tomu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: